Mart Helme riigikogust välja!

Gete Kauge,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Arhiveeritud
21860 allkirja

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Algatuse menetlus on lõppenud. Vaata menetlust.

Mart Helme on teada tuntud oma liigjulge suuvärgi poolest, mis annab soovida. Üha rohkem ja rohkem leiab üks riigikogu liige, et täiesti normaalne ja tavapärane on teiste inimeste avalik ja labane solvamine. Me kõik mäletame, kuidas mõne aja eest Helme sõimas peaminister Kaja Kallast bipolaarseks.

Hiljutises väljaütlemises seoses Ukraina sõjapõgenikega on aga piir käes. Mida inimene endale lubab!!?? Mart Helme sõnad olid järgnevad: "Ukrainast tassitakse meile sisse nakkushaigusi, mille kohta me oleme arvanud, et neid Eestis enam ei saa kunagi olla." Need naised, noored naised, me ei tea, mida nad siin tegema hakkavad," jätkas Helme. "Võib-olla sajad tuhanded naised nendest hakkavad prostitutsiooniga tegelema. Kes võtab mürki ja ütleb, et see nii ei lähe?" Siin ei ole tegu lihtsalt inimesega, kes ütleb keerutamata välja kõik mis mõtleb, vaid inimesega, kes ei ole teiste suhtes vähimalgi määral lugupidav. Ukrainas käib karm sõda, tuhanded süütud inimesed surevad, naisi ja koguni lapsi vägistatakse, samal ajal Helme avaldus on lausa häbiväärne ja tülgastav! Kui eesti rahvas oleks samas olukorras Ukraina põgenikena- võõras riigis, kaks kätt taskus, teadmata mida toob homne päev, siis kõige haigem ja õõvastavam oleks süüdistus prostitutsiooni kohta.😡😡😡

Ka riigikogulased ise on välja öelnud, et selline sõnavõtt ei ole adekvaatne! Tema käitumine ei ole aktsepteeritav ja Mart Helme koht ei peaks enam olema riigikogus!

Kogume allkirju ja näitame mida arvab Eesti rahvas!

Menetlusinfo

 1. Kollektiivne pöördumine „Mart Helme Riigikogust välja!“ edastati Mart Helmele

  Väljavõte vastuskirjast: "Komisjon leidis, et pöördumise lahendamine ei ole põhiseaduskomisjoni pädevuses. Põhiseaduse paragrahv 64 loetleb üles, mis juhul lõpevad riigikogu liikme volitused enne tähtaega: 1) tema asumisega mõnda teise riigiametisse; 2) teda süüdi mõistva kohtuotsuse jõustumisel; 3) tema tagasiastumisega seaduses sätestatud korras; 4) kui Riigikohus on otsustanud, et ta on kestvalt võimetu oma ülesandeid täitma; 5) tema surma korral. Riigikogu liikme volituste lõppemise aluseid ja tagasiastumist reguleerib Riigikogu liikme staatuse seadus. Tagandamist läbi kollektiivse pöördumise seadus ette ei näe. Samuti ei näe seadus ette, et Riigikogu või Riigikogu komisjon saaks vastu võtta otsuse Riigikogu liikme tagasiastumise kohta. Komisjon otsustas vastavalt Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse § 152 punktile 3 edastada pöördumine Mart Helmele. Komisjon leidis, et kuna pöördumise sisu on suunatud Riigikogu liikme Mart Helme tagasiastumisele, siis on pädevus tagasiastumise üle otsustamisel Mart Helmel endal."

 2. Kiri Riigikogult

  PealkiriKollektiivse pöördumise edastamine "Mart Helme riigikogust välja!"
  Saaja
  • Rahvaalgatus.ee
  • Gete Kauge
  • Mart Helme
 3. Algatuse menetlus Riigikogus on lõppenud

  Otsustati edastada ettepanek pädevale institutsioonile seisukoha võtmiseks ja lahendamiseks.

 4. Arutelu Põhiseaduskomisjonis

  Kutsutud
  • esindajate esindaja Gete Kauge

  Otsustati edastada ettepanek pädevale institutsioonile seisukoha võtmiseks ja lahendamiseks.

 5. Algatus menetlusse võetud

  Algatus on edastatud menetlemiseks Põhiseaduskomisjon-ile.

 6. Algatus jõudis Riigikokku

 7. Algatus saadeti riigikokku

  Kollektiivse pöördumise menetlusse võtmise otsustab Riigikogu juhatus 30 kalendripäeva jooksul.

