Stop the mass Covid-19 vaccine roll out for children and young people

Mittetulundusühing Laste tervise ja heaolu kaitseks, Katrin Pantsošnik,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
20028 allkirja

Algatuse menetlus on lõppenud. Vaata menetlust.

Eesti keelesVene keeles (tõlge)Inglise keeles (tõlge)

A risk-benefit analysis does not support giving COVID-19 vaccines to children and young people (below the age of 25).

Children and young people do not benefit from the COVID-19 vaccine as their risk from the disease is almost nil. Transmission of SARS-CoV-2 from children to adults is also minimal. Putting children and young people at risk of adverse events and death from the vaccine to protect others is contrary to biomedical ethics. The COVID-19 vaccines are still under investigation and not approved yet even for adult use. Their long-term adverse events have not yet been studied, and their short-term safety profiles are rapidly emerging. Mass vaccination of the young and vaccine trials on children are therefore unethical and unjustified, and must stop immediately.

This petition is based on ACTION 1.2 from the Declaration for The Protection of Children and Young People from the COVID-19 Response.

10 REASONS WHY CHILDREN AND YOUNG PEOPLE SHOULD NOT GET THE COVID-19 VACCINES.

 1. Children and young people have a mostly mild or asymptomatic presentation when infected with SARS-CoV-2. They are at near-zero risk of death from COVID-19.
 2. There is an unusually high rate of reported adverse events and deaths following the COVID-19 vaccines compared to other vaccines. Some adverse events are more common in the young, especially myocarditis. Where potential harm exists from an innovation and little is known about it, the precautionary principle dictates to first do no harm. Better safe than sorry.
 3. Medium and long-term safety data about the COVID-19 vaccines are still lacking. Children and young people have a remaining life expectancy of 55 to 80 years. Unknown harmful long-term effects are far more consequential for the young than for the elderly.
 4. Vaccination policies rely on expected benefits clearly outweighing the risk of adverse events from the vaccination. The risk-benefit analysis for the COVID-19 vaccines points to a high potential risk versus no benefit for children and young people.
 5. Transmission of SARS-CoV-2 from children to adults is minimal and adults in contact with children do not have higher COVID-19 mortality.
 6. It is unethical to put children and young people at risk to protect adults. Altruistic behaviors such as organ and blood donation are all voluntary.
 7. Several prophylactic treatments as well as the COVID-19 vaccines are available to high-risk individuals so they can protect themselves.
 8. Natural immunity from infection with SARS-CoV-2 is broad and robust and more effective than vaccine immunity, especially in combating variants. Children and young people are safer with natural immunity.
 9. There are several prophylactic (preventive) protocols and effective treatments available to children and young people with comorbidities.
 10. Vaccinating children and young people is not necessary for herd immunity. After a year and a half of the pandemic, most people either have pre-existing immunity from other coronaviruses, have recovered from COVID-19 or have been vaccinated.

THERE IS THUS NO MEDICAL OR PUBLIC HEALTH CASE FOR THE MASS VACCINATION OF CHILDREN AND YOUNG PEOPLE, OR FOR COERCIVE OR RESTRICTIVE MEASURES AFFECTING THOSE WHO ARE UNVACCINATED.

 1. Kiri Riigikogult

  PealkiriSeisukoht kollektiivse pöördumise „Peatage Covid-19 massvaktsineerimine laste ja noorte peal (<25 a.)" kohta
  Saaja
  • Rahvaalgatus.ee
  • MTÜ Laste heaolu ja tervise kaitseks
 2. Algatuse menetlus Riigikogus on lõppenud

  Otsustati lahendada pöördumises püstitatud probleem muul viisil.

 3. Arutelu Sotsiaalkomisjon-is

 4. Arutelu Sotsiaalkomisjon-is

  Otsustati lahendada pöördumises püstitatud probleem muul viisil.

 5. Arutelu Sotsiaalkomisjon-is

  Otsustati jätkata arutelu komisjonis.

 6. Algatus menetlusse võetud

  Algatus on edastatud menetlemiseks Sotsiaalkomisjon-ile.

 7. Algatus jõudis Riigikokku

 8. Algatus saadeti riigikokku

  Kollektiivse pöördumise menetlusse võtmise otsustab Riigikogu juhatus 30 kalendripäeva jooksul.

 9. Algatus kogus 1000 allkirja

 10. Algatus kogus 100 allkirja

Kommentaarid

 1. Laste vaktsineerimisele kindel EI.

  EI Laste vaktsineerimisele, selle mürgiga!

  1. kuulake teadlasi

   https://youtu.be/ucfm9LCzLFM umbes 23:00

   1. Ei ole võimalik allkirjastada

    Miks ei lase allkirjastada? Proovisin mitu korda nii smart id-ga kui ka id kaardiga.

