Oleme sõja vastu

Sergei Matisen,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Peatatud: 162 allkirja

838 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 162 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Kuna allkirjade kogumise algusest on möödas rohkem kui poolteist aastat, pole võimalik enam algatust uuesti allkirjastamisele saata. Seni kogutud allkirjad on ka anonüümitud.

Eesti keeles (allkirjastamisel)Vene keeles (tõlge)Inglise keeles (tõlge)

Meie, Eesti mitteükskõiksed tsiviilisikud, pöördume Riigikogu liikmete poole järgmise pöördumisega.

16. märtsil 2022 lubas Eesti president Alar Karis endal avalikult öelda järgmist: „Me kõik oleme sõjas, kus igaüks peab valima poole. Ja ükskõiksus teeb ükskõiksest selles sõjas kaasosaliseks.

Mis sõjast ta räägib? Õigussõja kohta? Kelle ja kelle vahel? Kas Venemaa on Ukrainale sõja kuulutanud? Kas Ukraina kuulutas sõja vastuseks Venemaa tegevusele? Ei.

Relvastatud konflikt on alati kohutav. Afganistan, Iraak, Pakistan, Liibüa, Süüria ja nüüd Ukraina. See on alati kohutav, kui inimesed ei suuda nõustuda ja relvad hakkavad rääkima.

Asutajad nägid Eestit iseseisva riigina. Nad nägid Eestit ka rahumeelse riigina. Kus elavad tsiviilisikud.

Igal tsiviilisikul on oma tõekspidamised. Ja need võivad olla erinevad. Kuid me kõik oleme veendunud, et sõda oma riigi territooriumil on halb.

Tsiviilelanikud ei taha sõda. Eesti tsiviilelanikkonda ei soovi sisendada vaenu sündmustesse, mis riigi territooriumil sõjaks ei kasvanud.

Vaevalt võisid Eesti asutajad ette kujutada, et presidendi ametit pidav inimene hakkab tegelema sõjapropagandaga.

Vaevalt võisid Eesti asutajad ette kujutada, et riigi territooriumil lehvivad mõne teise riigi lipud.

On ebatõenäoline, et tsiviilisikud tahavad isegi mõelda, et mõned surnud mehed, naised ja lapsed on paremad kui teised surnud mehed, naised ja lapsed. See on ebamoraalne. See on vastik.

Me ei koostanud seda pöördumist kohe pärast tema kõnet, seega ei saa öelda, et seda tehakse haibi või arusaamatuse pärast.

Meie, Eesti tsiviilisikud, tahame teile öelda, et oleme sõja vastu. Ja me oleme sõjapropaganda vastu. Oleme Eesti hävitamise vastu.

Meie, Eesti tsiviilisikud, nõuame Riigikogu liikmetelt Alar Karise kui presidendi tegevuse hukkamõistmist sõja edendamisel Eestis.

Menetlusinfo

Kommentaarid

 1. Tehkem OMA riik korda kõigepealt. Ei tea kus see sõda rohkem on? Pigem Eestis, kus inimesed laostuvad ja nälgivad.

  Sõda siiski on, vaata, inimesed eestis nälgivad! Ja põhjus on me endi kaja kallase valitsuskoalitsioon oma "paremaks paremaks muutumisega". Ei usu seda presidendi retoorikat. See on pigem käsk väljastpoolt, mitte ta enda initsiatiiv. Mõttetu sekkuda me valitsusel välispoliitikasse, kui pole isegi mitte oma eestlaste jaoks siin taskukohast elektri,gaasi, bensiini, diiselkütuse hinda. Milleks valada krokodilli pisaraid, kui oma inimesed nälgimas?! Eestit lammutab me OMA valitsus. Samuti on Eesti juba okupeeritud küll Rootsi pangade , nato sõdalaste osas, ning käsuliinid-juhtimine kuni massimeediani tuleb ameerikast ju. Seega mis osas siis see eesti vaba ja iseseisev on!? Ning suured varastamised jätkuvad endiselt jokk skeemidega (Mitu korda on NORDIKA rahasid kanditud ümber? --maksumaksja rahad). Sellega võrreldes mis toimub on lausa mõttetu venemaaga hirmutada, kui võtab me oma valitsus hoopis vastu tunduvalt hullemaid terror-diktatuuri seaduseelnõusid vastu mis on sügavad nõukogude aja igandid. Samuti ei saa võtta tõsiselt ka ameerika retoorikat Ukraina sõja teemal, sest too ise on alustanud ca 50 sõda möödunud sajandi jooksul -- USA. Ja veel... miks siis kui NATO pommitas Belgradi, miks siis ei kritiseeritud keegi NATOt? ning kas siis ikka läks Eesti vat et veel aitama?! Belgradi muidugi. Või et kui USA pani nukuvalitsused ja tegi vallutusi Iraagis, Iraani, Venetsueelas... miks siis see "Eesti" ei kritiseerinud ega läinud appi?! Iraagile muidugi.

  1. kremli jutupunktid kah osaliselt kirjas, tubli! ainus mure nende jutupunktidega, et need muutuvad orkidemaal väga sageli ja ühel hetkel võib täna nende kiituseks/kaitseks kirja pandu osutuda hoopis orkidemaal türmi vääriliseks väljaütlemiseks (kas ei karda?!). :D :P sry, kuid kogu see "tehke oma riik korda" sisu on täielik jabur abakadabra!

 2. ALGATAME ALLKIRJADE KOGUMISE SELLE PÖÖRDUMISE ALGATAJA JA ALLKIRJASTAJATE VÄLJASAATMISEKS!

  Need tegelased, kes selle vene fashismi toetava teemapüstituse allkirjastavad, tuleks Eestist ja EUst venemaale saata! Kui ikka toetate putini alustatud agressiooni ja sõda (ahjaa, see punkritaat ei ole julgenud isegi Ukrainele sõda kuulutada, läks lihtsalt kallale oma "maailma 2 sõjaväega", kes seal peksa saab), siis PALUN SÕITKE VENEMAALE, SÕITKE OMA PRESIDENDI JUURDE, MIDA TE KURAT Euroopa Liidus ja Eesti Vabariigis vahite?! Vahest tuleks algatada teema KÕIK rashistid/putinistid Eestist venemaale saatmiseks?! Ma tõesti ei saa aru, kui kiidate putini alustatud sõda ja väidate sisuliselt, et see on "rahu", siis vahest käige korra ka tohtrite manu ära. Ausalt, sellist soperdist, mis siin üleval, ei ole juba ammu lugenud ja selle autor on leebelt öeldes tegelane, kes tuleks riigist välja saata (ahjaa, ta pidi ka eesti kodakondne olema, noh, seegi pole probleem, kodakondsuse saab vajadusel ka ära võtta! ja, miks see putini armastaja üldse fashistliku riiigi kodakondust taotles??? kuidagi variserlik käitumine, või kuidas?)

  1. Sellele annaks tõesti allkirja.

Olen lugenud läbi algatuse "Oleme sõja vastu" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
NimiIsikukoodAllkiri