 8. Algatus kogus 1000 allkirja

 9. Algatus kogus 100 allkirja

Kommentaarid

 1. Gete Kauge

  Nii juhmi liberaalset mõttelagedat teksti annab kokku kirjutada! Tekstist ilmneb, et kirjutaja ei süüvi üldse mitte millessegi, isegi mitte enda poolt nimetatud probleemsetesse aspektidesse, kui süüviks ei kirjutaks. Nähtavasti on ka kirjutaja nii noor, et Lennart Meri otsekohesust väljaütlemistel mitte mäletada või ongi tegu valikulise mäluga? Kasutan Urmas Mägi kirjutatut ja kes omakorda tsiteerib politoloog Tõnis Leht,e: ""mitte EKRE pole kandiliseks muutunud vaid ühiskond on hakanud otsekohesusest heituma, ta ootab ilusaid sõnu, mitte probleemidest avameelselt kõnelemist, ta kardab alasti tõde,solvub kui keegi selle välja ütleb, haarab oiates südamest ja hakkab nuuksudes surema" - see on jaanalindudeks muutunud generatsioon."" " Riigikogu saalis, komisjonides, meedias,valitsuses ja igal pool mujal kõlab ümmargune mula, mis midagi ei lahenda, küll aga varjab hästi valearvestused, vead, tegematajätmised." "EKRE ja tema juhtide "äkilisuse" taga on tõsiasi, et eestlased on unustamas ausust,otsekohesust ja avameelsust mida hävitab läänelik poliitkorrektsus". "Probleem polegi mitte EKRE äkilisuses vaid ühiskonna muutumises lillelasteks, kes ei taha millestki halvast kuulda ja kaitsevad ennast solvumistega. Või siis ei kannata kui minnalaskmistest ja tegematajätmistest otse kõneldakse - see ei lase oma vigu ilusate sõnade taha peita. Mitte rahvuskonservatiivid ei pea leebemaks muutuma vaid elus tuleb rohkem hakata tõele näkku vaatama! Põrgutee pidi olema sillutatud heade kavatsustega, aga võibolla lisaks imala roosa poliitkorrektsusega. " Väga hästi ja õigesti öeldud! Kui nüüd kirjutatu G. Kauge vaidleb vastu, jäädes oma nn vaatenurgale kindlaks, siis kinnitabki see minu kommentaari alguses väljakäidud arvamust inimese pinnalisuse /harimatuse/ kohta.

  1. Sa mine loe enda tekst läbi ja siis mõtle kõrvalseisja pilguga, kas Su kirjutis ikka sarnaneb haritud inimese omale? Oled sama labane ja teisi alavääristav nagu Mart Helmegi. Just selle vastu siin neid allkirju kogutaksegi. Mis sellest Mart Helme kõrgharidusest kasu on kui ta kõnepuldis ahvihääli teeb ja kõik tema sõnavõtud koosnevad eranditult teiste mõnitamisest, alavääristamisest, solvamisest, vaenu õhutamisest... Tahate et ma veel jätkan seda loetelu?

  2. ты похоже себя голову забил чужими мыслями что собственных нет.кто украл твои мозги? ))))))

 2. G.Kauge

  Miks te Jürgen Ligi suuvärgist ja ka naiste solvamisest ei kirjuta? Mees kasutab väga mahlakaid väljendeid või see ei riiva kõrva?

  1. Aga riivabki. Eks igal asjal on oma aeg.

 3. Eesti rahvas näitab oma arvamust valimistel

  Kuule Gete, Kaja Kallas pole mitte vähem inimesi solvanud ja ikka jätkab peaministrina. Lihtsalt sa ei kuulu sellesse sihtgruppi, keda tema solvab. Eks rahvas valimistel näitab, kes peaks kuuluma Riigikogusse ja kes mitte. Minu arust nimetati seda demokraatiaks kunagi. Kui arvestada sellega, millised pätid ja kaabakad on kuulunud ja kuuluvad Riigikokku ning EV valitsusse, siis Mart Helme on lausa paipoiss. Kahjuks pole talle aga mõistust antud.

  1. а почему "демократия" у тебя в прошедшем времени? или тебя здесь в Эстонии угнетают? может тебе перебраться в более "демократичную" страну.как тебе такой если в россию?))))))