    1. mis teade tuli?

   2. Vanus on ebaloogiline

    Ma saan aru jah, et kõimi noori ei tasu vaktsineerida. Samas kui isik on 16+ on tal õigus teha oma otsuseid kas soovib vaktsineerida või ei.

    1. Kõiki*

   3. Miks

    Miks ma ei saa allkirja anda?

    1. mis teade tuli?

   4. Edu!

    Selle vaktsineerimise üle võib vaielda, aga üks asi on küll minu jaoks selge. Laste ja noorte vaktsineerimine Covid-19 vastu on kuritegu. Rootsi jättis koolid lahti, sest lapsed koroonasse ei sure praktiliselt mitte kunagi ja nende vanemad üliharva. Jah, võib kritiseerida Rootsi otsust, kui vaadata nende vanemaealist elanikkonda, aga laste suhtes oli otsus õige. Sundida lapsi riskima oma elu ja tervisega olukorras, kus tegemist on haigusega, mis neile ohtu ei kujuta, on väga suur kurjus. Kirjutasin rahvaalgatusele alla. See on vähim, mida ma teha sain. Edu!

    1. Suured tänud, et allkirjastasite!

   5. Allkirjastamine

    Kahjuks ei saa jätkuvalt allkirjastada!

    1. Mis teade tuleb? Võtsime Rahvaalgatus.ee-ga juba ühendust ja neil on vaja rohkem infot, kuidas proovisite allkirjastada ja mis veateade tuleb? Kõige kiiremini saab lahenduse kui ise otse küsite abi rahvaalgatus.ee lehelt.

   6. Allkirjatamine ID kaardiga

    Pidin proovimaviis korda, enne, kui sain allkirjatatud. Mingit teadet ei tulnud, lihtsalt "hangus"

    1. proovima viis

    2. Suured tänud, et allkirjastasite!

   7. Algatuse kvaliteet

    Lp. algataja, hea allkirjasta! Kas algatus on õige või vale, see on igaühe otsus, aga analüüsime, mis on algatuse kvaliteet, palju on infot, mille pealt teha kaalutletud otsus. "Laste ja noorte kaitsmise deklaratsioonis on üksikasjalikult välja toodud, millist kõrvalkahju tekitavad noortele strateegiad, mis ei põhine nende vajadustel." Puudub viide allikatele, täpsemalt deklaratsioonile. "Deklaratsioonis märgitakse: „Lapsed ja noored ei saa COVID-19 vaktsiinist kasu, sest nende risk haiguse suhtes on peaaegu olematu. Massiline vaktsineerimine ja vaktsiini katsetamine tervete laste peal on seetõttu ebaeetiline.“" Puudub viide. "Arvestades, et noored ei ole hädaolukorras ja et üha enam on tõendeid olemasoleva tõhusa ravi kohta kõrge riskiga elanikkonna jaoks, on paljud teadlased väitnud, et lastele ei oleks tohtinud kunagi väljastada COVID-19 vaktsiinide hädaolukorras kasutamise luba." Puudub viide tõestusmaterjalile. Kes on need "paljud teadlased"? "Lapsi meelitatakse COVID-19 vaktsiini võtma manipuleerivate taktikatega, nagu maiustused ja sotsiaalse heakskiitmise sõnumid." Puuduvad viited tõestusmaterjalile, näidetele. "Nüüdseks on teatatud noorte vaktsineerimisele järgnenud tõsistest kõrvaltoimetest ja surmajuhtumitest, kuid samal ajal on suur ravimitööstus täielikult vastutusest vabastatud." Puuduvad viited tõestusmaterjalile, näidetele. Kuidas kasu ja kahju omavahel tasakaalus on? "Olukord on sünge. Biomeditsiini eetikat eiratakse. Teadus on surnud. Vanematele antakse valeinfot ja neid manipuleeritakse, rikkudes Nürnbergi koodeksit. Lapsed ohverdatakse suure ravimitööstuse altaril." Ei sisalda infot. Hirmutamine, manipulatsioon. "Siin on 10 põhjust, miks lapsed ja noored EI tohiks saada COVID-19 vaktsiini:" Järgneb 10 põhjust, millel pole ühtegi viidet, mis kinnitaks nende kandepinda. "Seega ei ole meditsiiniliselt ega rahvatervise seisukohalt põhjendatud laste ja noorte massiline vaktsineerimine ega sunniviisiliste või piiravate meetmete rakendamine nende suhtes, kes ei ole vaktsineeritud. Noorte puhul on vaktsiini asemel loomulik kokkupuude viirusega õige asi, mida teha suurema ühise heaolu huvides." See lause vajaks ka natuke tõestusmaterjali. Mõttekoht on, et äkki noored on viirusekandjad, kes aitavad viirusel levida nendeni, kelle tervist see oluliselt mõjutab? "Kõik lapsevanemad peaksid endale esitama asjakohase küsimuse: Miks riskida eksperimentaalsetest vaktsiinidest tuleneva kahjuga, kui minu lapsel on COVID-19 puhul peaaegu olematu risk ning loomulik immuunsus on ohutum ja tõhusam?" Manipulatsioon, hirmutamine? Teiseks, mõttekoht on, et äkki asi pole minu lapses, vaid meis kõigis, ehk levikule kaasa aitamises? Mina vs meie? "Me oleme kogu pandeemia ajal ikka ja jälle ohverdanud nooremaid põlvkondi; võtnud neilt südametult maske kohustades ära nende hariduse, nende eakaaslased, nende vanavanemad, nende rõõmu ja isegi värske õhu. On aeg lõpetada meie noorte kuritarvitamine." Emotsioon, manipulatsioon.

