Peatage Covid-19 massvaktsineerimine laste ja noorte peal (<25 a.)

Mittetulundusühing Laste tervise ja heaolu kaitseks, Katrin Pantsošnik,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
20028 allkirja

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Algatuse menetlus on lõppenud. Vaata menetlust.

Eesti keelesVene keeles (tõlge)Inglise keeles (tõlge)

Mittetulundusühing Laste tervise ja heaolu kaitseks kutsub kõiki üles peatama Covid-19 massvaktsineermise laste ja noorte peal. 10 põhjust, miks öelda “ei” noortele mõeldud süstile

Abir Ballan, MPH- PANDA koordinaator

„Nõel igas käes“ näib olevat ülemaailmne suunis. Süstige vanu ja noori, haigeid ja terveid, paranenud ja immuunpuudulikke. Nii nagu lukustamist, sunnitakse kogu elanikkonnale peale veel üht strateegiat, mis eirab demograafilisi, geograafilisi ja immunoloogilisi erinevusi, ilma et oleks tehtud riski- ja kasuanalüüsi üksikisiku jaoks või kulude-tulude analüüsi ühiskonna jaoks.

Laste ja noorte kaitsmise deklaratsioonis on üksikasjalikult välja toodud, millist kõrvalkahju tekitavad noortele strateegiad, mis ei põhine nende vajadustel. Kas me oleme valmis reaalajas välja selgitama, millist lisakahju võib tekitada vaktsineerimisstrateegia, mis samuti ei põhine nende vajadustel?

Deklaratsioonis märgitakse: „Lapsed ja noored ei saa COVID-19 vaktsiinist kasu, sest nende risk haiguse suhtes on peaaegu olematu. Massiline vaktsineerimine ja vaktsiini katsetamine tervete laste peal on seetõttu ebaeetiline.“

Lapsevanemad peavad teadma, et COVID-19 vaktsiinid ei ole veel reguleerivate asutuste poolt heaks kiidetud. Esialgne COVID-19 vaktsiini erakorraline kasutusluba 16- ja 17-aastaste noorte puhul ei põhinenud uuringutel, mis kinnitasid ohutust ja tõhusust selles vanuserühmas. Ohutus ja tõhusus järeldati täiskasvanute uuringutest ettekäändel, et 16- ja 17-aastased on sarnased noorematele täiskasvanutele.

Lisaks sellele ei järginud vaktsiinitootjad 12-15-aastaste vaktsiiniuuringutes omaenda ettekirjutusi, mille tulemusel oli ohutusprofiil soodsam. Samuti ei teatanud nad piisavalt läbipaistvalt katsete käigus täheldatud kõrvaltoimetest.

Arvestades, et noored ei ole hädaolukorras ja et üha enam on tõendeid olemasoleva tõhusa ravi kohta kõrge riskiga elanikkonna jaoks, on paljud teadlased väitnud, et lastele ei oleks tohtinud kunagi väljastada COVID-19 vaktsiinide hädaolukorras kasutamise luba.

Lapsi meelitatakse COVID-19 vaktsiini võtma manipuleerivate taktikatega, nagu maiustused ja sotsiaalse heakskiitmise sõnumid.

Mõned riigid kaaluvad ka seda, et lapsed (alaealised) võivad ise otsustada, kas nad soovivad lasta end vaktsineerida vanemate nõusolekuta. Levivad moraalsed nõuanded, mis sunnivad noori vanade huvides vaktsineerima, jättes täiesti tähelepanuta asjaolu, et vaktsiinid on mõeldud vaktsineeritavate kaitsmiseks. Vanemaid hirmutatakse variantidega, mis väidetavalt on lastele surmavamad, samas kui andmed ei näita, et ükski uus variant oleks surmavam.

Levitatakse vigaseid argumente, kinnistamaks valet, et viiruse uuteks variantideks muteerumise peatamiseks tuleb kogu planeedi elanikkond vaktsineerida. Kuid viirused muteeruvad. Nad jätkavad muteerumist olenemata sellest, mida me teeme või keda vaktsineeritakse. COVID-19 vaktsiinid ei paku steriliseerivat immuunsust. Vaktsineeritud isikud võivad endiselt nakatuda viirusesse ja levitada seda teistele. SARS-CoV-2 võib nakatada ka loomi. Niikaua kui viiruse edasikandumine peremeeste vahel jätkub, jätkub selle muteerumine.

Nüüdseks on teatatud noorte vaktsineerimisele järgnenud tõsistest kõrvaltoimetest ja surmajuhtumitest, kuid samal ajal on suur ravimitööstus täielikult vastutusest vabastatud.

„Ei saa olla paremat paljastust ühiskonna hingest kui see, kuidas ta kohtleb oma lapsi.“ – Nelson Mandela.

Olukord on sünge. Biomeditsiini eetikat eiratakse. Teadus on surnud. Vanematele antakse valeinfot ja neid manipuleeritakse, rikkudes Nürnbergi koodeksit. Lapsed ohverdatakse suure ravimitööstuse altaril.

On aeg teadliku nõusoleku jaoks.

Siin on 10 põhjust, miks lapsed ja noored EI tohiks saada COVID-19 vaktsiini:

1. Lastel ja noortel on SARS-CoV-2 nakatumisel enamasti kerge või asümptomaatiline kulg. Neil on COVID-19 poolt põhjustatud surmaoht peaaegu nullilähedane.

2. Võrreldes teiste vaktsiinidega on COVID-19 vaktsiinide kasutamisel ebatavaliselt palju kõrvaltoimeid ja surmajuhtumeid. Mõned kõrvaltoimed on noortel sagedasemad, eriti südamelihase põletik. Kui uuendusest võib tekkida kahju ja selle kohta on vähe teada, tuleb ettevaatuspõhimõtte kohaselt kõigepealt vältida kahju tekitamist. Parem olla kindel kui kahetseda.

3. COVID-19 vaktsiinide kohta puuduvad veel kesk- ja pikaajalised ohutusandmed. Laste ja noorte eeldatav eluiga on 55 kuni 80 aastat. Teadmata kahjulikud pikaajalised mõjud on noortele palju tõsistemate tagajärgedega kui eakatele.

4. Vaktsineerimispoliitika põhineb eeldataval kasul, mis ületab selgelt vaktsineerimisest tulenevate kõrvaltoimete riski. COVID-19 vaktsiinide riski ja kasu analüüs näitab, et laste ja noorte jaoks on suur potentsiaalne risk, samas kui kasu puudub.

5. SARS-CoV-2 levik lastelt täiskasvanutele on minimaalne ja lastega kokkupuutuvate täiskasvanute COVID-19 suremus ei ole suurem.

6. On ebaeetiline seada lapsed ja noored ohtu, et kaitsta täiskasvanuid. Altruistlik käitumine, näiteks elundite ja vere annetamine, on vabatahtlik.

7. Mitmed profülaktilised ravimeetodid ja COVID-19 vaktsiinid on kõrge riskiga inimestele kättesaadavad, et nad saaksid end kaitsta.

8. Loomulik immuunsus SARS-CoV-2 nakkuse korral on laiaulatuslik ja tugev ning tõhusam kui vaktsiiniimmuunsus, eriti variantide vastu võitlemisel. Lastele ja noortele on loomulik immuunsus turvalisem.

9. Lastele ja noortele, kellel on kaasuv haigestumus, on olemas mitu profülaktilist (ennetavat) protokolli ja tõhusat ravi.

10. Laste ja noorte vaktsineerimine ei ole karjaimmuunsuse saavutamiseks vajalik. Pärast poolteist aastat kestnud pandeemiat on enamikul inimestel kas juba olemasolev immuunsus teiste koroonaviiruste suhtes, nad on taastunud COVID-19-st või on vaktsineeritud.

Seega ei ole meditsiiniliselt ega rahvatervise seisukohalt põhjendatud laste ja noorte massiline vaktsineerimine ega sunniviisiliste või piiravate meetmete rakendamine nende suhtes, kes ei ole vaktsineeritud. Noorte puhul on vaktsiini asemel loomulik kokkupuude viirusega õige asi, mida teha suurema ühise heaolu huvides.

