Petitsioon Riigikogule e-hääletamise kaotamiseks

Oleg Kultajev,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
1562 allkirja kogutud
ALLKIRJASTA

Riigikokku saatmiseks allkirjad koos! Allkirjastamise tähtaeg: .

Eesti keeles (allkirjastamisel)Vene keeles (tõlge)

Мы, нижеподписавшиеся, выступаем категорически против электронного голосования, применяемого в ходе выборов в местные органы власти, Рийгикогу и Европарламент.

Предлагаем Рийгикогу запустить механизм удаления данного вида волеизъявления из имеющейся системы выборов, как не отвечающего основным принципам демократического государства (отсутствует прозрачность и контроль за возможными нарушениями и манипуляциями), а самое главное, не соответствующего Конституции Эстонской Республики.

Существующие мнения экспертов указывают на недостатки технического процесса, начиная от проставления печатей, сетевого оборудования, элементарных требований безопасности и системы контроля.

В законе о выборах электронное голосование не регулируется равноценно с голосованием бумажными бюллетенями, в результате, наблюдателями выявляются аномалии, как с подсчётом голосов, так и в работе самого приложения.

В мире уже проходили эксперименты с дистанционным электронным голосованием. Почти везде этот механизм был признан рискованным и потенциально уязвимым, от его использования отказались даже в США и странах Европы, где избирательная система традиционно работает без нарушений. Сегодня эта технология применяется только в Эстонии.

Один из основных недостатков электронного голосования — отсутствие механизма контроля со стороны общества и наблюдательского сообщества.

Всё это открывает возможность техническим ошибкам и даёт простор для манипуляции голосами, цена которым – демократические завоевания нашего государства.

Александр Чаплыгин Олег Култаев

1562 allkirja kogutud

Riigikokku saatmiseks allkirjad koos! Allkirjastamise tähtaeg: .

Anna sellele algatusele oma allkiri!

Tähelepanu! Algatuse algtekst on kirjutatud eesti keeles, kuid lugesid ülal venekeelset tõlget. Su allkiri läheb aga eestikeelsele tekstile. Allkirjastada saab vähemalt 16aastane Eesti alaline elanik ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID-ga.

Kommentaarid

 1. Looduse mees

  Jah! võiksin nõustuda sellega aga ühel tingimusel kui koos sellega keelatakse igasugused elektroonilised kaardid ja nuti telefonid ka!!! Mis on Demokraatia kas keegi üldse teab selle sõna tähendust. Arvan,et siin lehel vist küll mitte keegi. Kui e - hääletus on võlts siis ka on paber hääletus sama võlts.

  1. Valimised kapitalismis on võlts. Aga valimiste ärajäämise nõue üldiselt peab olema kooskõlas nõudega muuta sotsiaal-majanduslikku formatsiooni. Eesti pole selleks valmis.

 2. E---hääletusest

  Pakkusin välja,et e-hääletusel peab kodanikule tehtama võimalus hääletada kas silmaiirise kontrollimisega või siis näpujäljelugejaga.

  1. e-häältega e-hääletuse vastu?

   Hea töö. Kallid allkirjastajad, mina mõtleks enne hoolega kui digiallkirja annan. Olete te päris kindlad, et taustal tegelikult ei allkirjastata rahvaalgatus, mis palub riigikogul seadustada polügaamia ja Kaja Kallas kiirkorras kuningannaks kuulutada?

   1. Looduse mees

    Jah! tundub küll nii,et kes võitleb e-hääletamis vastu hääletab siin ise e-häälega = täiesti paks demagoogia. Selge on aga see,et ei taheta tunnistada, et kõik toimus seaduse järgi. Kirjutasin ka varem siin ühel sarnasel lehel,et enne tuleb endal nägu ära pesta kui peeglisse vaatad ja teisi õpetama kukud. Mul on üle kümne tuttava kes varem andis hääle kaabulipslaste poolt nagu minagi. Aga sellel korral Sotside ja Eesti 200 poolt olid seda teinud. Vana rahva tarkus ütleb,et mida külvad seda lõikad. Helmed ja Järvi on saanud samasuguse jõhkra sõnavaraga koolituse aga mind huvitab väga,et millises ülikoolis selliseid inimesi välja lastakse? Seal peaks ka ausalt kaotama õpetama mitte ainult teisi selles süüdistama. Need Räuskajad on minu silmis saanud õigustatult oma jao,et neid kõrvale Poliitikast jäeti. Veel enam tuleks sellistelt võetama õigus Riigikogusse pääseda.

    1. Digiallkiri digiallkirja vastu?

     Las ma saan õigesti aru nüüd. Mingi seltskond kogub digiallkirju digiallkirjaga hääletamise vastu? Hale ja naeruväärne!

     1. Kui sa ei näe vahet digi-ID sertifikaadil ja andmete jagamisel eraldi sõltumatus programmis punktide A, B, C ja D vahel, siis istu IT-spetsialistiga paariks tunniks juttu ajama, nemad selgitavad teile populaarsel viisil. On ID-sertifikaat ja on olemas kolmanda osapoole programm, milles andmeid jagatakse vastavalt etteantud algoritmile. Tarkpea...

    2. Kirjuta täpsemalt oma fantaasiatest siis juba..

     Kes on kolmas osapool ja mis programm sel kasutab algoritmi andmete jagamisel? Andmete all peate silmas digiallkirja, digiallkirja taga olevat valikut võimõlemaid? Milleks mingi pinnapealne mula siin?!

     1. Toetan e-hääletust

      Digimaailmas tahan hääletada kodus. Nõukogude aegne jaoskonda sundminek ondigiaastul ebanormaalne.

      1. Re: Toetan e-hääletust

       Vabandage, aga mis on nõukogude häälel sellega pistmist? Nõukogude hääletamine ja kapitalismi valitsemine on täiesti erinevad hääletamise liigid, tegelikult põhimõtteliselt erinevad. Kuid küsimus pole isegi selles, vaid selles, et nüüd petetakse või võidakse petta.