Tallinnale

Запрет на концерт Филиппа Киркорова в Таллинне

MTÜ EstYou, Anne-May Nagel, Hannes Nagel,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Menetluses
 4. Arhiveeritud
6677 allkirja

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Algatuse menetlus on lõppenud. Vaata menetlust.

Eesti keelesVene keeles (tõlge)Inglise keeles (tõlge)

Уважаемая Таллиннская городская управа

Уважаемое Таллиннское городское собрание

Данным документом просим Вас запретить концерт Филиппа Киркорова, который запланирован на 27 мая 2022 года в ледовом холле Тондираба, находящемся в ведении Таллиннского департамента культуры и спорта, используя право города как владельца ледовой арены регулировать мероприятия, проводимые на арендованной площади.

Мы хотели бы обратить внимание на то, что Филипп Киркоров (Фили́пп Бедро́сович Кирко́ров, р. 1967) - гражданин Российской Федерации и общественный деятель, выступавший за вхождение Крымского полуострова Украина в состав Российской Федерации. В результате этого, с 19 января 2021 года этому лицу запрещен въезд в Литовскую Республику, а с 22 июня 2021 года, Украина включила Филиппа Киркорова в список лиц, угрожающих национальной безопасности.

Россия осуществляет военное вмешательство в самоопределение Украины с 2014 года. 24 февраля 2022 года Россия начала очередное военное вторжение в Украину, в том числе нападая на мирных жителей. За первый месяц войны из страны бежали более 3,5 миллиона человек, в основном женщины, дети и пожилые люди, тысячи людей погибли. В столице Эстонской Республики, государства - члена НАТО и Европейского Союза, артист, активно поддерживающий российское вторжение не может быть допущен на сцену, принадлежащую местному самоуправлению, как представителю государственной власти.

Учитывая, что страны мира все больше ищут способы всячески изолировать Россию как агрессора, и в то же время Россия активно ищет в своей пропаганде всевозможные признаки ненадежности Запада, разрешение концерта Киркорова также несет повышенный риск стать жертвой информационной операции, которая может нанести ущерб репутации Эстонской Республики. Не менее важно, что прибывающие в Эстонию, а также в столицу военные беженцы заслуживают безопасной обстановки, в которой им не придется наблюдать выступление Киркорова в принимающей стране, поскольку он является человеком, открыто и публично ставящим под сомнение суверенитет Украины.

Мы считаем, что нет никаких разумных оснований для проведения концерта Филиппа Киркорова в Таллинне. Своими подписями мы показываем, что полностью поддерживаем запрет концерта.

Menetlusinfo

 1. Eesti kehtestas Filipp Kirkorovile viieaastase sissesõidukeelu

 2. Hannes Nagel: Mis saab Kirkorovi kontserdist?

 3. Kaarel Oja: veelkord Kirkorovist. Tallinn on valmis kontserdi rendilepingu üles ütlema. Ootame praegu riigi taga

 4. Ülirikas Filipp Kirkorov on hakanud raha pärast muretsema: ma pean kolm või neli korda rohkem töötama!

 5. «Ilma õiglase kohtuotsuseta ei saa kedagi süüdi mõista!» Kirkorov kommenteeris esmakordselt Ukrainas toimuvat

 6. Eva-Maria Liimets: ma ei toeta Putini-meelsete artistide nimekirjade koostamist

 7. Karoliina Vasli: Tallinna silmakirjalikkus Kirkorovi kontserdiga. Kuhu jääb enda vastutus?

 8. Filipp Kirkorovi 27. mai 2022.a kontserdi kriis Tallinnas võtab järjest uusi pöördeid

  8. aprill 2022 seisuga on Tallinna abilinnapea Kaarel Oja (Sotsiaaldemokraatlik Erakond) sõnul on tehtud põhimõtteline otsus, et Putini-meelse Vene laulja Filipp Kirkorovi kontserdi jaoks Tondiraba jäähalli välja ei rendita. Paraku puudub tänaseni dokumenteeritud otsus ning samuti pole Tallinna Linnavalitsus üles öelnud lepingut kontserdi korraldajaga. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart (Keskerakond) vaikib jätkuvalt ega ole teemat kordagi kommenteerinud rääkimata seisukoha väljendamisest. Paberil otsust seega 12. aprilli seisuga jätkuvalt ei ole. Samal ajal süveneb segadus kontserdi osas kuna Tallinna Linnavalitsus on pöördunud Välisministeeriumi poole palvega, et ministeerium koostaks nimekirja esinejatest, kellele sissesõidukeeld kehtestada. Välisministeerium suunas selle küsimuse edasi Siseministeeriumi. Siseministeerium juhtis tähelepanu sellele, et Tallinn linn kui kohalik omavalitsus ei saa vastavat taotlust esitada kuna pole valitsusasutus ega valitsuse poolt hallatav asutus...

 9. Власти Таллина призвали отменить майский концерт Киркорова

 10. Siseministeerium Filipp Kirkorovi segaduse taustal: sissesõidukeeldu saavad paluda siseministrilt vaid riigiasutused

 11. Tallinn nõuab, et riik kehtestaks nimekirja artistidest, keda ei kõlba Eestisse esinema kutsuda

 12. Algatus saadeti menetlusse

 13. Jätkub segadus Filipp Kirkorovi 27. mai 2022. a kontserdi keelamise osas

  28. märtsi 2022 seisuga ei ole ükski osapool edastanud kirjalikku teavet otsuse kohta, mis puudutaks Filipp Kirkorovi kontserti toimumist 27. mail 2022 Tallinna Tondiraba jäähallis. Meedias levivad erinevad suusõnalised seisukohad korraldaja poolt, mis pole aga juriidiliselt ühegi osapoole jaoks siduvad.

 14. Jääb siis ära või ei? Kirkorovi kontserdi korraldaja ei taha olukorraga leppida: oleme linnaga dialoogis, et probleemile lahendus leida

 15. Jääb ära või mitte? Meedia kirjutab, et Kirkorov ei tule, korraldaja räägib aga muud

 16. Algatus kogus 4389 allkirja

 17. Киркоров оказался в центре скандала из-за концерта в Эстонии

 18. Филипп Киркоров не стал отменять майский концерт в Таллине

 19. Певец Филипп Киркоров не намерен отменять концерт в Таллине, несмотря на протесты граждан

 20. Киркоров не будет отменять концерт в Таллине, несмотря на протесты жителей

 21. Киркоров не планирует отменять концерт в Таллине в мае

 22. Kirkorov became aware of the prospects of the concert in Tallinn

 23. Киркоров не собирается отменять свой концерт в Таллине

 24. Стало известно о перспективах концерта Киркорова в Таллине

 25. Сбор подписей против концерта Киркорова организовали в Эстонии

 26. Signature collection organized in Estonia against Kirkorov’s concert in Tallinn

 27. Signatures are being collected in Tallinn against Kirkorov's concert

 28. В Эстонии собирают подписи против концерта Киркорова в Таллине

 29. В Эстонии организовали сбор подписей против концерта Киркорова

 30. Kirkorovi kontserdi korraldaja liitus paari kuu eest Keskerakonnaga

 31. Идет сбор подписей за запрет концерта Филиппа Киркорова в Таллинне

 32. В интернете начат сбор подписей за запрет концерта Филиппа Киркорова в Таллинне

 33. Кристен Михал: концерт путиниста Киркорова в Таллинне необходимо запретить

 34. В Таллинне хотят запретить концерт "пропутиниста Киркорова"

 35. Michal: Putini-meelse Kirkorovi esinemine Tallinnas tuleb ära keelata

 36. Aktivistid koguvad allkirju Filipp Kirkorovi Tallinna kontserdi keelustamiseks

 37. Algatus kogus 100 allkirja

 38. Kirkorovi kontserdi keelamiseks loodi rahvaalgatus. Abilinnapea: selle äraütlemine võib tuua linnale suured kulud

 39. "Ärge lubage Kirkorovit Tallinna" – homsest algab Filipp Kirkorovi Tallinna kontserdi keelustamiseks allkirjade kogumine

Kommentaarid

 1. Kas ainult Kirkorov?

  Või peaks lisama, et kõikide nende Vene kultuuritegelaste esinemine, kes ei ole selgelt ja üheselt hukka mõistnud Venemaa sõjategevust Ukrainas?

  1. This could be used as a source of data: https://theylovewar.com/

 2. Aitäh!/Thank you!

  Tänan kommenteerijaid. Olen nõus, et tegelikult vajaks Venemaa agressiooni pooldavate kultuuritegelaste Eestis esinemise temaatika laiemat arutelu, ehk isegi Riigikogu tasandil. Ehk tegeleme sellega juba järgmistes petitsioonides! / Thanks to the commentators. I agree that the issue of the artists who support the Russian agression performing in Estonia needs to be further discussed, possible at the level of the parliament. But this is a topic of further petitions because right now we are targeting the local government level.

  1. Vale puu all haugute

   Lihtsam ja tulemuslikum oleks pöörduda Valitsuse poole, et sellele tüübile sissesõidu viisat ei väljastataks.

   1. Hei, kui see nii lihtne oleks, oleks VV ammu selle keelu kehtestanud. Aga küllap ei ole nii lihtne, kui Keskerakond istub koalitsioonis, kes ilmselgelt ei ole just see aktiivne pool, kes Kirkorovit Eestist võimalikult kaugel hoiaks. Kesikutel on ju Tallinnas ainuvõim. Välisminister Liimets, kes käsutab viisade eest, on samuti kesik.

  2. Tõelised targutajad

   Täitsa lõpp..Kas sel algatajal on aju üldse? Sõjapõgenik peab muretsema peavarju, toidu pärast pigem, mitte Kirkorovi laulja pärast. Tema olek solvab põgenike ja ohustab neid. Mismoodi laulja saab ohustada põgenike?! Kes neid siia üldse kutsus, kutsumata tulid ja juba muretsetakse nende tunnete pärast. Sõda ja kultuur 2 erineva asja. Kirkorov alati on rääkinud Balti riikidest ainult head. Isegi Urmas Ott on käinud tema kontserdil kunagi, aga vaesemaks ta ei jää ja nüüd on näha, et pagulased ja kultuur ei käi käsi käes.

   1. Sama võiks küsida esimesena hoopis Sinu käest.. :) Kas oled äkki mõelnud kasvõi sekundi võrragi võimaluse peale, kuhu rändavad Kirkorovi kontserdi piletimüügitulud? Igal juhul mitte Eesti riigi/Tallinna linna eelarvesse. Kui Sa soovid üha pikemat sõda Ukrainas ja kriisi ka Eesti jaoks, siis loomulikutl tasub rahastada Vene Föderatsiooni riigikassat, et olukord liiga vara ära ei lõpeks.. Mis aga võib-olla ongi eelmise kommentaatori pisike salasoov.. Muuseas tip: Kirkorov on eelkõige Putini sõber.

  3. Re: Kristian Lohk

   Kristian Lohk Huvitav, kas teiste artistide kontserditulu on läinud Tallinna eelarvesse, nt. Robi Williamsi, nüüd tulemas Rammsteini vms. Te olete lugenud artisti raha ja teate kuhu lähevad. Keegi ei soovi sõda, aga poliitika ja kultuur on 2 erineva asja. Kogume samuti ka Anne Veski vastu allkurju, ta on tihti esinenud Venemaal ja Uku Suviste isegi sai Eurovisiooni laulu, mille autor on Kirkorov. Seega armas Kristian Lohk loe asju korralikult..

   1. Kallis proua Niina! Oh, Sind vaesekest ja õnnetukest, kes Sa oled selles maailmas elanud (siiani) oma pika elu silmaklapid peas.. :D Hea töö, et Sa oskasid nimetada ära Eesti ja Lääne artistid, kena tähelepanelikkus, aga ju Sulle jäi tähele panemata pisike nüansike: erinevalt Kirkorovist ei ole nemad vist teadupoolest Venemaa kodanikud ega ka idatsaari isiklikud sõbrad või olen siiani siis elanud valeinformatsioonis, et Robbie Williams ongi hoopis vene rahvusest..? :O Ka see on ehk võimalik, aga eks ole hea ja valgusta mind selles faktis lähemalt. Samuti lisaküsimus Sinule: kultuur ja sõda on 2 erinevat asja, OK, kas me elame kuskil eri tähesüsteemides, et kultuur ja sõda ei ole inimkonnas iialgi puutunud kokku? Selgita palun ka seda paradoksi mulle, tänan väga ette! :) Muuseas mainin ära lugupeetud idanaabri kultuuri- ja sõjandusasjatundjale veel ühe pisikese täienduse: https://theylovewar.com/ , võib-olla on natuke avardamisest ehk edaspidiseks eluks rohkem kasu. Justnimelt taoliste avaliku elu ehk siis Sinu jaoks ju süütute kultuuritegelaste heakskiidule ja arvamusmõjuvõimule naudib Putin siiani veenvat üle 50% venemaalaste toetust. Et tõepoolest, kultuur ja sõda ei käi tõesti omavahel kokku, sain nüüd sellest ise ka küllap vist aru. :O

   2. Kristian Lohk, ei ole sinuga isiklikult kokkupuutund, et mind "kalliks" nimetad. Teiseks,ei pea ma sulle miskit selgitama. Kolmandaks, on mu kommentaaris kirjas et Williams on venelane. Neljandaks, olen ja jään rahu poolt ning igaüks võib avaldada oma arvamust. Jõudu sulle

   3. Kristian Lohk, ei ole sinuga isiklikult kokkupuutund, et mind "kalliks" nimetad. Teiseks,ei pea ma sulle miskit selgitama. Kolmandaks, on mu kommentaaris kirjas et Williams on venelane. Neljandaks, olen ja jään rahu poolt ning igaüks võib avaldada oma arvamust. Jõudu sulle

   4. Tänan topeltpostituse eest, kõik sai mulle selgemast selgemaks! :) Võta riiuli pealt kommi ka, oled selle ilusti välja teeninud, rohkem mul küsimusi ei ole. :) Sain jällegi silmaringi laiemaks, keda kõiki kordumatuid isendeid siin maailmas, liikide segakatlas veelgi ei leidu. :) Samad soovid sinnagi!

  Olen lugenud läbi algatuse "Запрет на концерт Филиппа Киркорова в Таллинне" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
  NimiIsikukoodAllkiri