    1. Algatuse kvaliteet #2 ja kokkuvõte

     "„Meie lapsed on meie suurim aare. Need, kes lapsi väärkohtlevad, lõhuvad meie ühiskonna struktuuri ja nõrgestavad meie riiki.“ – Nelson Mandela" Ei leidnud ühtegi Nelson Mandela väljaütlemist, mida saaks selliselt tõlkida. Ei Googlest ega NM enda fondi lehelt (https://www.nelsonmandelachildrensfund.com/news/nelson-mandela-quotes-about-children). "See on koht, kus me tõmbame piiri. Meie lapsed ei ole katsejänesed. Meie ülesanne on oma lapsi kaitsta. Hind on liiga kõrge. Öelge lihtsalt EI. Lihtsalt ÄRGE nõustuge kogu riski ja nullkasu võrrandiga." Emotsioon, manipulatsioon. Võtab kokku kogu algatuse sisu, sisu millel pole ühtegi viidet tõestusmaterjalidele. "https://www.pandata.org/children-and-young-people-declaration/ https://www.pandata.org/ https://lastekaitseks.ee" Kui ma õigesti aru saan, siis antud deklaratsioon ongi Pandata.org lehelt pärit. Algatus on tõlgitud. Pandata.org kirjutab enda kohta "PANDA’s analysis of the human and economic cost of lockdowns – pandemic data and science that will save lives and livelihoods. PANDA aims to promote open science, human agency and courageous societies, empowering the public with accurate information thereby enabling individuals to exercise freedom of choice and preserve human liberties and free societies.". Ehk siis ma arvan, et õige on lühidalt kokku võtta, et nad peaks olema sõltmatu pandemia andmeanalüüsi ühisus. Kui ma nende kodulehte vaatan, siis mulle jääb mulje, et tegu ei ole tasakaalustatud analüüsiga, sest ma ei leia mitte midagi, mis ütleks, et midagi on ka hästi tehtud, või midagi toimib. Lp. algataja! Hea algatus kirjeldab probleemi, lisab probleemi näitamiseks tõestusmaterjali. Hea algatus pakub lahenduse, lisab ka sellele tõestusmaterjali toetamaks selle sisu. Antud algatuses on rohkelt viitamise puudujääke ja manipulatsiooni. Kui levitad infot ükskõik, mis vormis, peaks kontrollima selle kvaliteeti. Kui sa seda levitad, siis sul lasub vastutus selle ees, et inimesed teaksid, kust info pärit on ja mis on selle eeldatav kvaliteet ning kõige tähtsam - mis selle infoga peale hakatakse. Lp. allkirjastaja! Nõua fakte, nõua tõestusmaterjali. Ära lase oma emotsioonidega mängida, ära allkirjasta kergekäeliselt. Minu isiklik arvamus on, et selles algatuses puudub info, mille pealt teha kaalutletud otsus. Algatuses on manipulatsiooni ja hirmutamist. Algatuse kvaliteet on liiga madal, et sellele allkiri anda.

     1. Täname, et otsustasite pika analüüsi siia kirja panna. Meie seisukoht jääb samaks, et tuleb peatada massvaktsineerimine laste ja noorte peal.

    2. Peatada igsugune vaktsineerimine.

     Peatada tuleks igasugune covid-19 vastu vaktsineerimine arvestades, et vaktsiin annab lühiajalise ja kitsa kaitse ainult teatud tüvedev astu kuid läbipõdemine annab pikaajalise kaitse mitmekümneks aastaks ja kõikide tüvede vastu. https://www.nature.com/articles/d41586-021-01442-9 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34210892/