Soovime 2023.aasta Riigikogu valimistel antud e-häälte kehtima jäämist!

  • Autorita
,

Kommentaarid

E-hääled ei saa jääda kehtima kui süsteem pole reaalselt üksühele kontrollitav

Vabandust, lugege EV Põhiseadust ja siis tulge rääkima teie põhiseaduslike õiguste rikkumisest või põhiseadusega vastuollu minemisest, muuseas e- hääletus ise ongi põhiseadusega vastuolus, aga teie ju seda ei tea!? Kuidas saab tänapäeval olla nii piiratud mõistusega? Siin eelpool käis läbi jälle lamemaalsus ja jälle EKRE, kas tõesti ikka veel leidub inimesi, kelleni pole jõudnud tõestatud faktid covidist -sunniviisilisest vaktsineerimisest, maskidest ja haigusest kui pandeemia, tervisekahjustustest vaktsineerimise tagajärjel, surmajuhtumitest, juba olemasolevatest kohtuotsustest, ootel olevatest kohtuprotsessidest, kogu maailmas, jne? Inimesi kes siis püüdsid selgitada ja seisid oma tervise eest ja põhiseaduses sätestatud õiguste, tahteavalduse, valiku vabaduse eest ei olnud nõus katsejäneseks olemises, nimetati ka siis lamemaalasteks, represseeriti EV Põhiseadust ignoreerides, (sest seadus oli ja on nende inimeste poolel), kellel aga reaalselt õigus oli ja on? Tuleb välja, et nüüd kordub sama ning kisajateks ja sildistajateks on taas ref.poolt hääletajad e siis reformi ruuporid! Küsimus " miks teie valedel põhinev valikuvabadus on olulisem ja kõrgemal seadusest tulenevast valikuvabadusest ja ühetaolisusest"? E-hääled ei saa jääda kehtima kui süsteem lubab valskust, pole reaalselt kontrollitav,...justkui elementaarne, seda kinnitas ka mõned aastad tagasi Eestis käinud J.Alex Halderman ja temaga kaasas olev tõeliste spetsialistide grupp, kes on elektroonilise hääletamise turvalisuse tunnustatud eksperdid. Kas tõesti ei tea, pole lugenud, pole vaadanud youtube'st? Valskusega võit ei ole võit! Või käib arusaamine valetamisest, vassimisest reformi pooldjatele üle jõu? 81.a saab ka kordushääletusel uuesti oma hääle anda, see ei nõua ju pingutust nagu on selgunud, k.a. nooremad e-hääletajad. Miks te inimesed ei süüvi asjasse, miks te lahmite sisutühje hüüdlauseid, ise vaevumata otsima fakte, uurima, kontrollima või pole koolis õpetatud ????? Kui oma mõistus ei võta on "uinuv kaunitar", siis ärge sildistage ega halvustage teisi, kas pole elementaarne? Õppige toetuma kontrollitud faktidele, seadustele, otsige ja süüvige teemasse, jne!

  1. Olen lugenud antud uurimust: https://jhalderm.com/pub/papers/ivoting-ccs14.pdf Antud uurimus avaldab kahte tüüpi "häkkimised". Esimene on hääletaja arvutis asuva tarkvara "häkkimine". Autor jätab muidugi rääkimata selle, et eelduseks on piisavalt suur arv nakatunud arvuteid ja ligipääs antud tarkvarale ennem valimisi (igaks valimiseks on uus programm, et ei saaks õppida eelneva programmi pealt kuidas seda mõjutada). Kui oleks piisavalt suur arv nakatunud arvuteid siis see tuleks välja, sest meil on IT riik ja piisav kogus küberturvalisusest arusaavaid inimesi. Kui on väike hulk nakatunud arvuteid siis see ei mõjutaks piisavalt valimistulemust. Teine pool on serveripoolne "häkkimine" ja seal on autor välja toonud probleemid mis esinevad absoluutselt kõikide serveritega ja millest enamus on igati tuvastatavad küberkaitse spetsialistide poolt. Osad nendest on ka sellised zero day haavatavused mis tuleks välja hiljem (siiani pole aga 20 aasta jooksul midagi välja tulnud). Ma olen ka õppinud küberturvalisust koolis ja mu õppejõud oli üks eesti targematest. Me samuti rääkisime koolis e-valimistest ja ka sellest miks need on piisavalt turvalised ja mis juhtub kui avastatakse õnnestunud rünnak (hääled kuulutatakse kehtetuks ja inimesed suunatakse pühapäeval paberile valima).

  2. Põhiseadus ütleb § 60. Riigikogul on sada üks liiget. Riigikogu liikmed valitakse vabadel valimistel proportsionaalsuse põhimõtte alusel. Valimised on üldised, ühetaolised ja otsesed. Hääletamine on salajane. Riigikogusse võib kandideerida iga vähemalt kahekümne ühe aastane hääleõiguslik Eesti kodanik. Riigikogu korralised valimised toimuvad märtsikuu esimesel pühapäeval neljandal aastal, mis järgneb Riigikogu eelmiste valimiste aastale. Riigikogu erakorralised valimised toimuvad põhiseaduse §-des 89, 97, 105 ja 119 ettenähtud juhtudel varemalt kakskümmend ja hiljemalt nelikümmend päeva pärast valimiste väljakuulutamist. Riigikogu valimise korra sätestab Riigikogu valimise seadus. Riigikogu valimise seaduse 7 peatükk Hääletamise kord - 7 pin 1 elektrooniline hääletamine. Kui riigiteatajas ringi vaatate, siis palun valige “hetkel kehtiv” seadus kindlasti. Kui teie olete nõus, et teie e-häält ei arvestata siis see on teie vaba valik. Mina ega ka mitte ükski teine antud petitsioonile allakirjutatutest teie usku muutma ei hakka. Selleks aga, et teie e-hääle mittearvestamine kindel oleks, siis soovitan teil pöörduda VVK poole ja paluda oma hääl tühistada. Mis see põhjus on, seda teate teie ise. Kas nad ka selle palve rahuldavad, seda ma öelda ei oska. Igatahes edu ja loodan, et saate enda ebaõiglaselt antud hääle tühistada.

  3. Antud petitsiooni eesmärk ei ole Ekre boikoteerimine või jonnile jonniga vastamine. Teie kommentaar aga on kahjuks täis emotsioone ja ei selgu isegi, et kas teie andsite oma hääle paberil või elektroonselt. Seaduses on ilusti kirjas, et mitmes hääl kehtima jääb. Ma saan aru, et olete emotsionaalne inimene aga see petitsioon ei ole kirjutatud selleks, et kedagi lamemaalasteks tituleerida või kellegi usku muuta. Selle eesmärk on tagada kõigile võrdsed võimalused Vabariigi valitsuse valimisel.