Lõpetage e-hääletamine - vastuolu rahvusvahelise õigusega, EV Põhiseadusega.

  • Henn Leetna
,
  1. Ühisloomes
  2. Allkirjastamisel
  3. Riigikogus
  4. Järelkaja
446 allkirja
ALLKIRJASTA

554 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta.

E - hääl läheb justkui musta auku, kus tema teekonda teab ainult programmeerija.

On väga tõenäoline, et ka see petitsioon lükatakse tagasi.

Enda inimõigusi saame kaitsta ka ÜRO Rahvusvahelises Kohtus.

Palume tutvuge kindlasti: https://reforms.ee/riigikogule-2/

RIIGIKOGU

Palume peatada elektrooniline hääletamine.

Rikutud on:

1. EV Põhiseadus §§10,12.

2. Kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seadus.

3. Euroopa Liidu Leping. Artikkel 2. Liit rajaneb sellistel väärtustel nagu inimväärikuse austamine, vabadus, demokraatia, võrdsus, õigusriik ja inimõiguste, kaasa arvatud vähemuste hulka kuuluvate isikute õiguste austamine – mittediskrimineerimine.

4. Euroopa Liidu Põhiõiguste Harta. Artikkel 20. Võrdsus seaduse ees. Kõik on seaduse ees võrdsed. Artikkel 21. Mittediskrimineerimine. Mis tahes diskrimineerimine mis tahes põhjusel… on keelatud.

5. ÜRO Kodaniku- ja poliitiliste õiguste rahvusvaheline pakt Artikkel 25.

1. lgal kodanikul peab ilma mis tahes diskrimineerimiseta ja põhjendamata kitsendusteta olema õigus ja võimalus: b) hääletada ja olla valitud kehtivatel korralistel valimistel, mis korraldatakse üldise ja võrdse valimisõiguse alusel salajase hääletamise teel ja mis kindlustavad valijate tahte vaba väljenduse. Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) demokraatlike institutsioonide ja inimõiguste büroo (ODIHR) andis kümme soovitust e-hääletuse regulatsiooni parandamiseks – muutmiseks igati läbipaistvaks, kontrollitavaks. Järelikult praegu kehtiv e-hääletuse regulatsioon ei ole läbipaistev, kontrollitav. Rikutakse ülaltoodud seadusi, rahvusvahelisi kokkuleppeid. Enamuse poolt vähemuse diskrimineerimiseks koostatud näiliselt neutraalne Kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seadus seab hääletamissedeliga valijad ebasoodsamasse olukorda sellega, et nende tegevusi ja õigusi on kärbitud võrreldes valijatega, kes hääletavad elektrooniliselt. Rikutud on Põhiseadus §12, Euroopa Liidu Leping Artikkel 2. Euroopa Liidu Põhiõiguste Harta Artikkel 20,21. ÜRO Kodaniku- ja poliitiliste õiguste rahvusvaheline pakt Artikkel 25. KOVVS § 23⁴ Valimiste vaatlemine. (1) Igaühel on õigus vaadelda valimiskomisjonide ja valimiste korraldajate tegevust ja toiminguid. E-valimiste vaatlejal (edaspidi vaatleja) on õigus vaadelda valimiskomisjonide ja valimiste korraldajate tegevust ja toiminguid, kuid tegelikkuses ei saa vaatleja seda õigust kasutada, sest vaatlejal kulub arvutis oleva kogu tarkvara kontrolliks aastaid ja vaatlejal puudub sotsiaalne kohustus usaldada valimiste korraldajaid – tarkvara koostajaid.

Vaatlejal ei võimaldata jälgida valimistoimingut, kus vaatleja näeb valimisnimekirja. Vaatlejal ei pea olema eriharidust, et jälgida enda poolt antud e - hääle teekonda. Rikutud on Põhiseadus §10.

Seega e-hääl läheb justkui musta auku, kus tema teekonda teavad ainult valimise korraldajad.