Kõik lapsevanemad peaksid endale esitama asjakohase küsimuse: Miks riskida eksperimentaalsetest vaktsiinidest tuleneva kahjuga, kui minu lapsel on COVID-19 puhul peaaegu olematu risk ning loomulik immuunsus on ohutum ja tõhusam?

Me oleme kogu pandeemia ajal ikka ja jälle ohverdanud nooremaid põlvkondi; võtnud neilt südametult maske kohustades ära nende hariduse, nende eakaaslased, nende vanavanemad, nende rõõmu ja isegi värske õhu.

On aeg lõpetada meie noorte kuritarvitamine.

„Meie lapsed on meie suurim aare. Need, kes lapsi väärkohtlevad, lõhuvad meie ühiskonna struktuuri ja nõrgestavad meie riiki.“ – Nelson Mandela

See on koht, kus me tõmbame piiri. Meie lapsed ei ole katsejänesed. Meie ülesanne on oma lapsi kaitsta. Hind on liiga kõrge. Öelge lihtsalt EI. Lihtsalt ÄRGE nõustuge kogu riski ja nullkasu võrrandiga.

Lisa: https://www.pandata.org/children-and-young-people-declaration/ https://www.pandata.org/ https://lastekaitseks.ee

Menetlusinfo

 1. Kiri Riigikogult

  PealkiriSeisukoht kollektiivse pöördumise „Peatage Covid-19 massvaktsineerimine laste ja noorte peal (<25 a.)" kohta
  Saaja
  • Rahvaalgatus.ee
  • MTÜ Laste heaolu ja tervise kaitseks
 2. Algatuse menetlus Riigikogus on lõppenud

  Otsustati lahendada pöördumises püstitatud probleem muul viisil.

 3. Arutelu Sotsiaalkomisjonis

 4. Arutelu Sotsiaalkomisjonis

  Otsustati lahendada pöördumises püstitatud probleem muul viisil.

 5. Arutelu Sotsiaalkomisjonis

  Otsustati jätkata arutelu komisjonis.

 6. Algatus menetlusse võetud

  Algatus on edastatud menetlemiseks Sotsiaalkomisjon-ile.

 7. Algatus jõudis Riigikokku

 8. Algatus saadeti riigikokku

  Kollektiivse pöördumise menetlusse võtmise otsustab Riigikogu juhatus 30 kalendripäeva jooksul.

 9. Algatus kogus 1000 allkirja

 10. Algatus kogus 100 allkirja

Kommentaarid

 1. Laste vaktsineerimisele kindel EI.

  EI Laste vaktsineerimisele, selle mürgiga!

  1. kuulake teadlasi

   https://youtu.be/ucfm9LCzLFM umbes 23:00

   1. Ei ole võimalik allkirjastada

    Miks ei lase allkirjastada? Proovisin mitu korda nii smart id-ga kui ka id kaardiga.

    1. mis teade tuli?

   2. Vanus on ebaloogiline

    Ma saan aru jah, et kõimi noori ei tasu vaktsineerida. Samas kui isik on 16+ on tal õigus teha oma otsuseid kas soovib vaktsineerida või ei.

    1. Kõiki*

   3. Miks

    Miks ma ei saa allkirja anda?

    1. mis teade tuli?

   4. Edu!

    Selle vaktsineerimise üle võib vaielda, aga üks asi on küll minu jaoks selge. Laste ja noorte vaktsineerimine Covid-19 vastu on kuritegu. Rootsi jättis koolid lahti, sest lapsed koroonasse ei sure praktiliselt mitte kunagi ja nende vanemad üliharva. Jah, võib kritiseerida Rootsi otsust, kui vaadata nende vanemaealist elanikkonda, aga laste suhtes oli otsus õige. Sundida lapsi riskima oma elu ja tervisega olukorras, kus tegemist on haigusega, mis neile ohtu ei kujuta, on väga suur kurjus. Kirjutasin rahvaalgatusele alla. See on vähim, mida ma teha sain. Edu!

    1. Suured tänud, et allkirjastasite!

   5. Allkirjastamine

    Kahjuks ei saa jätkuvalt allkirjastada!