 4. Kas loodetakse võita vene hääli?

  Lugupeetud Anne Anderson jt, Ma jagan su muret jaanalinnu-generatsiooni tekke üle ja ei eita, et paljugi sinna suunas liigub. Aga siinkohal sa ajad segamini otsekohesuse ja siira sõnnikulausumise. Härra Helme külvab hirmu, et kümnetest tuhandetest sõjapõgenikest naistest hakkavad SAJAD tuhanded äkki prostitutsiooniga tegelema ja levitama meie maal „ammuunustatud“ sugu- jm haigusi. Miks just selline mure? HIV pole ju Eestis kuhugi kadunud? Kas loodetakse ehk odavate võtetega rohkem vene hääli võita? Kõlab ju kuidagi tuttavalt, nagu idapoolt kajav propaganda selle kohta, kuidas ukrainlased on alamad kui inimesed. Kas meil on selliste vaadetega rahvasaadikut vaja, kes oma hoolimatusest või ettevaatamatusest toidab selliste arusaamade ja veendumuste levikut, millele toetub Venemaa kampaania hävitada igasugune mälestuski Ukrainast ja selle kodanikest?

  1. Ms. Maria Pariots. naljakas või mitte, aga ega ta sedasi "vene hääli" ei saagi, sest tal pole aimugi mis toimus või toimub Donetskis ja Luganskis, sest sellest ka kogu lääne meedia vaikib. Vene hääli et võita saaks, siis peaks pigem just alustuseks pere, traditsioonid, kirik au sees olema reformierakonnas, ning et ema on ema ja isa on isa, ent vikerkaarevärvilise ühiskonna pooldamine ja 101 hiljutist reformierakonna tegu pole sugugi mis venelaste meele järgi oleks, ning... EI OLE ISEGI PÕHISEADUSEGA KOOSKÕLAS. Tegemist on praegu infosõjaga kus algataja on eksinud kõvasti ja liiga palju ERRi vaadanud. Praegu samas KÕIK lääne massimeedia on selline et pole mõtet vaadatagi enam, sest seal on vaid iluravi läbi teinud osa.

  2. очень смешно слушать бред упоротых и малообразованных эстонцев из электората EKRE которые несколько месяцев назад не верили в короновирус а теперь внезапно поверили в ВИЧ.ну давай расскажи нам про рептилоидов.они существуют?))))))

 5. Aitab juba sellest jamast!

  Helme sõnavõtud on labased, empaatiavõimetud ja hirmu külvavad. Ei maksa pugeda selle taha, et inimene on lihtsalt otsekohene. Kuskilt jookseb piir ja see piir on ammu ületatud, sest pidevalt on tema hambus ainult kõige nõrgemad, nüüd siis õudset sõda näinud naised ja lapsed jne. Sellise inimese koht pole riigikogus, kes tekitab vihkamist siseriiklikul tasandil ning kõike seda saab lugeda välismeediast. Milline häbi kogu Eesti riigile!

  1. vaata samas kasvõi ÜKS infotund kus Kaja Kallas räägib ja oma "vastuseid" annab. Ning see mis praegu toimub pole küll nüüd ei sinu ega kellegi teise eestimaalase huvides mida see reformierakond teeb. Mart Helme on ainult see kes ütleb välja et mida reformierakond teeb millest aga massimeedia vaikib.

 6. JAH, aga ...

  Mina olin see, kes tegi rahvaalgatuse mart helme tagasiastumiseks kui ta siseminister oli. Aga tegin vea - suunasin selle Riigikogule. Riigikogu ei võta ministreid maha, ministrit saab tagasi kutsuda ainult president või ... siseminister. Milline iroonia! Loomulikult see nähtus tahasi ei astunud, kuigi pahandust ja üllatust tekitas too rahvaalgatus küll. Palun uurige välja, mille alusel saab Riigikogu liiget tagasi kutsuda, mis on selle seaduslik alus ja kes seda teeb. Kas on olemas mingi ebaväärika käitumise punkt? Ebaeetilise käitumise vms. Mart helme peab avalikust ruumist kaduma, tema sõnavõtud on solvavad ja häbiks kogu elanikkonnale.

  1. Kahjuks puudub meede riigikogu liikme riigikogust välja heitmiseks. Isegi kui Erakond liikme enda ridadest välja viskab siis riigikogu staatust see ei mõjuta (isik läheb siis "aknaaluseks" lihtsalt). See aga ei tähenda, et sellel rahvaalgatusel mõtet ei oleks. Piisavate rahva häältega on võimalik midagi teha küll. Esmalt peab siis "Riigikogu kodu- ja töökorra seadust" muutma.

  2. siis peaks juba ammu reformierakond kadunud olema -- autorollod- 10 miljoni ja 40 miljoni kadumise affäärid, jne. Jürgen Ligi sõnavõtud, ning Kaja Kallase valetamised, möödunud aastal märulipolitsei saatmine kahel korral rahvamassi kallale.

 7. Noonii

  Helme muidugi lahmib liigselt,aga Ukraina naisterahvad on siin ju vähemasti veebisexiga tegelenud https://elu24.postimees.ee/6682383/pirita-patupesa-peremeeste-ulmeplaan-tallinna-lahedale-rajatakse-hiiglaslik-pornokeskus-saja-modelli-ja-18-spaaga

  1. я знаю что у многих военных беженцев с Украины мужчины с оружием в руках защищают Украину.хочешь я тебя сведу с ними? лично.чтобы ты им тоже самое в глаза сказал.

  2. Nii, ja siis? Osa olid Suurbritanniast ka ja kust teab veel, kindlasti eestlasi sealhulgas, seega mis su point on? Et kui käputäis Ukrainlasi amatöörpornostaarideks hakkab, siis kindlasti hakkab seda terve ülejäänud naispõgenike grupp? Aleksandr Kütt vastab hästi - kas lähme Ukraina meestele, abikaasadele ja isadele kes praegu kodumaad kaitsevad, sama asja näkku ütlema?

 8. Mõttemoonutusest, tegelikust probleemist ja selle lahendusest

  Tõe huvides olgu küll öeldud, et Helme ei rääkinud "sadadest tuhandetest", vaid tegi nende kahe sõna vahele nn komapausi. See on kirjas stenogrammis ning piisavalt arusaadav ka videoülesvõttes - https://stenogrammid.riigikogu.ee/et/202204131400?type=ALL#:~:text=V%C3%B5ib%2Dolla%20sajad%2C%20tuhanded Kuid see ei ole peamine probleem. Nii Mart Helme kui ka tema sõnavõtu vastu protestijad oleksid pidanud juhtima tähelepanu vajadusele astuda samme selleks, et ei oma kodanikud ega ka põgenikud ei oleks haavatavad inimkaubanduse poolt. Et nad ei tunneks sundust haarata mingite kahtlaste "õlekõrte" järele. Teema on mõnele ehk ebamugav, aga siin on see koht, kus peame rääkima kodanikupalgast. Ja muide, ka siis, kui arutleme sotsiaalpoliitiliste sammude üle, mis soosiksid eestlaste sündimuse kasvu vähemalt taastetasemeni. Praegu kogub allkirju Euroopa kodanikualgatus tingimusteta põhisissetuleku ehk kodanikupalga asjus, nii et soovitan allkirjastada: https://sign.eci-ubi.eu Tagatud toimetulekuga inimene võib midagi kartmata saata halva "tööpakkuja" sinnasamasse, kuhu ukrainlased saatsid Vene sõjalaeva. Tagatud toimetulekuga ei pelga ükskõik kui paljulapseliseks saada ükski pere, kes seda tegelikult ka soovib. Olgu meenutatud, et hiljuti püüdis üks Saksamaal tegutsev lõbumaja viia Ukraina põgenike hulgas läbi värbamiskampaaniat, nüüd aga teame, et ka Eestis on seda püütud teha. Ajakirjanikele tuleb au anda, et nad sellele tähelepanu pööravad. Poliitikud ja muidu aktiivsed inimesed võiksid sama teha.

  1. Aitäh Jaanus, väga head tähelepanekud.

 9. Слава Украине! март хельме иди на х()у()й!

  у военных беженцев с Украины есть мужья и отцы которые сейчас защищают с оружием в руках свою Родину и они должны иметь в виду что о них думает путинский фашист март хельме. я знаю что вы лучше всего умеет это убивать путинских оккупантов!

  1. Toetan Helmet

   Süüdistus ei ole korrektne,moonutatud. Kas tema väljaütlemised mitte ei osuta tulevastele probleemidele? Kui on põgenik,kas siis kõik sellega reaalselt kaasnevad negatiivsed ilmingud tuleb mahavaikida?

   1. Kes tal keelab rääkimast, aga tehku seda viisakalt ja inimese moodi. Kahjuks ta ei ole selleks võimeline.

   2. Need väljaütlemised oleksid ehk tõsiseltvõetavamad, kui Helme oleks päriselt mures naiste saatuse pärast mitte ei lahmiks. Probleeme saab sõnastada rafineeritumalt, näiteks kasvõi vältides ühte tervet inimgruppi üheselt prostituutideks sildistamist. Ja nagu Jaanus kommenteeris, tegema samme selleks, et end haavatavas olukorras leidvad inimesed ei satuks inimkaubitsejate ja teiste selliste tegelaste küüsi, mitte eeldama, et kõik need siia tee leidnud tuhanded naised kõik lõpuks maailma vanima ameti peale saavad. Seda selle asemel, et muretseda ainuüksi selle pärast, kuidas meie mehepojad endale uusi haigusi nendelt õudusi üle elanud ja teraapiat vajavatelt naistelt külge poogivad ja ühiskonnas levitama hakkavad. Äkki pööraks rõhku veel kondoomide olemasolule, mille kasutamist mitmed traditsioonilise maailmavaate pooldajad üldsegi taunivad? Härra Helme väljaütlemine Riigikogu saalis eeldas seda, et need naised, kes meie riiki sisenevad, juba kannavad endaga kaasas igasugu nakkus- ja suguhaigusi, mille eest tuleb meie rikkumata maarjamaa elanikke kiivalt kaitsta. Nagu mainis siin venekeelne kommenteerija, kas lähme ütleme neile oma isamaad meie vaenlase eest kaitsvatele abikaasadele ja isadele, mis me nendest ja nende naistest ja tütardest arvame?

  2. Seda küsimust ei ole võimalik petitsiooniga lahendada

   Riigikogu liikme volituste lõppemist reguleerib Eesti Vabariigi põhiseaduse § 64: Riigikogu liikme volitused lõpevad enne tähtaega: 1) tema asumisega mõnda teise riigiametisse; 2) teda süüdi mõistva kohtuotsuse jõustumisel; 3) tema tagasiastumisega seaduses sätestatud korras; 4) kui Riigikohus on otsustanud, et ta on kestvalt võimetu oma ülesandeid täitma; 5) tema surma korral. Nagu näha ka ilma eriliste õigusteadmisteta pilguga, ei ole võimalik riigikogu liiget kõrvaldada petitsiooniga.

   1. Vaadake põhiseaduses paar paragrahvi ettepoole, nimelt § 62. Põhiseaduse kommenteeritud väljaandes sama paragrahvi 6. punkt seletab ära, mis on "vaba mandaadi" põhimõte. Sama punkti viimane lause ajab korraga nutma ja naerma: Rahval on võimalik anda oma hinnang Riigikogu liikme tegevusele järgmistel parlamendivalimistel. See on täielik nonsenss! Kuna me ei vali inimest, vaid erakonda, siis piisab patusel olla nimekirja tipus, kui osutub mis-iganes-kvoodi alusel valituks. https://pohiseadus.ee/sisu/3535

  3. Seaduse käärid

   Nii, et las aga mõnitab siis süüdimatult edasi? Selline riik meil siis, et riigikogu liige võibki kõiki inimesi nii siin kui sealpool piiri sõimata, mõnitada, alandada, alavääristada ilma, et ühtegi karistust järgneks. See ei ole normaalne!

   1. EKRE проект кремля

    в Эстонии до какого то момента все думали что расстались с советским прошлым но оно вернулась в образе профашистов из EKRE у которых удивительным образом совпадают с кремлем все тезисы которые озвучивают "хельме и сын". EKRE проект кремля. Меня удивляет другое. Почему до сих пор находятся эстонцы которые голосуют за проект кремля. Так по советскому прошлому соскучились?

    1. пора

     пора уничтожать кремлёвских упырей, и их выкормышей, не только на полях Украины , но и здесь , в нашей свободной Эстонии! СЛАВА УКРАИНЕ -- ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

     1. Elagu Helmed!

      Kas mõni Rootsi Greta on meile ilmutanud? Et EKRE on kremli tööriist- siis tule taevas appi! Lapsed mida te teate vene ajastust? Nii labast ja ilget juttu puhuvad ainult Kallase tallalakkujad! Hr Helmed on need kes toovad salajas hoitud sita päevavalgele ja mõtlevad eesti rahva tulevikule ja allesjäämisele!

      1. Las nemad elagu pealegi, keegi ei keela ju. Lihtsalt see küsimus - mida teate vene ajastust? Ma eeldan, et küsija pidas silmas ajavahemikku 1940-1991? Ma olen sündinud 1969, seega ilmselt natuke nn. "vene aega" näinud. Reformi valija pole, aga Helmete n.ö. "sita päevavalgele" toomise" osas tahaks ma küll Aini arvamust kuulda, et kuidas see haakub Riigikogu kõnepuldis öelduga? Toodi Ukrainast sõjapõgenikke salaja ja vargsi?

     Olen lugenud läbi algatuse "Mart Helme riigikogust välja!" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
     NimiIsikukoodAllkiri