STOP kellakeeramisele!

Autorita,
Arutelu lõppenud

Arutelu tähtaeg:

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Lõpetame ära selle keelakeeramise ning jääme pidama ühele ajale! Uuringud on näidanud, et hooajaline aja muutus mõjutab transporti, siseturgu, põllumajandust, energeetikasektorit ja inimeste tervist. Eriti rängalt mõjutab kellakeeramine psühholoogiliste probleemidega inimesi.

Kommentaarid

  1. Rohekeeramine

    Algatust peaks rohkem siduma nn rohelise revolutsiooniga, siis ehk võetakse tõsisemalt. Meie inimeste tervis ei huvita kedagi kui globaalne suund on võetud rahvastiku vähenemise suunas. Viimane on ka suur osa rohepöörde ideest. Kui saab veel algatust suunata nii, et valitsusjuhid saaksid maailmas särada ja head kuulsust koguda, oleks lootust, et kellakeeramine lõpetatakse. Olid head ajad kui Isamaa erakonna algatusel õnnestus kellakeeramine lõpetada ja ehk sellised ajad tulevad tagasi.

    1. Rohekeeramine tuleks sellest, et mis ajale siis jäädaks. Kui suveajale, siis on rohelisema pöörde suunaks, et siis peame vähem kasutama n.ö tehis valgust ehk lampe jne.

  2. Nõus!

    See keerutamine ajab kõik sassi

    1. Olen poolt, et kellakeeramine lõpetada.

      Kellakeeramine viib mind nii kevadel kui sügisel vähemalt kaheks nädalaks rütmist välja. Samuti mõjub kellakeeramine halvasti väikelastele, eakatele ja loomadele, kes on mõjutatud inimese tegevusest: nt lemmikloomad, kes käivad jalutamas või siis kariloomad. Miks ei ole kellakeeramise lõpetamist arutatud riigisiseselt pärast 2018. aastat, mil see oli päevakorral Euroopa Liidus? Euroopa Komisjonil oli plaan 2021.aastaks kellakeeramine lõpetada.

      1. Aitab Moskva ajavööndist

        Talveaeg on Eesti vööndiaeg, üleminek suveajale on seega poliitiline valik liikuda Moskva aega. Aeg on alati suhteline, meil on aasta 2023 aga islamis (maailma suurim usk), budismis , juutidel ja teistel uskudel hoopis teine. Aastatel 2000–2001 Eestis suveaega ei kasutatud. Kui lugeda https://et.wikipedia.org/wiki/Suveaeg ja vaadata kaarti selle kasutamisest, siis kella keerab Euroopa(ilma Venemaa) ja Põhja-Ameerika, seega vähemus riikidest ja inimestest. Minu jaoks on riigi poolt aja muutmine riigi üleoleku näitamine inimesele, tema üle valitsemise märk.

        1. Väga on vaja jätta kell omasoodu tiksuma tervise huvides

          Lasterikka emana näen, et on lapsi, kes saavad kella keeramise muredega hakkama umbes kahe nädalaga - on küll tujukamad ja õnnetumad, aga nendel on veel hästi. Aga osa piinleb rohkem ja üks mu lastest kannatab suisa nii, et mitu kuud ei suuda unerütmi taastada ega kooli minna. See on andekas nooruk, kelle elu on kaks korda hooajas pahupidi keeratud juba esimesest klassist peale. November ja detsember on justkui mahavisatud kuud, samuti aprill ja mai. Kahjuks on see ette teada ja tagajärjed ei lase end oodata - kaks korda hooajas nullib see hoolimatu komme kõik me pingutused. Kokkuvõttes - on inimesi, keda kella keeramine tabab väga rängalt ning selline mängimine on nende suhtes diskrimineeriv ja tuleb tingimata lõpetada. Eesti vajab iga inimese panust, selleks tuleb ka erilisi ja andekaid lapsi toetada stabiilse keskkonnaga - ei ole nii, et iga veidi tundlikum võib aia taha minna. Meie peres on vähe neurotüüpseid ja palju anderikkaid. Aga kohutav on kogeda, et inimese võimalused viiakse miinimumini sellise sund-raputusega. Mitte kõigil pole kerge kohaneda, sest nad on tundlikumad! Need, kellel on kerge kohaneda - neil on kerge ka oma tegemisi aprillikuus varasematele kellaaegadele planeerida. Need, kes vajavad rutiini ja režiimi, kel on raske kohaneda, kel on palju lapsi, kel on loomad - nemad vajavad, et kellaaeg püsiks ausas tiksumises. Niimoodi ei tohi KÕIGIL korraga päevakava sassi ajada vaid osade hüvanguks. See on liiga julm, sest põhjustab mõnedele liigseid piinu, kannatusi, alandusi, elu väärtustest eemaletõugatust. Tähelepanek - olen märganud, et mitu väärikat kontserdikorraldajat on teinud oma plaanid nii, et suveajal algavad kontserdid "hiljem" ja talveajal "varem" - see tähendab, et tegelikult nii suvel kui talvel ühel ajal. (Näiteks jazzikontsert suvel 21 ja talvel 20, sümf kontsert suvel 20 ja talvel 19). See näitab, et inimeste harjumused ja bioloogiline kell käib ikka omasoodu. Mõttetu keeramisega ollakse lihtsalt sunnitud kohanema, ise ikka samas rütmis tiksudes. Teine tähelepanek - kui kellakeeramist ei olnud ja püsiti vööndiajas, algas kool varem ja saadi hakkama. (Näiteks mina käisin kooli 7.45 algusega). Nüüd aga on koolidel järjest raskem leida sobivat algusaega. 8:30 tekitab probleeme, kuigi on nagu "kirik keset küla" - sest suveajal on see isegi 7:30 vööndiaja järgi! Hooaega on võimatu ideaalsena planeerida. (Hooaja all on siin mõeldud ajaperioodi septembrist mai või juunini.) Kaks korda on asjad sassi aetud! Selline kellaajaga mängimine on julm ja lubamatu. Lapsed ja noored vajavad stabiilset keskkonda, mitte sellist, kus pidevalt mängureeglid ja piirid muutuvad.

          Olen lugenud läbi algatuse "STOP kellakeeramisele!" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
          NimiIsikukoodAllkiri