    1. Mis teade tuleb? Võtsime Rahvaalgatus.ee-ga juba ühendust ja neil on vaja rohkem infot, kuidas proovisite allkirjastada ja mis veateade tuleb? Kõige kiiremini saab lahenduse kui ise otse küsite abi rahvaalgatus.ee lehelt.

   6. Allkirjatamine ID kaardiga

    Pidin proovimaviis korda, enne, kui sain allkirjatatud. Mingit teadet ei tulnud, lihtsalt "hangus"

    1. proovima viis

    2. Suured tänud, et allkirjastasite!

   7. Algatuse kvaliteet

    Lp. algataja, hea allkirjasta! Kas algatus on õige või vale, see on igaühe otsus, aga analüüsime, mis on algatuse kvaliteet, palju on infot, mille pealt teha kaalutletud otsus. "Laste ja noorte kaitsmise deklaratsioonis on üksikasjalikult välja toodud, millist kõrvalkahju tekitavad noortele strateegiad, mis ei põhine nende vajadustel." Puudub viide allikatele, täpsemalt deklaratsioonile. "Deklaratsioonis märgitakse: „Lapsed ja noored ei saa COVID-19 vaktsiinist kasu, sest nende risk haiguse suhtes on peaaegu olematu. Massiline vaktsineerimine ja vaktsiini katsetamine tervete laste peal on seetõttu ebaeetiline.“" Puudub viide. "Arvestades, et noored ei ole hädaolukorras ja et üha enam on tõendeid olemasoleva tõhusa ravi kohta kõrge riskiga elanikkonna jaoks, on paljud teadlased väitnud, et lastele ei oleks tohtinud kunagi väljastada COVID-19 vaktsiinide hädaolukorras kasutamise luba." Puudub viide tõestusmaterjalile. Kes on need "paljud teadlased"? "Lapsi meelitatakse COVID-19 vaktsiini võtma manipuleerivate taktikatega, nagu maiustused ja sotsiaalse heakskiitmise sõnumid." Puuduvad viited tõestusmaterjalile, näidetele. "Nüüdseks on teatatud noorte vaktsineerimisele järgnenud tõsistest kõrvaltoimetest ja surmajuhtumitest, kuid samal ajal on suur ravimitööstus täielikult vastutusest vabastatud." Puuduvad viited tõestusmaterjalile, näidetele. Kuidas kasu ja kahju omavahel tasakaalus on? "Olukord on sünge. Biomeditsiini eetikat eiratakse. Teadus on surnud. Vanematele antakse valeinfot ja neid manipuleeritakse, rikkudes Nürnbergi koodeksit. Lapsed ohverdatakse suure ravimitööstuse altaril." Ei sisalda infot. Hirmutamine, manipulatsioon. "Siin on 10 põhjust, miks lapsed ja noored EI tohiks saada COVID-19 vaktsiini:" Järgneb 10 põhjust, millel pole ühtegi viidet, mis kinnitaks nende kandepinda. "Seega ei ole meditsiiniliselt ega rahvatervise seisukohalt põhjendatud laste ja noorte massiline vaktsineerimine ega sunniviisiliste või piiravate meetmete rakendamine nende suhtes, kes ei ole vaktsineeritud. Noorte puhul on vaktsiini asemel loomulik kokkupuude viirusega õige asi, mida teha suurema ühise heaolu huvides." See lause vajaks ka natuke tõestusmaterjali. Mõttekoht on, et äkki noored on viirusekandjad, kes aitavad viirusel levida nendeni, kelle tervist see oluliselt mõjutab? "Kõik lapsevanemad peaksid endale esitama asjakohase küsimuse: Miks riskida eksperimentaalsetest vaktsiinidest tuleneva kahjuga, kui minu lapsel on COVID-19 puhul peaaegu olematu risk ning loomulik immuunsus on ohutum ja tõhusam?" Manipulatsioon, hirmutamine? Teiseks, mõttekoht on, et äkki asi pole minu lapses, vaid meis kõigis, ehk levikule kaasa aitamises? Mina vs meie? "Me oleme kogu pandeemia ajal ikka ja jälle ohverdanud nooremaid põlvkondi; võtnud neilt südametult maske kohustades ära nende hariduse, nende eakaaslased, nende vanavanemad, nende rõõmu ja isegi värske õhu. On aeg lõpetada meie noorte kuritarvitamine." Emotsioon, manipulatsioon.

