Paugutamise keelamine meelelahutusena Eestis

Edmund Laugasson,

Kommentaarid

no

Kas 1 kord aastas kasutada ilutulestik on väga suur mure ? Arvan et 99% elanikud teavad, et kord aastas, 31,12-01,01 väga palju inimesed paugutavad, see ei ole ootamattu, nagu sõjaväes. Ja kui ilutulestik on väga ohtlik looduse eest, sis miks keelata tava inimesele ja lubada kaitseväele ? Kui tava isik paugutab kord aastas, aga kaitseväelased paugutavad iga kuu. Natukene eba loogiline põhjus.

  1. Paugutamine on suur mure! Vastasel korral poleks seda taotlust siin üldse algatanud. Algses tekstis ka kirjeldatud, miks see on suur mure. Näiteks https://epl.delfi.ee/artikkel/120118310/veel-uks-pohjus-ilutulestikust-loobuda-paugutamine-meenutab-paljudele-sojatraumat Lisaks tekib küsimus, et kas me igatseme niiväga sõda, et paugutame? Milleks imiteerida sõda? Teatavasti sellised helid tekivad relvadest paukude tegemise tagajärjel - ei seostu mitte kuidagi ja mitte ühelgi ajahetkel tavaeluga. See on täiesti ebaloogiline tsiviilelus teha pauke. Ei näe mitte mingit vajadust selle järgi. Aastavahetust (tegelikult igat päeva) tuleks tähistada sellega, et hoolime ligimesest ja teeme teistele seda, mida soovime, et meile tehakse. Kas paugutamine on see ligimesest hoolimine?? Ilmselt mitte. Kuidas aitab paugutamine kaasa ligimese heale käekäigule? Mitte kuidagi! Miks me siis teeme asju, mis mitte kuidagi inimeste heaolule kaasa ei aita ja tagatipuks raiskavad ressursse, mida niigi napib? See raha, mis kulutatakse paugutamisele - selle eest võiks puudust kannatavatele inimestele parem süüa jm osta, mida nad päriselt vajavad. Kõige suurem rõõm on andmise rõõm! Kui aastavahetusega soovitakse saada palju rõõmu, siis seda tuleks saavutada ligimeste aitamise läbi ja mitte sõda meenutavate tegevustega, mis mitte mingit rõõmu tegelikult ei tekita. Kuna inimeste arusaamine ei paista jõudvat sinnamaale, siis tuleb teatud asjad lihtsalt ühiskonnas selliselt paika panna, et kõik saaksid siin ühiskonnas elada. Eriti meie külalised sõjapagulased. Minu kirjast on valesti aru saadud. Ilutulestikku otseselt ei pea kaitseväele lubama. Kuid kaitsevägi teeb pauke sõjalisi harjutusi tehes. Seda ei saa neile keelata kuna nad peavad tagama riigi kaitse ja selleks harjutama. Parandan sellekohaselt teksti.

  2. Tere Sergei, Mure ongi pigem selles, et paugutatakse rohkem kui kord aastas. Tihti ilma luba taotlemata peatakse õigeks tähistada abielu või mõne uue poe avamist ilutulestikuga. Näiteks: https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120041992/pulmapeol-lastud-ilutulestik-pohjustas-hobuse-surma-pruutpaar-esitas-juhtunust-kolm-eri-versiooni Kaitseväe paugutamised on vähemalt ilusti kalendris kirjas, kui sa elad mõne polügooni kõrval, on võimalik alati kontrollida, kuna on laskmised ja/või õppused. Eksprompt ilutulestiku puhul see võimalik ei ole.