Kordusvalimised 2023

Raili Sule,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Arhiveeritud
1922 allkirja

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Algatuse menetlus on lõppenud. Vaata menetlust.

Nõuame Riigikogu valimiste 2023 tulemuste tühistamist ja nõuame kordusvalimisi, ilma e-hääletuse võimalusteta!

Menetlusinfo

 1. Algatuse menetlus Riigikogus on lõppenud

  Otsustati esitatud ettepanek tagasi lükata.

 2. Arutelu Põhiseaduskomisjonis

  Kutsutud
  • riigi peaprokurör Andres Parmas

  Otsustati esitatud ettepanek tagasi lükata.

 3. Algatus menetlusse võetud

  Algatus on edastatud menetlemiseks Põhiseaduskomisjon-ile.

 4. Algatus jõudis Riigikokku

 5. Algatus saadeti riigikokku

  Kollektiivse pöördumise menetlusse võtmise otsustab Riigikogu juhatus 30 kalendripäeva jooksul.

 6. Algatus kogus 1000 allkirja

 7. Algatus kogus 100 allkirja

Kommentaarid

 1. Hei! Võtkem osa demokraatlikust rahvaalgatusest!

  Palun kommenteerige ja avaldage ka oma arvamust! Võibolla peaks ka teksti muutma..osalegem julgesti, ainult nii saab veel ehk midagi muuta!

  1. Kindlasti peaks kordushääletuse minema! Ja ilma e-hääletamiseta nagu on kord ja kohus!

  2. Täiesti nõus! Nii jultunult võltsida on liig mis liig! Ei mahu kuidagi pähe, et leidub nii palju inimesi väikeses Eestis, kes seda jultunud ja alatut mängu mängivad? Leidsin ringlemas alljärgneva sõnumi: UUDISPOMM! Wikipedia andmetel on valimiste pahavara (Smartmatic) Eestis kasutusel alates 2014 aastast! Selle tarkvaraga on kaaperdatud valimisi üle maailma - Uganda, Zambia, Sierra Leone, Venezuela, Filipiinid, jne. Seoses USA valimistiga on Smartmatic (Dominion) hetkel tõsisema uurimise all. Ning on ilmnenud, et tarkvara kasutusjuhend õpetab mh kuidas superkasutaja saab valimistulemusi oma suva järgi töödelda. Nt tuhandeid hääli ühe kandidaadilt teisele tõsta, jne. Neid tagauksi saab üle Interneti kasutada suvalisest maailma punktist. Erinevad asitõendid näitavad, et nimetatud tagaukse kaudu valimistulemuste muutmise funktsiooni kasutatavad selle tarkvara valdajad pidevalt. Ehk siis "Osta Smartmatic - saad valimistulemuse!"https://en.wikipedia.org/wiki/Smartmatic?fbclid=IwAR2AFmnHrmEZCY-cJYsyt-m8kTkrG Ja nagu Eestiski, tohtis e,valimisel teha nii palju klõpse kui süda lustis, ... ? Mis mõttes? Uudis levis ka, et valimiskomisjon tühistas vales jaoskonnas hääletatud e, hääled..., kuidas palun ja siis teadis täpselt kui paljud on juba nendest uuesti hääletanud, kes eksisid jne jne ???? Sellist kollast kaarti nagu ETV "otse" ekraanile manas ei saa iialgi Eestis tulla, mitte iialgi! Kurb tõsiasi on see, et Eestis on kogu juriidiline süsteem allutatud oravatele, isegi Õiguskantsler ju vaikib, ometi on valitsus astunud üle EV Põhiseadusest ja mitte üks kord. Hr.Varro Vooglaid on tõestanud,et kohtutest õigust ei saa! Kui kohtunik lähtub lihtsalt eeldusest, et nn "lugupeetav eliit" teeb kõik õigesti, kontrollimata, uurimata väljatoodud fakte, siis on sõnad otsas, kirjeldamaks toimunut. Samas nii seda valmispettust jätta ka ei saa, see on ilmselge kuritegelikult jultunud valimispettus!

  3. Nõuan kordus valimisi ning tühistada kõik E-valimised

 2. E-häälte tulemused tuleb tühistada

  Jätta alles vaid paberhääled ning need uuesti üle lugeda vaatlejate juuresolekul. Ka see oleks võimalik lahenduse variant!

  1. E-valimised peab tühistama! Enne nende "tulemuste" avaldamist oli seis täiesti loogiline ja polnud tegelikult veel sugugi kindel, kes "kolmest suurest" võidab. Aga nii, kui e-hääled tulid, nii ei saanud teised enam praktiliselt mitte mingeid hääli...no see pole REAALNE !

  2. Huvitav, et keegi pole vaadanud Pealtvaatajat, kus näidayti kenasti, kui lihtsalt e-hääled kaaperdatakse

 3. Järelpäring

  Isiklikult olen ma teinud järelpäringu e-hääletamise osas, selleks et teada kuhu minu e-hääl läks. Järgmisena läksin füüsiliselt hääletama. Küll aga kerkib küsimus milliseid hääli riigikoguvalimistel aktsepteeritakse üldsegi? See on hetkel ebamäärane ja konkreetselt välja toomata. Lugupidamisega

  1. V

   Valimised peaks ainult jaoskondades toimuma,seste e-valimised ei ole kontrollitavad.

   1. Looduse mees

    Huvitav! huvitav! kas EKRE kaotuse pärast peab terve Eesti Vabariik minema kivi aega tagasi. Eelmisel sarnasel valimisel olin EKRE toetaja aga kui need samased juht poliitikud kui neid nii nimetada ainult võiks ise käru keeravad siis ei ole miskit imet ,et sellise tulemuse said. Endi arvates on nad suured tegijad aga asi on vastu pidi. Mul on meeles kui vene väed siia sõitsid ja tele torni ründasid. Aga kõige kõrgemal korrusel kus oli ülekande jaam ja personaal jäid puutumata mida ei avastatud. Kuni keegi reporter lasi eetrisse lõigu telefoni kõnest nendega - mul oli kogu aeg raadio kaasas kus ma ka ei käinud ja kuulasin teateid. Siis varsti rünnatigi seda ülekande kohta - selle asukoha reetis hooletus salajase infoga! ning nüüd tegid seda sama kaabulipslased oma pudrumulguga,et meie Riik andis kõik relvastuse Ukrainlastele ja tulge nüüd vasiad ja võtke meid. Tegelikult seda lõua lõksutamist peaks saama tõlgendada Riigi saladuse reetmisena EKRE poolt. Ning see kamp jõhkardeid kelle suu on mustem kui minu väli kempsu prill laud ei tohiks üldse poliitikas enne esineda kui pole suutnud oma sisemist viha Tsiviliseeritud inimeste kombel väljendada. Kui isegi tavaline inimene tänaval räuskab ja vannub pannakse tihti aresti majja seda enam nii nimetatud poliitikud kes meedias seda teevad. Kas meil Eesti Vabariigis ongi selline see sõna vabadus. Kui tahetakse räusata siis õppigu mõni teine keel ära nii,et normaalne inimene sellest sõimust aru ei saaks. Või kui inimestel ei ole midagi mõistlikku öelda siis olgu vait või mingu hullumajja varjule. Miks me kasutame ja usaldame Interneti panga teenuseid sest nii on mugavam. EKRE lubadused olid suur palga ja pensioni tõus ja hindade landetamine. Aga kust see raha tuleb kui töö jõudu ei ole. Üks on okupant kes ei ole mõelnudki kohalikku kelt ära õppida ja teine on sõja põgenik - ja olen nõus kui see sõja põgenik võtab üle okupandi ideed siis küll aga kui ta õpib kohaliku keele ja on lojaalne Meie Riigile siis on ta meiega võrdne. Sest nagu aru saan on Meie endi ridades tõesti saasta palju kes ei ole aru saanud mis on mis ja kuidas oma suud pruukida. Kui tehakse uus valimine saate veelgi valusamalt vastu kaabusid need niigi praegu juba kõrvade peal longus.

    1. Asi pole EKRE-s, ka mina ei valinud neid, vaid ühte teist erakonda, kellel oleks olnud samuti võimalus ja tahe midagi muuta, kui e-häältega poleks oravadkamp niimetsikult juhtima tõusnud! Ja Teie kommentaar oli nii pikk ja segane, et ...no mis siia puutub praegu Teletorn jms. Hetkel on teemaks AUSAD valimised ja see ei saa olla ju aus tulemus, kui enamus inimesi ei tea kedagi, kes tunneks kedagi, kes reformikate poolt hääletanud oleks! Inimesed on valitsuses pettunud ja siis valivad ta tohutu häälte-enamusega tagasi...no see ju siililegi selge, et midagi on siin mäda!

    2. Üks "kummaline" küsimus. Kui me end Eesti inimesteks peame, siis millise eesmäri nimel me teineteist sedasi piltlikult öeldes "tükkideks rebime"? Lugupidamisega

   2. E-hääletamise kontroll

    E- hääled tuleb üle kontrollida. Kuid kas seda on üldse võimalik teha ja kas meil on olemas sõltumatuid institutsioone kes seda teeksid? E-hääletamist ei tohiks üleüldse olemas olla, pole lihtsalt usaldusväärne. Õiglane oleks uus hääletamine ilma e häälteta. Kui riigijuhid on teinud otsuseid mis on olnud põhiseadusega vastuolus, miks me peaksime uskuma, et hääli ei püüta võltsida. Kõik see sobitub reformierakonna käitumise mustriga.

    1. See uus valimine ilma e-hääletuseta ongi eesmärk!

   3. julge orava rind on haavleid täis

    Huvitav olekski see ,kui tuleksid kordus valimised,sest kui Refid on nii kindlad ,et nende valijad on sellises ülekaalus ,siis ei tohiks olla neil mingit hirmu ,korraldada riigis rahu ja lõhestumise lõpetamiseks uued paber valimised.Kui sa tead ,et sa oled õige mees ,siis milleks karta .Aga kui sa sellega saad ka Ekrele näidata koha kätte ,et näete me ei karda paber valimisi ,sest meie valijaid on nii palju .Tegelikus on aga see ,et Refid enne põletavad valimiskomisjoni maha ,kui nõustuvad ausate valimistega ,kus nad tegelikuses jääksid 10-15 tuhande häälega vähemusse ja kaotaks nii ,et oleks väga piinlik,sest siis tuleksid nende läbi 30 aasta ,kõik nende pettused välja .

    1. Valimised.

     Nõus täitsa,uued valimised ilma e-valimiseta. Eesti IT-inimesed korduvalt viidanud nende ebaturvalisusele,hääle muutmine mõne clikiga ja kontrollida ei saa väga midagi. Sammuti on vale asitõendite kohene hävitamine.

     1. Looduse mees

      Jah! mõistus tule koju! Kui on silm siniseks löödud siis võid ju öelda,et lõin selle vastu ust ära. Lugesin kõik kommentaarid läbi ja sain aru,et on inimesi kes ei ole tahetudki oma Riiki. Lihtsam oleks olla ikka veel Okupeeritud osa terroristlikust riigist kes meie Esivanemaid hävitas ja nende vara röövis. Siis ei oleks tõesti karta uut kallale tungi ja mõttetut Ukraina toetamist kas nii või. Kui teie kõrgesti austatud kommenteerijad kahtlete e- hääletuses siis miks Te kasutate nuti telefoni - visake see saast kohe minema. Või teete arvutis panga ülekandeid... mõelge veidi enne ja jookske seda pankka tegema. Nagu kirjutasin eelnevalt,et mina muutsin oma eelistust just labase suuga erakonna meedias välja Oksendatud sõimu ja mõnituste Tõttu ja mina ei olnud ainus. Mis puutus teletorni siis mõtlematu suu pruukimine ja saladuse välja ütlemine võib viia Oma Riigi reetmiseni. Minu soovitus on ikka endine EKRE juhtidele,et mitte hääli kaotada peske suu enne Rahvaga rääkimist puhtaks. Sõda ei taha ükski Normaalne inimene üks kõik mis rahvusest ta ka on.

      1. Arusaamine on "nagu pudru ja kapsad"! Kuidas see küll võimalik on? Ja mis puutuvad siia hetkel nutitelefonid, arvutid ? Miks ? Võtke kätte EV Põhiseadus, lugege, mis on öeldud valimiste kohta. Kiviaega määravad kõik need erakonnad, kes hetkel taas võimule tulid, kas pole arusaadav? Kas pole arusaadav, kelle valitsemise ajal on kaotatud: maapiirkondades kogu infrastruktuur, ühistransport, ettevõtted,koolid,lasteaiad,kauplused,kauplusbussid, arstiabi, velskripunktid, loomapidamine, põllumajandus, taimekasvatus, piimatööstused, jne; kelle valitsemise ajal on kadunud: Eesti linnadest kinnistusametid, kohtud,hooneregistrid,notarid,jne; kelle valitsemise ajal on kadunud Eestist: kergetööstus /erinevad harud/, rasketööstus /erinevad harud/; kelle valitsemise ajal on kadunud Eesti linnadest: rahvuslikud tehnikakoolid, tehnikumid, keskkoolid, algkoolid, lasteaiad,haridus,kultuur,emakeel jne.....???? Kuhu on see kõik kadunud ja miks? Miks on asemele tulnud ühisgümnaasiumid,riigigümnaasiumid, Rail Baltic, roheenergia, kliimasoojenemine, tuulikud, miks on elekter, erinevad kütuseliigid, toa soe, kinnisvara, arstiabi, ravimid, üüratult kallinenud, kes kuulutavad kui suuri dividende teenivad, kelle arvelt teenivad ja kelle taskusse teenivad; miks on käibemaks suurenenud märkamatult iga toote ja teenuse pealt, miks on inflatsioon Eestis kõige röögatum võrreldes ülejäänud Euroopaga..., jne jne jne, seda loetelu võib jätkata lõpmatuseni. Kas kõva sõna on nannipunnidele liiast, et neid äratada oma mugavustsoonist välja? Jah, ilus ja mesimagus vale on ju kõrvadele parem kuulata, aga tagajärg on hullem kui tõe väljaütlemisel ! Sõimu ja mõnitamist, rahva lõhestamist, rahva väljavoolu Eestist, alusetut laimamist, diktatuuri - sunniviisilist vaktsineerimist jne jne jne on viljelenud just reform oma kaaslastest liberaalidega ja jääbki viljelema. Kui te ei taha näha ega kuulda tõde, siis on see teie vaba valik, aga ei maksa siis ka reformile ja liberaalidele omase valega välja tulla. Ei maksa ainult peavoolumeediale end pühendada, tuleb otsida kõrvale alternatiivi võimalust, et siis võrrelda ja teha õiged järeldused. Teadmiseks peavool ei räägi juba aastaid TÕTT, kuidas sellest nii raske aru saada on? Küsimus: kui e-valimised on nii ausad ja turvalised, kontrollitavad, siis miks kasutavad e-hääletamist vaid kolm riiki: Venemaa,Venezuela,Eesti???? Ehk annab viimane link teadmisi juurde e-hääletamise kohta, miks teised Eestist arenenumad riigid ei kasuta e-hääletamist! Link on Eesti e-hääletamise testimisest, turvalisusest, kontrollitavusest https://youtu.be/3FywJKdT90U

     2. Tunnistada kehtetuks valimistulemused 5.märts 2023, kuna tegemist on e-häälte võltsimisega! Tuleb korraldada uued valimised, ilma e-hääletus

      Tunnistada kehtetuks valimistulemused 5.märts 2023, kuna tegemist on e-häälte võltsimisega! Tuleb korraldada uued valimised, ilma e-hääletuse võimaluseta!

      1. Palun õiglust

       Uskumatu mis meil riigis toimub, E hääled on võltsitud ja ebareaalsed meie riigis kuna ma ei usu et rahvas on unustanud võitnud erakond on korda saatnud. Nõuan uusi ja ausaid valimisi

       1. Räige ja põhiseadust rikkuv valimistulemuste rikkumine.

        Nõuan kindlasti kordusvalimisi ilma e-hääletuseta ja süüdlaste kohtu alla andmist !!!

        1. Looduse mees

         Siin ei ole midagi imestad. Kui minu kirjutatut lugesid siis pidid aru saama milles Põhjus. Mina ja paljud teised valisid ka kahest halvast vähem halvema. Mitte venenaa alustatud sõja toetamist Ukrainas. Kui meenutada mälu ülesannet siis see on ka mäletada tõesti minevikku seda ka veidi kaugemalt ajast mitte ainult enda nina all olevat. Siis saadki teada mis on momendil olulisem. Kes ei usalda e - hääletust kes paber - hääletust. Teame hästi,et paber kannatab kõike kui nii võtta. Enne tuleb usaldus välja teenida mitte räuskamisega seda ära tõugata..

         1. Vägisi armastust ei pälvi ja käsu korras usaldust ei saa. Ei saa usaldada e-hääletust, kuni pole välistatud manipulatsioonid. Antud hetkel pole isegi kontrollimine võimalik.

        2. Я не согласен с итогами

         Я за отказ от електронного голосования, и за пересмотр результатов

         1. You mean manipulation for the profit of the oosers? This petition become more and more funnier

        3. Я не согласен с итогами

         Я за отказ от електронного голосования, и за пересмотр результатов

         1. Oiglust Eesti Vabariigis!

          E-hääletamine kaotada!! Ainult pabervalimised. Soovin samuti uut ja ausat valimist!!!

          1. E-hääletamine on vastuolus EV Põhiseadusega

           Isegi kui rahval ei ole faktiliselt teada, kuidas ja milliseid manipulatsioone e-hääletuste tulemuses on sooritatud, puudub võimalus musta kasti sisse näha ja seega ei ole mõtleval inimesel kuidagi võimalik pidada e-valimisi ausateks, üldisteks, ühetaoliseks ja otseseks. Mistahes muud juriidilised keerutused ja tõlgendused siinkohal lihtsalt ei päde. Otseseks ei saa pidada hääletust, mis on võimalik võõra isiku ID-kaardiga. Kontrollimatu - see on fakt. Ühetaolised pole valimised, mis viiakse läbi kahel eri meetodiga kinnistatud moel. Fakt. Ühetaolised pole valimised, mille puhul pole kindlust, kas e-hääl ei lähe korduvalt kirja. Üldisuse põhimõte pole arvestatud piiratud teovõimega isikute hääleõiguse tõttu. Teisisõnu peaks lähtuma põhimõttest, et hooldekodude ja haiglate (ning surnukuuride) patsiendid ei ole teovõimelised, sest nad ei suuda iseseisvalt valimisjaoskonda minna või end sinna organiseerida. Valimised pole vabad olukorras, kus kogu avalik meedia demoniseerib ühte parteid valede ja demagoogiliste võtete abil.

           1. Ei usu e-valimistele

            Ei usu e-valimiste tulemusele

            1. Ei usu e häälte tulemustele

             Andmed kontrollida ja valimised uuesti teha

             1. Ei usu et häälte tulemusi

              Soovin ainult paberi peal valimisi, e hääli võimalik muuta ja see on ebaturvaline ja manipuleeriv.

              1. Kordusvalimised

               Need täiesti silmnähtavalt võltsitud valimised tuleb kindlasti kehtetuks tunnistada ja läbi viia uued põhiseadusejärgsed pabervalimised.

               1. Ei usu e hääletuse tulemusi

                Valimistulemused pole usutavad, see on täielik absurd! Tuleb korraldada kordusvalimised ilma e hääletuseta!

                1. kordusvalimised

                 Valimistulemused pole tõesti usutavad ja loomulik oleks teha uued valimised ilma e - hääletamiseta. Kaaluda võiks hooldekodudes olevate inimeste hääletamise lisakontrolli, sest nende eest hääletatakse hooldekodu ametnike poolt. Paljud seal olevad on dementsed või teadmatuses. Keegi lähedastest võiks neid minna abistama. Minu ema (83a) elab kodus ja tellis omale hääletuse aga ega ta teadnud, keda valida. Hea, et andsin nõu talle, sest valimiskasti toonud ametnikud üritasid talle soovitada, keda valida.

                 1. Ja sina siis tegid emale selgeks kes on see õige! See on ju hullem kui E-hääletus.

                 2. Exact

                2. Valimised!

                 Uued valimised või tühistada e hääled

                 1. Valimised

                  Uued valimised

                  1. valimised

                   kordus valimised

                   1. Kordus valimised.

                    Teha kordusvalimised ilma eelhääletuseta

                    1. Kordusvalimised

                     Kordusvalmised oma e-hääletuse ta.

                     1. Kordusvalimised!

                      Ei usalda e-hääletust ja soovin kordusvalimisi ilma e-hääletuseta!

                      1. Kordusvalimised ilma e-hääletuseta oleksid hea kompromiss

                       Pelgalt e-häälte tühistamine tühistaks ju ka ausaid hääli. Kordusvalimised peaksid aga sobima kõigile ausatele poliitikutele. Mida on ausal poliitkul karta? Kui tema valijad on päriselt tema taga, siis on nad seda ka kordusvalimiste ajal. Mul on ainult üks kahtlus? Mida teha eelhääletusega? Lubada haigetele ja/või pärapõrgus elajatele? Ideaalis peab kodanik aga täitma oma kohust valimispäeval. Ta peab jaoskonda kohale minema ning näitama nõnda, et ta hoolib oma riigist.

                       1. Piret Kivi- aga eelhääletus on ju paberil ja kui seal soperdama hakatakse, küll see tuleks kohe välja! Seekordki -paberhäältega oli ju kõik täitsa normaalne, aga nii kui e-hääled tulid, nii hakkasid korraga hääli saama vaid oravad.

                      2. Täiendus petitsioonile.

                       Teen ettepaneku algset petitsiooni teksti täiendada lausega: Allkirja andes annan ühtlasi nõusoleku, et kordusvalmiste üldkulud (~1,8 milj €) kannavad kõik allkirjastad võrdelises mahus.

                       1. Neeme Kook- ma ei oska seda teksti enam muuta. Vaatan, mis teha annab!

                       2. Kaotaja peaks kulud tasuma.

                       3. Kaotaja peaks kulud tasuma.

                       4. Ha ha ha

                      3. Maksab tellija

                       Oot-oot, kes tellib, see maksab. Kui sa ei usalda bussisõitu ja tellid takso, siis maksad takso eest ikkagi sina, mitte see, kes jõuab viimasena sihtpunkti või maksumaksja. Kui maksab kaotaja erakond, siis läheb see nii või teisiti maksumaksja (sealhulgas sinu ja minu) taskust. Ei, maksma peab see, kes kordusvalimisi tahab!

                       1. Neeme Kook Kas meil on üldse vaja mingit mitmemiljonilist kampaaniat? Inimesed teavad ju niigi, kes on kes, seega piisab mõnest plakatist! Ja esimest korda olen ma siin nõus hr. Sapasega, et kulud kannab kaotaja, ehk tõenäoliselt ausa valimise puhul oravakamp.

                      4. Raili Sule, 11.03.2023 21:38

                       Ma ei räägi kampaaniatest - need on muidugi kallid. Paar miljonit on lihtlabaselt korralduskulu. Eelnev teavitus peab igal juhul olema; valimisi ei viida läbi salaja. See tähendab tasulist raadio- ja teleaega, lehepinda jne. Inimesed valimiskomisjonides teevad tööd ja saavad palka. Valimissedelid tuleb trükkida. Lõppude lõpuks tuleb valimisjaoskonda pühapäeva õhtul koristaja ja teeb seal ületunnitööd - tahab ka palka saada. Kindlasti pole see veel kõik, aga esimene, mis pähe tuli. Ja mis tähendab oravakamp? Et siis erakonna kassast? Aga kust tuleb raha erakonna kassasse? Läbi riigieelarve iga inimese, ka ekrelase taskust. Ei-ei, ikka nii, et kui Mats tahab, siis Mats maksab. Aga kui Peeter tahab, siis Peeter maksab.

                       1. Looduse mees

                        Nojah! võib ka nii öelda ja ma siis ei väljendanud end selgelt - aga olin kindel selles,et võidab see kelle poolt hääle andsin. Kui Martin Helme oma loengus väitis,et tugineb Eesti Vabariigi Põhiseadusele siis ta ei ole lugenud Paragraaf 60 kus on pikalt välja toodud E- hääletamise kord ja võimalused. Seega kõik on toiminud Seaduse järgi lihtsalt tuleb tal leppida Rahva enamuse arvamusega. Nii,et üks asi on haridus teine Haritus!

                        1. Mis mul üle jääb?

                         Isegi kui need nähtavasti võltsitud valimised ei olegi võltsitud, siis tunnen kodaniku kohustust iga hinna eest uued valimised korraldada. Ja kui uuesti antikristus võidab, siis tean et vähemalt oli aus võit. Mida see orav seal logol üldse sümboliseerib? Pangu see sama silmaga püramiid oma erakonna logoks mille Hr.Kallas 94. aastal 50 kroonisele asetas, siis vähemalt rahvas teab, millist ideoloogiat ta toetab.

                         1. Igasuguse usalduse puudumise tõttu ei ole internetihääletus lubatav

                          kui süsteem ei ole läbipaistev, kontrollitav, hääle liikumine valitud kandidaadile ei ole tuvastatav, siis puudub igasugune usaldus interneti teel hääletamise suhtes. Turvaauke ja riske on selleks liiga palju ja kõik kergelt realiseeritavad ning juba korduvalt realiseerunud. Kui valimisteenistus ja valimiskomisjonid pannakse võimulolijate poolt kokku ebaausatest inimestest, on võltsimisvõimalused olemas isegi eelhääletuse puhul paberil valides. Kõiki riske on siiani ligi 20 a jooksul tahtlikult sisse jäetud ja see ei ole aktsepteeritav. Kui valimisteenistuse vastus on alati selline, et kõik protestid lükatakse tagasi, kuigi need näitavad ebaausust, siis tuleb need inimesed igaveseks kõrvaldada kohalt, kus nad aitavad läbi viia riigipööret! Nad peaksid teadma, et riigireetmine on kõrgeima karistusmääraga tegu! nad on ise nii käitudes põhjustanud olukorra, kus järjest enam usutakse pettust ja sellisel juhul ei tohi riik sellist valimissüsteemi kasutada. UUDISPOMM! Wikipedia andmetel on meie valimiste pahavara (Smartmatic) Eestis kasutusel alates 2014 aastast! Sellega ei tegeleta meil isegi riiklikul tasemel, nagu loogiline oleks arvata nii tähtsa toimingu kohta, vaid patsiga poiste erafirma, keda sadade riigi(meie) miljonitega kurguni täis topitakse, et nad uusi trikke välja mõtleks rahva petmiseks. Ehk antakse jälle riikllik autasu nagu sellele e200 "häältemagnetile", kes rahva raha "kõrvale pani", millist infot enne valimisi kinni hoiti, sest tegemist oli "aasta naisega"! e-valimistel tegemist "aasta kaaperdajatega". Selle tarkvaraga on kaaperdatud valimisi üle terve maailma - Uganda, Zambia, Sierra Leone, Venezuela, Filipiinid, jne. Seoses USA valimistiga on Smartmatic (Dominion) hetkel tõsisema kohtuliku uurimise all. Ning on ilmnenud, et tarkvara kasutusjuhend õpetab mh kuidas superkasutaja saab valimistulemusi oma suva järgi töödelda. Nt tuhandeid hääli ühe kandidaadilt teisele tõsta, jne. Neid tagauksi saab üle Interneti kasutada suvalisest maailma punktist. Erinevad asitõendid näitavad, et nimetatud tagaukse kaudu valimistulemuste muutmise funktsiooni kasutatavad selle tarkvara valdajad pidevalt. Ehk siis "Osta Smartmatic - saad valimistulemuse!"https://en.wikipedia.org/wiki/Smartmatic?fbclid=IwAR2AFmnHrmEZCY-cJYsyt-m8kTkrG Need, kes olemasolevate faktidele, tõenditele ja kahtlustele vaatamata toetavad võltsimisega saadud tulemuste kehtima jäämist, on tõenäoliselt ise osalenud riigi kaaperdamise katses ja ei soovi selle avalikustamist. EV Riigikohtul on aga see kohustus, kuna ebaturvalised ja ebausaldusväärsed valimised rikuvad EV Põhiseadust ja neid ei saa usaldada. Ainult uus ühetaoline, üldine ja turvaline ja algusest lõpuni hääle teekonda kontrollitav paberhääletus ühel pühapäeval saab kahtlusi kummutada. SEEGA - KORDUSVALIMINE PABERKANDJATEL ÜHEL PÄEVAL!

                          1. Digiallkiri digiallkirja vastu?

                           Las ma saan õigesti aru nüüd. Mingi seltskond kogub digiallkirju digiallkirjaga hääletamise vastu? Hale ja naeruväärne!

                           1. ROTFL

                          2. Euroliidus olgu ikka euroopalikud valimised.

                           Demokraatlikus riigis peavad valimised mitte ainult olema, vaid ka näima ausate valimistena. Miks on võimaldatud e-häält muuta? Väga kahtlane toiming. Paberlipikut ju valija soovi korral kastist välja ei urgitseta. Kui varem avaldati e-hääled kohe pärast jaoskondade sulgemist, siis seekord oli tehtud nii, et on vabandatav viivitamise võimalus. Milleks? Jälle väga kahtlane toiming. Näib, et see muudatus tehti selleks, et ei korduks eelmiste riigikogu valimiste finaal ja tulemust oleks võimalik ümber sättida. Peale Eesti ei kasuta taolisi e-valimisi ükski Euroliidu riik. Euroopalikud valimised on nn paberil valimised ehk kontrollitavad valimised.

                           Olen lugenud läbi algatuse "Kordusvalimised 2023" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
                           NimiIsikukoodAllkiri