EKRE valijatele ainult paberist valimissedelite lubamine.

Richard Treimuth,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
25 allkirja
ALLKIRJASTA

975 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Mulle meeldib e-hääletada ja Venemaa huvides on ka Eesti Tiigrihüppele lõpp teha. EKRE valijad saaksid valida ainult paberlipikutega niikaua, kui EKRE-l kaob ära soov meie e-valimisi kahtluse alla seada ja agressorile rõõmu teha.

25 allkirja

975 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

Anna sellele algatusele oma allkiri!

Allkirjastada saab vähemalt 16-aastane Eesti alaline elanik.
🚫Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta.🚫

Kommentaarid

 1. Kuidas tõendada EKRE valijaks olemist?

  Ettepanekut on raske teostada põhiseadust muutmata, kuna valimised on salajased ning pabersedeliga hääletamise puhul pole lihtsat viisi tõendada, kas keegi on EKRE või mõne muu erakonna valija. Riigikohus oma otsuses 5-23-18 kinnitanud, et foto abil ei saa tõendada kelle poolt valija hääle andis, sest "valimisjaoskonnas hääletamissedeli täitmisel on valijal võimalik küsida uus hääletussedel pärast selle täitmist, pildistamist ja seejärel rikkumist". (p 12) Küll aga on praegu e-hääletamise puhul võimalik tõendada, kelle poolt valija oma hääle andis: * https://gafgaf.infoaed.ee/posts/usaldada-valetamisteenistust/ Kuna EKRE valijad eeldatavasti hääletasid vastavalt erakonna antud juhistele pabersedeliga jaoskonnas, teeb see neil iseäranis keeruliseks tõendada, et nad on EKRE valijad, sest jaoskonnas hääletas eri põhjustel eeldatavasti ka muude erakondade valijaid. Kas ei võiks püüda märgukirjas tehtud ettepanekut sellest lähtuvalt korrigeerida?

  1. Teiste erakondade valijad valisid samuti jaoskonnas , see on tõsi. Ma seda ei väitnud, et teiste erakondade valijaid jaoskonnas ei olnud. Keelata sooviksin EKRE valijatel e-valimised. Eriti maapiirkonnas lume ja tuisuga on tobe e-valimistele kaikaid kodaratesse loopida. Valimisi ikka kontrollitakse. Agressorile rõõmu valmistamine ei sobi minu meelest.

 2. EKRE nimekirja kaotamine valijarakenduses

  Kuna pole võimalik enne hääle andmist individuaalselt kindlaks teha EKRE valijaid, et lubada neile ainult pabersedelitega hääletamist, siis tundub ettepanek praktikas tähendavat lihtsalt EKRE nimekirja ja kandidaatide kaotamist valijarakenduses. See võimaldab EKRE valijatel siiski anda e-hääle mõne teise erakonna kandidaadi või üksikkandidaadi poolt ega keelusta EKRE valijatel jaoks e-hääletamist kui sellist. Kuna e-hääled krüpteeritakse enne edastamist, säilib nii siiski EKRE nimekirjade ja kandidaatide poolt hääletamise võimalus isetehtud valijarakenduse abil. Radikaalsem võimalus oleks eemaldada EKRE kandidaatide poolt juba antud e-hääled kokkulugemisel. Selle tulemusel EKRE valijad küll saaks e-hääletada, aga häältelugemistarkvara lihtsalt ei loeks nende e-hääli kokku. Olemasoleva e-hääletuse süsteemi sellisel viisil modifitseerimiseks olulisi tehnilisi takistusi pole, tegu on triviaalse muudatusega. On siiski ilmne, et selline ettepanek mistahes kujul on vastuolus demokraatlike valimiste põhimõtetega. Kahjuks on soov kujundada e-hääletus teatud poliitilisi jõude eelistavaks üldine nagu on ka taktika suruda ebademokraatlikke hääletuspõhimõtteid läbi, apelleerides riigitruudusele ning manades selle saavutamiseks oponentide seoseid välisvaenlasega.

  1. Äärmiselt loll ettepanek

   Sellega saavad hakkama ainult reformikad

   1. täielik

    tola!

    Olen lugenud läbi algatuse "EKRE valijatele ainult paberist valimissedelite lubamine." ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri