Nõuame loomapiinajatele karmimat karistust!

  • Georg Villenberg,
  • Mark Jefimov
,
  1. Ühisloomes
  2. Allkirjastamisel
  3. Riigikogus
  4. Järelkaja
5332 allkirja

Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta.

Algatus on Riigikogus. Vaata menetlust.

Eesti keelesVene keeles (tõlge)

On aeg öelda kindel EI loomapiinajate leebetele karistustele, sest iga loom väärib armastust ja kaitset. Meie süda kutsub üles seisma vastu sellisele julmusele ja nõudma õigust nende eest, kes ise enda eest seista ei saa!

Mees viskas kassi neljanda korruse aknast alla, seejärel viskas ta looma prügikasti; karistuseks sai ta vaid 2 kuud 20 päeva tingimisi. Kaks meest peksid kraavis kobrast, tungraua ja puidust kaikaga, kuni loom hukkus; neile määrati 5 kuud tingimisi vangistust. Üks mees poos koera ja lõi teda vähemalt viis korda, saades selle eest rahalise trahvi 387 eurot. Need ei ole väljamõeldud lood, vaid tõelised juhtumid Eesti õigusruumis!

Ja sarnaseid juhtumeid on palju. Nendes juhtumites loomapiinajaid tabati ning mõisteti süüdi karistusseadustiku § 264 lg 1 järgi, nimelt loomade julmas kohtlemises. Mis võiks loomapiinajaid Eestis ees oodata? Maksimaalselt üks aasta vangistust! Pealegi, kui vaadata kohtupraktikat, siis loomatapjad ja loomapiinajad saavad reaalse vanglakaristuse väga harva – tavaliselt saavad nad rahatrahvi või tingimisi karistust. Seetõttu tunnevad nad end absoluutselt karistamatutena, kuigi panid toime sotsiaalselt äärmiselt ohtliku kuriteo.

Võrdluseks, inimene võib sõna otseses mõttes 3 korda aastas poest närimiskummi varastada ja lõpuks vastutada süstemaatilise varguse toimepanemise eest. Selle tulemusena võib isik saada iga episoodi eest 2 kuud vangistust ja saada kolme närimiskummi varguse eest 6 kuuks trellide taha.

Ja nüüd võrdleme, kui sotsiaalselt ohtlikud need kuriteod tegelikult on. Kui inimene tapab küüniliselt looma või kui inimene varastab 3 närimiskummi? Muide, enamik sarimõrvareid sai alguse loomade tapmisest. Pärast aga läksid nad üle inimeste tapmisele.

Sellest tulenevalt on loomade julm kohtlemine sotsiaalselt äärmiselt ohtlik kuritegu. Loomade, kes on ka elusolendid, tapmise ja väärkohtlemise ärahoidmiseks ja vähendamiseks ning ka selleks, et loomapiinajad ei tunneks oma karistamatust ja liiguks edasi inimeste juurde, on vaja karmimat karistust. Sellega seoses nõuame karmimat karistust loomade julma kohtlemise eest!

Muudatusettepanek:

§ 264. Looma julm kohtlemine

(1) Looma suhtes lubamatu teo toimepanemise eest: 1) [kehtetu - RT I, 12.07.2014, 1 - jõust. 01.01.2015] 2) avalikus kohas või 3) julmal viisil – karistatakse rahalise karistuse või kuni kaheaastase vangistusega.

(2) Sama teo eest, kui:

  1. see on toime pandud korduvalt;
  2. sellega on põhjustatud looma surm, –

karistatakse ühe- kuni kolmeaastase vangistusega.

(3) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, –

karistatakse rahalise karistusega.

Menetlusinfo

  1. Algatus jõudis Riigikokku

  2. Algatus saadeti Riigikokku

    Kollektiivse pöördumise menetlusse võtmise otsustab Riigikogu juhatus 30 kalendripäeva jooksul.

  3. Algatus kogus 1000 allkirja

  4. Algatus kogus 100 allkirja

Kommentaarid

    Olen lugenud läbi algatuse "Nõuame loomapiinajatele karmimat karistust!" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri