We are against war

Sergei Matisen,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Peatatud: 162 allkirja

838 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 162 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Kuna allkirjade kogumise algusest on möödas rohkem kui poolteist aastat, pole võimalik enam algatust uuesti allkirjastamisele saata. Seni kogutud allkirjad on ka anonüümitud.

Eesti keeles (allkirjastamisel)Vene keeles (tõlge)Inglise keeles (tõlge)

We, non-indifferent civilians of Estonia, address the members of the Riigikogu with the following appeal.

On March 16, 2022, Alar Karis, the President of Estonia, allowed himself to publicly say the following: “We are all at war, where everyone must choose a side. And indifference makes the indifferent an accomplice in this war.”

What war is he talking about? About the legal war? Between whom and whom? Has Russia declared war on Ukraine? Did Ukraine declare war in response to Russia's actions? No.

Armed conflict is always terrible. Afghanistan, Iraq, Pakistan, Libya, Syria, and now Ukraine. It's always terrible when people can't agree and guns start talking.

The Founding Fathers saw Estonia as an independent country. They also saw Estonia as a peaceful country. where civilians live.

Every civilian has his own beliefs. And they can be different. However, we are all convinced that war on the territory of our own country is bad.

Civilians do not want war. Estonian civilians do not want to be instilled with hatred in events that did not escalate into a war on the territory of the country.

It is unlikely that the founding fathers of Estonia could have imagined that a person holding the post of president would become engaged in war propaganda.

It is unlikely that the founding fathers of Estonia could have imagined that the flags of another country would fly on the territory of the country.

It is unlikely that civilians even want to start thinking that some dead men, women and children are better than other dead men, women and children. It is immoral. This is disgusting.

We did not draw up this appeal immediately after his speech, so it cannot be said that this is done for the sake of hype or misunderstanding.

We, the civilians of Estonia, want to tell you that we are against the war. And we are against war propaganda. We are against the destruction of Estonia.

We, the civilians of Estonia, demand from the members of the Riigikogu to condemn the activities of Alar Karis in the office of President in propagating war on the territory of Estonia.

Menetlusinfo

Kommentaarid

 1. Tehkem OMA riik korda kõigepealt. Ei tea kus see sõda rohkem on? Pigem Eestis, kus inimesed laostuvad ja nälgivad.

  Sõda siiski on, vaata, inimesed eestis nälgivad! Ja põhjus on me endi kaja kallase valitsuskoalitsioon oma "paremaks paremaks muutumisega". Ei usu seda presidendi retoorikat. See on pigem käsk väljastpoolt, mitte ta enda initsiatiiv. Mõttetu sekkuda me valitsusel välispoliitikasse, kui pole isegi mitte oma eestlaste jaoks siin taskukohast elektri,gaasi, bensiini, diiselkütuse hinda. Milleks valada krokodilli pisaraid, kui oma inimesed nälgimas?! Eestit lammutab me OMA valitsus. Samuti on Eesti juba okupeeritud küll Rootsi pangade , nato sõdalaste osas, ning käsuliinid-juhtimine kuni massimeediani tuleb ameerikast ju. Seega mis osas siis see eesti vaba ja iseseisev on!? Ning suured varastamised jätkuvad endiselt jokk skeemidega (Mitu korda on NORDIKA rahasid kanditud ümber? --maksumaksja rahad). Sellega võrreldes mis toimub on lausa mõttetu venemaaga hirmutada, kui võtab me oma valitsus hoopis vastu tunduvalt hullemaid terror-diktatuuri seaduseelnõusid vastu mis on sügavad nõukogude aja igandid. Samuti ei saa võtta tõsiselt ka ameerika retoorikat Ukraina sõja teemal, sest too ise on alustanud ca 50 sõda möödunud sajandi jooksul -- USA. Ja veel... miks siis kui NATO pommitas Belgradi, miks siis ei kritiseeritud keegi NATOt? ning kas siis ikka läks Eesti vat et veel aitama?! Belgradi muidugi. Või et kui USA pani nukuvalitsused ja tegi vallutusi Iraagis, Iraani, Venetsueelas... miks siis see "Eesti" ei kritiseerinud ega läinud appi?! Iraagile muidugi.

  1. kremli jutupunktid kah osaliselt kirjas, tubli! ainus mure nende jutupunktidega, et need muutuvad orkidemaal väga sageli ja ühel hetkel võib täna nende kiituseks/kaitseks kirja pandu osutuda hoopis orkidemaal türmi vääriliseks väljaütlemiseks (kas ei karda?!). :D :P sry, kuid kogu see "tehke oma riik korda" sisu on täielik jabur abakadabra!

 2. ALGATAME ALLKIRJADE KOGUMISE SELLE PÖÖRDUMISE ALGATAJA JA ALLKIRJASTAJATE VÄLJASAATMISEKS!

  Need tegelased, kes selle vene fashismi toetava teemapüstituse allkirjastavad, tuleks Eestist ja EUst venemaale saata! Kui ikka toetate putini alustatud agressiooni ja sõda (ahjaa, see punkritaat ei ole julgenud isegi Ukrainele sõda kuulutada, läks lihtsalt kallale oma "maailma 2 sõjaväega", kes seal peksa saab), siis PALUN SÕITKE VENEMAALE, SÕITKE OMA PRESIDENDI JUURDE, MIDA TE KURAT Euroopa Liidus ja Eesti Vabariigis vahite?! Vahest tuleks algatada teema KÕIK rashistid/putinistid Eestist venemaale saatmiseks?! Ma tõesti ei saa aru, kui kiidate putini alustatud sõda ja väidate sisuliselt, et see on "rahu", siis vahest käige korra ka tohtrite manu ära. Ausalt, sellist soperdist, mis siin üleval, ei ole juba ammu lugenud ja selle autor on leebelt öeldes tegelane, kes tuleks riigist välja saata (ahjaa, ta pidi ka eesti kodakondne olema, noh, seegi pole probleem, kodakondsuse saab vajadusel ka ära võtta! ja, miks see putini armastaja üldse fashistliku riiigi kodakondust taotles??? kuidagi variserlik käitumine, või kuidas?)

  1. Sellele annaks tõesti allkirja.

Olen lugenud läbi algatuse "We are against war" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
NimiIsikukoodAllkiri