    1. Algatuse kvaliteet #2 ja kokkuvõte

     "„Meie lapsed on meie suurim aare. Need, kes lapsi väärkohtlevad, lõhuvad meie ühiskonna struktuuri ja nõrgestavad meie riiki.“ – Nelson Mandela" Ei leidnud ühtegi Nelson Mandela väljaütlemist, mida saaks selliselt tõlkida. Ei Googlest ega NM enda fondi lehelt (https://www.nelsonmandelachildrensfund.com/news/nelson-mandela-quotes-about-children). "See on koht, kus me tõmbame piiri. Meie lapsed ei ole katsejänesed. Meie ülesanne on oma lapsi kaitsta. Hind on liiga kõrge. Öelge lihtsalt EI. Lihtsalt ÄRGE nõustuge kogu riski ja nullkasu võrrandiga." Emotsioon, manipulatsioon. Võtab kokku kogu algatuse sisu, sisu millel pole ühtegi viidet tõestusmaterjalidele. "https://www.pandata.org/children-and-young-people-declaration/ https://www.pandata.org/ https://lastekaitseks.ee" Kui ma õigesti aru saan, siis antud deklaratsioon ongi Pandata.org lehelt pärit. Algatus on tõlgitud. Pandata.org kirjutab enda kohta "PANDA’s analysis of the human and economic cost of lockdowns – pandemic data and science that will save lives and livelihoods. PANDA aims to promote open science, human agency and courageous societies, empowering the public with accurate information thereby enabling individuals to exercise freedom of choice and preserve human liberties and free societies.". Ehk siis ma arvan, et õige on lühidalt kokku võtta, et nad peaks olema sõltmatu pandemia andmeanalüüsi ühisus. Kui ma nende kodulehte vaatan, siis mulle jääb mulje, et tegu ei ole tasakaalustatud analüüsiga, sest ma ei leia mitte midagi, mis ütleks, et midagi on ka hästi tehtud, või midagi toimib. Lp. algataja! Hea algatus kirjeldab probleemi, lisab probleemi näitamiseks tõestusmaterjali. Hea algatus pakub lahenduse, lisab ka sellele tõestusmaterjali toetamaks selle sisu. Antud algatuses on rohkelt viitamise puudujääke ja manipulatsiooni. Kui levitad infot ükskõik, mis vormis, peaks kontrollima selle kvaliteeti. Kui sa seda levitad, siis sul lasub vastutus selle ees, et inimesed teaksid, kust info pärit on ja mis on selle eeldatav kvaliteet ning kõige tähtsam - mis selle infoga peale hakatakse. Lp. allkirjastaja! Nõua fakte, nõua tõestusmaterjali. Ära lase oma emotsioonidega mängida, ära allkirjasta kergekäeliselt. Minu isiklik arvamus on, et selles algatuses puudub info, mille pealt teha kaalutletud otsus. Algatuses on manipulatsiooni ja hirmutamist. Algatuse kvaliteet on liiga madal, et sellele allkiri anda.

     1. Täname, et otsustasite pika analüüsi siia kirja panna. Meie seisukoht jääb samaks, et tuleb peatada massvaktsineerimine laste ja noorte peal.

    2. Peatada igsugune vaktsineerimine.

     Peatada tuleks igasugune covid-19 vastu vaktsineerimine arvestades, et vaktsiin annab lühiajalise ja kitsa kaitse ainult teatud tüvedev astu kuid läbipõdemine annab pikaajalise kaitse mitmekümneks aastaks ja kõikide tüvede vastu. https://www.nature.com/articles/d41586-021-01442-9 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34210892/

     Olen lugenud läbi algatuse "Peatage Covid-19 massvaktsineerimine laste ja noorte peal (<25 a.)" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
     NimiIsikukoodAllkiri