Abielu on tuhandeid aastaid tähendanud mehe ja naise liitu.
Meile on oluline, et see mõiste säiliks sellisena, nagu see alati on olnud.
Mõistesisu muutmiseks puudub veenev vajadus. Praegu saavad samast soost paarid elada koos ja luua soovi korral perekonna.
Kui nad soovivad oma suhteid seadusega reguleerida, on seda võimalik teha notariaalselt või ka kooseluseaduse abil. Kõik võimalused on olemas ilma, et abielu mõistet muudetaks.
Tajume soovis abielu mõistet muuta rünnakut meile olulise väärtuse ja sümboli vastu, mille muutmine mõjutab meie turvatunnet ja ühiskonnaga seotuse tunnet.
Samuti soovime, et kirikuõpetajatel säiliks õigus abielusid registreerida. Ainult 6% abieludest laulatatakse ja neid inimesi, kes otsustavad laulatuse kasuks, ei peaks diskrimineerima sellega, et nad on sunnitud osalema mitmes järjestikuses tseremoonias. Tõsiasi, et kirik ei soovi laulatada samast soost paare, ei tohiks võtta kirikult õigust registreerida paare, keda nad nad aastasadu on laulatanud. Me soovime, et kirikult ei võetaks õigust oma traditsioonidele, tõekspidamistele ja kristliku õpetuse järgimisele ning et kirikuid ei survestataks nendest loobuma.
Me ei sega kedagi, me ei soovi kellegi õigusi piirata, ei soovi kellelegi teha takistusi ja soovime, et ka meil lastaks jätkata tavapärast elu ja meilt ei võetaks ära turvatunnet, mida tekitab teadmine, et mõisted ei muuda üleöö sisu, vaid nende tähendus püsib.
Mõned mõtted lisaks.
Abielu on tuhandeid aastaid tähendanud mehe ja naise liitu///Laiemas mõttes võib selleks olla ka polügaamia. Traditsiooniline abielu on juriidiline (seadustel või tavadel põhinev) ühe mehe ja naise vaheline kestev inimsuhe perekonna moodustamiseks, mis on rajatud selleks, et ühise sugulise tegevusega (cooperatione aliqua sexuali) sigitada järeltulijaid. See hõlmab seksuaalelu ja sellest sündinud laste üleskasvatamist, ühist vastastikust sõltuvust ning ressursside jagamist. Samast soost paaridele abieluvõrdsuse andmine eeldab nendevahelise seksuaalelu olemasolu. Selle tulemuseks ei ole järeltulijaid. Seega kooseluseadusesse kui sellisesse on sisse kirjutatud abielusse kuuluv seksuaalelu (kooselu pole lubatud registreerida ülenejate ja alanejate sugulaste vahel). Kui kooseluseaduses neid piiranguid poleks, siis see olekski vaid kooselu, mida see eesti keeles väljendatult tähendab. Samasoolistele paaridele abieluvõrdsuse andmine survestab kristlasi ja kirikut kristlikest põhiväärtustest lahti ütlema. Selline nõue eeldab ka Põhiseaduse muutmist. Abielule jäägu traditsioonilise abielu mõiste ja sisu.