Liikumistund iga päev tunniplaani

  • Annely Neame
,
Arutelu lõppenud

Arutelu tähtaeg:

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Kõik koolilapsed kuni gümnaasiumi lõpuni, peavad osalema iga päev päevavalges värskes õhus toimuvad liikumistunnis. 
Sellist liikumistundi saavad juhendada KÕIK kooli õpetajad. Praegu koolide ja huvikoolide poolt pakutavate tundide, lisatundide, trennidega ei tagata lastele võimalust iga päev päevavalges värskes õhus viibida. Lapsed, kes käivad trennides saavad küll liikuda, kuid siiski enamus sellisest tegevusest toimub siiski siseruumides. Lastel, kelle huviks on muusika, kunst vms ei jõua samuti päevavalges õue. Peale pikka koolipäeva saabuvad meie lapsed koju õppima, ning isegi õhtupimeduses ei lähe nad enam õue.
.

Ettepanek - 

 Kõik õpilased, kes kooli suudavad tulla, võtavad osa igapäevasest liikumistunnist õues. Selleks minnakse koos juhendaja-õpetajaga  kõndima või hoovi liikumismänge mängima. Kehaline kasvatus, nii nagu me sellest praegu aru saame, muutub valikaineks nendele õpilastele, kes selleks valmis on ja soovi avaldavad.  

Põhjendus - 

Arvestades pikki koolipäevi ja meie kliimavööndi poolt dikteeritud limiteeritud päevavalgustunde, on oluline teha drastiline muutus meie õppe ja päevakavadesse. Praegu mõistetakse kehalise kasvatuse tunni eesmärgina kehalise aktiivsuse harjumuse kasvatamist, mis on hea, kuid arvesse ei võeta meie laste füüsilist, emotsionaalset ja vaimset vajadust viibida päevavalges värskes õhus. Õpilased, kes haigusest taastumisel kehalise kasvatuse tunnist vabastatud on, ei pea tingimata õues jalutamisest vabastatud olema. Värske õhk ja päevavalgus aitavad immuunsussüsteemi tugevdada ning toetavad ka vaimset tervist. Igapäevase liikumistunni sisseviimiseks kooli õppe- ja päevakavasse ei ole vaja tööle võtta rohkem õpetajaid. Aruka töökorralduse puhul ei pikenda see ka laste koolipäeva. Õues toimuvaid liikumistunde saab edukalt lõimida mõne teise tunni tööga (see võib jooksvalt muutuda  nt saab õues jalutades kuulata klassikalisi muusikapalu, õppida teatud asju pähe, arutleda jne jne)

Kommentaarid

  1. Kui laps tõesti soovib väljas viibida, on tal selleks küllalt võimalusi.

    Ega laps ei pea ju käima sisetrennides, tõsi, ei saa öelda, et ei tohiks/võiks, aga võib ju ka soojemate ilmadega joosta, ratast sõita vms. Külmemal ajal suusatada, uisutada, joosta. Miks pikendada õpilaste niigi pikkasid päevi, lisades sinna ühe mõttetu tunni, kus õpinguid ei toimu? Kui üldse midagi, siis teha lihtsalt väliõppetunde, eeldades, et ilm seda lubab.

    Olen lugenud läbi algatuse "Liikumistund iga päev tunniplaani" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri