Tallinnale

Rekonstrueerime Peterburi tee — turvaline sissepääs Tallinna / Реконструируем Петербури теэ — безопасный въезд в Таллинн / Reconstruct Peterburi Road — a safer gateway to Tallinn

  • Dimitri Vorošen
,
  1. Loomisel
  2. Allkirjastamisel
  3. Menetluses
  4. Järelkaja
10 päeva jäänud

Arutelu tähtaeg:

Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta.

Algatus on loomisel. Esita oma kommentaar.

Loomise etapp on mõeldud algatuse tekstile kommentaaride ja ettepanekute kogumiseks — algatust veel allkirjastada ei saa. Loomise etapp kestab vähemalt kolm päeva, mille vältel algataja saab muuta nii teksti, tõlkeid kui ka algatuse saajat. Kui algatus allkirjastamisele saadetakse, läheb eestikeelne tekst lukku, ning muuta saab vaid tõlkeid.

Eesti keeles (tõlge)Inglise keeles (tõlge)Vene keeles

Teeme ettepaneku rekonstrueerida Peterburi tee lõik Mustakivi tee ja Väo tee ristmike vahel, asendades amortiseerunud betoonplaatkatte kaasaegse asfaltkattega, et parandada liiklusohutust, sõidumugavust ja Tallinna sissepääsu kvaliteeti.

Peterburi tee lõik Mustakivi tee ja Väo tee ristmike vahel on üks viimaseid suure liikluskoormusega teelõike Tallinnas, kus kasutatakse endiselt betoonplaatkatet. Aastakümnete jooksul on teekatte seisukord märgatavalt halvenenud ning tekkinud on ebatasasused, rööpad ja kõrguste erinevused plaatide ühenduskohtades.

Pärast vihma koguneb rööbastesse vesi, mis suurendab vesiliu ohtu. Talvel võivad rööpad ja neisse tekkiv jää halvendada sõidukite juhitavust ning suurendada liiklusõnnetuste riski. Ebaühtlane teekate põhjustab lisaks müra ja vibratsiooni.

Seda teelõiku kasutavad iga päev sõiduautod, raskeveokid, ühistransport ja kaugliinibussid. Kuigi teised Peterburi tee lõigud on viimaste aastate jooksul rekonstrueeritud, ei vasta see lõik enam kaasaegsetele ootustele liiklusohutuse, sõidumugavuse ega taristu kvaliteedi osas.

Peterburi tee on üks peamisi sissepääse Tallinna Narva, Rakvere ja kogu Kirde-Eesti suunalt saabujatele. Seetõttu mõjutab selle teelõigu seisukord lisaks liiklusohutusele ka pealinnast jäävat esmamuljet.

Teeme ettepaneku rekonstrueerida Peterburi tee lõik Mustakivi tee ja Väo tee ristmike vahel ning asendada olemasolev betoonplaatkate kaasaegse asfaltbetoonkattega.

Rekonstrueerimise käigus tuleks kõrvaldada rööpad, vajaduse korral uuendada tee aluskonstruktsiooni ning parandada sademevee ärajuhtimist.

Algatuse eesmärk ei ole tõsta lubatud sõidukiirust, vaid luua ohutum, mugavam ja vastupidavam liikluskeskkond kõigile liiklejatele ning viia lõpule ühe Tallinna peamise sisse- ja väljasõidumagistraali kaasajastamine.

Kommentaarid

Kommenteerimiseks pead sisse logima.
Olen lugenud läbi algatuse "Rekonstrueerime Peterburi tee — turvaline sissepääs Tallinna / Реконструируем Петербури теэ — безопасный въезд в Таллинн / Reconstruct Peterburi Road — a safer gateway to Tallinn" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
NimiIsikukoodAllkiri