Juhul kui riigikogu lükkab asja tagasi, siis on alust pöörduda siseriiklikusse kohtusse ja edaspidi ka ÜRO Inimõiguste Nõukogu poole, kellel on n-ö universaalne pädevus inimõiguste alal, st õigus menetleda ükskõik milliseid inimõigusi ja suunata need edasiseks menetluseks kuni ÜRO Kohtusse, kelle otsus on vaieldamatuks täitmiseks liikmesriigile. Arutamisele võivad tulla kaebused, mis käsitlevad nii kodaniku- ja poliitilisi õigusi. vt. <Inimõiguste kaitse Ühinenud Rahvaste Organisatsioonis> 15 ja 16 lõige. 39% valijatest ei poolda e-hääletamist, seega sadadele tuhandetele kodanikele ei ole tagatud võrdse valimisõiguse alusel salajase hääletamise teel valimine, mis kindlustab tahte vaba väljenduse. Sadade tuhandete kodanike valimisõiguse diskrimineerimine on üks rängim inimõiguste rikkumine. Selleks, et pöörduda ÜRO Inimõiguste Nõukogu poole peavad olema kõik kodused abinõud ja siseriiklikud õiguskaitsevahendid ammendatud. rahvaalgatus.ee ei edasta Teie kontakte. 2023 aasta lõpus esitasin rahvaalgatus.ee kaudu Riigikogule petitsiooni. < Ei elektroonilisele hääletamisele >, mis lükati tagasi kuigi kogus lühikese ajaga 3179 allkirja. On väga tõenäoline, et ka see petitsioon lükatakse tagasi. Jääb üle ainus võimalus enda õigusi kaitsta nii siseriiklikes kohtutes kui ka ÜRO Rahvusvahelises Kohtus. Koheselt võime pöörduda ÜRO Inimõiguste Ülemvoliniku Volker Türk poole, kes 30. jaanuaril 2025 esitas üleskutse aastaks 2025: “Inimõigused peavad olema üks peamisi prioriteete kogu maailmas” Kohtusse avalduse esitamine on tavaline tsiviilvaidlus kodaniku ja riigi vahel. Ühe ja sama avalduse kohtule oleks võinud esitada needsamad 3179 kodanikku, kes toetasid petitsiooni <Ei elektroonilisele hääletamisele>. Takistuseks oli asjaolu, et toetajate kontakte minule ei avaldatud. Inimõiguste rikkumise puhul kohtusse avalduse esitamisel või ÜRO Inimõiguste Ülemvoliniku poole pöördumisel on väga, väga oluline, kas ühe ja samas avalduse esitavad kümme, sada või tuhanded inimesed.

Kõik koos saavutame edu, osale kindlasti: https://reforms.ee/riigikogule-2/

Austusega!

Henn Leetna

446 allkirja

554 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

Anna sellele algatusele oma allkiri!

Allkirjastada saab vähemalt 16-aastane Eesti alaline elanik.
Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta.

Mobiil-ID-ga allkirjastamine on sulle tasuta tänu annetustele.

Smart-ID-ga allkirjastamine on sulle tasuta tänu annetustele.

Menetlusinfo

Kommentaarid

1 ühisloomefaasis antud kommentaari
  1. Inimõigused

    Meie inimõigusi rikutakse. Seda tõendab asjaolu, et mitte üheski demokraatlikus riigis ei kasutata e-hääletamist. Juhul, kui meie e-hääletamise korraldajate väide, et kõik on kontrollitav ja turvaline, siis ei oleks ODIHR andnud soovitusi tarkvara parendamiseks. Suurriigid oleksid juba ammu, ammu jooksnud meie e-hääletamise spetsialistide juurde litsentsi ostma.

    1. Inimõiguste rikkumine.

      Meie inimõigusi rikutakse. Seda tõendab asjaolu, et mitte üheski demokraatlikus riigis ei kasutata e-hääletamist, sest see ei ole turvaline. Juhul, kui meie e-hääletamise tarkvara koostajatel oleks kõik turvaline, siis teised riigid oleksid juba ammu jooksnud meie e-hääletamise spetsialistide juurde suure raha eest litsentsi ostma.

      1. Eesti vajab mõtlemise muutust

        Meie inimõigusi rikutakse. Seda tõendab asjaolu, et mitte üheski demokraatlikus riigis ei kasutata e-hääletamist, sest see ei ole turvaline Juhul, kui meie e-hääletamise tarkvara koostajatel oleks kõik turvaline, siis teised riigid oleksid juba ammu jooksnud meie e-hääletamise spetsialistide juurde suure raha eest litsentsi ostma. Enda inimõigusi saame kaitsta ÜRO Kohtus. Palume allkirjasta petitsioon. Eesti vajab uusi juhte. Eesti vajab mõtlemise muutust! Peame ise hakkama juhtima oma riiki. Alustame kohe. https://reforms.ee/eestlaste-klubi/

        Olen lugenud läbi algatuse "Lõpetage e-hääletamine - vastuolu rahvusvahelise õigusega, EV Põhiseadusega." ja avaldan toetust oma allkirjaga.
        NimiIsikukoodAllkiri