Eesti Vabariigi aastapäeva pidustustel ei tohiks osaleda Iraani Islamivabariigi suursaadik.

Nima Sarabi,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Arhiveeritud
1065 allkirja

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Algatuse menetlus on lõppenud. Vaata menetlust.

Eesti keeles (tõlge)Inglise keeles

Meie üleskutse on, et lugupeetud Eesti president Alar Karis ja kallid Riigikogu liikmed seisaksid Iraani rahva kõrval, et lõpetada Iraani Islamivabariigi terrorirežiimi legitimeerimine.

Sel ajal, kui läheneme Eesti iseseisvuspäevale, surutakse Iraani meeleavaldajaid julmalt maha. Hukkunud on üle 500 inimese.. Neist 69 olid alla 18-aastased lapsed. Noored meeleavaldajad hukati ilma nõuetekohase menetluse või seadusliku esindatuseta, tuginedes väljamõeldud süüdistustele Islamivabariigi valitsuse võltsprotsessides. Pärast äärmiselt ebaausaid ja kiireid kohtuprotsesse ähvardab kümneid meeleavaldajaid otsene hukkamise oht. Alates valitsusvastaste meeleavalduste algusest septembri keskel on kinni peetud ja piinatud üle 18000 inimese.

Islamivabariigi režiimi ebainimlikkust tunnistatakse kogu maailmas üha enam. Seda näitab Iraani eemaldamine ÜRO naiste staatuse komisjonist. Samuti tühistatakse Iraani valitsuse esindajate kutsed Nobeli auhinnatseremooniale.Venemaa "genotsiidipoliitika" partnerina tarnib islamivabariik droone, mis tapavad Ukraina tsiviilelanikke ning katkestavad elektri- ja gaasivarustuse.

Palume Eesti juhtidel siiralt seista solidaarselt Iraani rahvaga ja võtta Islamivabariik vastutusele inimõiguste rikkumiste eest. Seda saab teha nii, et Eesti iseseisvuspäeva pidustustele ei kutsuta Iraani Islamivabariigi Soome saatkonna ametnikke. Nad ei esinda Iraani rahvast. Mõrvarite esindajatel pole kohta demokraatliku ja rahumeelse riigi iseseisvuse tähistamisel.

Hindame teie toetust.

Menetlusinfo

 1. Arutelu Väliskomisjonis

  Otsustati lahendada pöördumises püstitatud probleem muul viisil.

 2. Algatuse menetlus Riigikogus on lõppenud

  Otsustati lahendada pöördumises püstitatud probleem muul viisil.

 3. Algatus menetlusse võetud

  Algatus on edastatud menetlemiseks Väliskomisjon-ile.

 4. Algatus jõudis Riigikokku

 5. Algatus saadeti riigikokku

  Kollektiivse pöördumise menetlusse võtmise otsustab Riigikogu juhatus 30 kalendripäeva jooksul.

 6. Algatus kogus 1000 allkirja

 7. Algatus kogus 100 allkirja

Kommentaarid

  Olen lugenud läbi algatuse "Eesti Vabariigi aastapäeva pidustustel ei tohiks osaleda Iraani Islamivabariigi suursaadik." ja avaldan toetust oma allkirjaga.
  NimiIsikukoodAllkiri