Lääneranna vallale

Varbla kool 9 klassiliseks ja mitte ühtseks Lääneranna kooli osaks

Monika Hale,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Menetluses
 4. Arhiveeritud
228 allkirja

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Algatuse menetlus on lõppenud. Vaata menetlust.

Varbla kool on kestnud 165 aastat. Meie koolis antakse väga head haridust, meie kool on arenev koos 47 õpilasega põhikoolis ja 20 lapsega lasteaias. Meie kooli asukoht on relevantne paljudele noortele peredele, kes on tulnud piirkonda elama ja toimetama just sellepärast, et siin on 9 klassiline kool, raamatukogu, kauplus, rahvamaja, noortetuba. Varbla kool on Liikuma Kutsuva kooli liige, meil on projektirahastus Riigi Tugiteenuste keskusest taastuvenergia õuesõppealaks, meie kooli lapsed osalevad vabariiklikel näitustel oma töödega ja olümpiaadidel. Meil on väga tugev LÕK ja HEV tugisüsteem. Meie koolitee muutuks ebaseaduslikult pikaks kui peaksime koolis käima Lihulas või Tõstamaal. Kogukonnana soovime Lääneranna vallalt detailset, hästi läbimõeldud , pikaajalise perspektiivi kasulikkuse tõestust kirjalikult, miks peaks Varbla kooli kooliastmeid vähendama või hoopiski Varbla kooli sulgema. Kogukonnana me seisame selle vastu, et moodustatakse ühtne Lääneranna valla kool. See oleks mõeldamatu kuna vahemaad on nii suured ja see lõhuks meie kogukonna keskpunkti. Õpetajad kaotaksid töökohad ja laste heaolu langeks. Seisame Eesti väikekoolide sulgemise vastu. Ägem hoidkem kokku laste pealt palun.

Menetlusinfo

 1. Vastuskiri

  Vallasekretäri vastus Eesti Koostöö Kogu poolt saadetud teabepäringule: "Lääneranna vallale edastatud rahvaalgatused olid otsustamisel volikogu päevakorras 24.03.2023. Esitatud eelnõusid täiendati normitehniliselt sobivaks koostöös valla kantselei ja eelnõu esitajatega. Eelnõud aga volikogu istungil toetust ei leidnud. Rahvaalgatuse eelnõud ning muud Lääneranna valla haridusvõrgu teemalised dokumendid on leitavad valla kodulehel: https://www.laanerannavald.ee/haridusvork Volikogu istungi protokolliga on võimalik tutvuda valla dokumendiregistris: http://delta.andmevara.ee/laaneranna_vald/dokument/5794162 "

 2. Algatus saadeti menetlusse

 3. Algatus kogus 100 allkirja

 4. Algatus kogus 54 allkirja

Kommentaarid

 1. Säilitage laste hea olu ja maa elu.

  Miks peab laps käima tööl 10h ja kontori inimesed 8h. Kas siis tulevase põlvkonna tervis ja hea olu on tähtsam kui suur alevite raha nälg. Kuna mujal on koolimaja seisud kohatiselt palju paremad kui Lihula enda. Siis lööge oma lapsed kodunt välja ja las lähevad väikekoolitusse vahe maa on neil sama mis meil. miks kutsutakse maale elama aga sammas tahetakse vägisi terve maa elu välja suretada. Meie koolil on nii palju head. Kool on ilus, suur, avar, sõbralik ja väga hästi varustatud nii sisustuse kui ka õpetajate poolest. Hoiame oma lapsi ärme teeme neist katkisi hingi.

  1. Kasu või kahju? Kokkuhoid või laristamine?

   Varbla kogukond tahab paberil/ekraanil näha väga põhjalikku ja üksasjalikku rahanubritega tabelit - võtame kooliastmed ära,siis mille pealt ja mis summas täpselt tuleb kokkuhoid versus pearaha,naabervaldale, makstav koolitoetus naabervaldadele ja ka eeldatav tulumaksu kadu kooli muutmise(ja hiljem sulgemise) tõttu lahkuvate perede arvelt. Varbla kool on esitanud oma küsitluste kokkuvõtted ja on teada milline on õpilaste "kadu". Varbla koolihoone ei vaja suuri ja põhjalikke remondi ega renoveerimissummasid. Kallid Lääneranna valla juhid, vald ei ole ainult Lihula, vald on ka Varbla, vald on ka Koonga, vald on ka Virtsu jne - palun ärme unustame seda ja siis saame uskuda,et ka meie õpilased(keda teie praegu väljaspoolt Lihulat samuti saaksite/võiksite ja peaksite) väärtustama) seovad tulevikus oma elu koduvallaga ja "kasu" tuleb tagasi.

   1. Kool oli Varblasse tagasi kolimise peamine põhjus

    Olles ise lõpetanud Varblas 9 klassi olen kindel, kui heal tasemel hariduse siit saab, mitte üheski gümnaasiumis ei olnud sisse saamiseks probleeme. Siiani töötavad Varblas tuttavad aastatepikkuse kogemustega õpetajad. Vahetult enne oma laste 1. klassi astumist otsustasime püsivalt Varblasse jääda, eelkõige arvestades laste kooliskäimise mugavust ja turvalisust. Palju kindlam on tegeleda ettevõtluse arendamisega Varblas, kui tead et lapsed saavad koolis ja huviringides käimisega muretult hakkama. Suur pluss on Varbla kooli huviringide rohkus, nii et tunniplaan jääb kitsaks kui sooviks kõikidest osa võtta. Väga tänulik olen Maadlustreenerile ja heale toetajale, kes just Varbla koolilaste jaoks tegi suure väljamineku maadlusmattide soetamiseks. Kuna meie esimene valik reformimise puhul oleks Tõstamaa, siis oleks kahju kui trenne jätkata ei saa. Kui ülde Varblasse jääme sel juhul…

    1. Varbla kool!

     Uskumatu mis toimub! Minu 2 last on lõpetanud Varbla kooli, 3 laps tahaks sama, nad on käinud Varbla lastaaias, nii rahul, toredad õpetajad. Mõnus kodu lähedal asuv uus koolimaja, kõik vajadused ja turvaline keskkond, bussiliikus kohandatud vastavalt õpilastele. Minu lapsed igati rahul. Meie kandis käib nii palju lapsi Varbla koolis. Nüüd selline uudis, see suur löök vanematele! Kuhu kooli panna lapsed? TAHAME VARBLA KOOL JÄÄKS 9 KLASSILISEKS!!! Milleks välja suretada maakooli, peab neid hoidma! Häbi, häbi neile kes selle otsuse vastu võtsid! Kas ei saa enam midagi teha?

     1. Varbla kool peab jääma.

      Olen igati nõus teema algatajaga- pikkade traditsioonidega Varbla kool peab jääma alles. On väga oluline, et lapsed saavad kooliharidust võimalikult kodu lähedal. Vald ei ole ainult Lihula. Elu-olu peab alles jääma ka teistesse piirkondadesse.

      Olen lugenud läbi algatuse "Varbla kool 9 klassiliseks ja mitte ühtseks Lääneranna kooli osaks" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
      NimiIsikukoodAllkiri