Mart Helme riigikogust välja!

Gete Kauge,

Kommentaarid

JAH, aga ...

Mina olin see, kes tegi rahvaalgatuse mart helme tagasiastumiseks kui ta siseminister oli. Aga tegin vea - suunasin selle Riigikogule. Riigikogu ei võta ministreid maha, ministrit saab tagasi kutsuda ainult president või ... siseminister. Milline iroonia! Loomulikult see nähtus tahasi ei astunud, kuigi pahandust ja üllatust tekitas too rahvaalgatus küll. Palun uurige välja, mille alusel saab Riigikogu liiget tagasi kutsuda, mis on selle seaduslik alus ja kes seda teeb. Kas on olemas mingi ebaväärika käitumise punkt? Ebaeetilise käitumise vms. Mart helme peab avalikust ruumist kaduma, tema sõnavõtud on solvavad ja häbiks kogu elanikkonnale.

  1. Kahjuks puudub meede riigikogu liikme riigikogust välja heitmiseks. Isegi kui Erakond liikme enda ridadest välja viskab siis riigikogu staatust see ei mõjuta (isik läheb siis "aknaaluseks" lihtsalt). See aga ei tähenda, et sellel rahvaalgatusel mõtet ei oleks. Piisavate rahva häältega on võimalik midagi teha küll. Esmalt peab siis "Riigikogu kodu- ja töökorra seadust" muutma.

  2. siis peaks juba ammu reformierakond kadunud olema -- autorollod- 10 miljoni ja 40 miljoni kadumise affäärid, jne. Jürgen Ligi sõnavõtud, ning Kaja Kallase valetamised, möödunud aastal märulipolitsei saatmine kahel korral rahvamassi kallale.