Lapsed ei tohi olla riigi kokkuhoiukoht

Eesti Lasterikaste Perede Liit, Aage Õunap,

Kommentaarid

EBAÕIGLUSE LIKVIDEERIMINE

vot siin ma allkirja EI ANNA, sest see Seederi käkk - algatus oli 1-2 lapseliste jaoks väga ebaõiglane. Küsin, et kust tulevad 3 ja edasi lapsed, kui esimest ja teist last ei ole ja summa summarum ON esimene laps märksa kallim kasvatada, kuna vajab KÕIKI asju uutena. Edasi lähevad paljud asjad ju taaskasutusse. See artikkel aga nagu hooliks kõigist lastest, kuigi tegelik lärm käib ju ainult suurperede toetuse ümber. Tegelikult polnud neil seda raha ju ka varem enne seda ebaõiglast sünnitist ja nende toetus ju ikkagi tõuseb märksa rohkem, kui 1-2 lapselistel, kes saavad juurde tohutu 20 eurot. Noh saan aru, et tekitan paljudele pahameelt, aga selline on minu arvamus sellest ja kiidan heaks selle käki korrigeerimise. Eks siingi ole toetajad ilmselt 3+lastega pered. Jätkuvalt kogu sellest lärmist jääb mulje, et 1 ja 2 last on mittevajalik element. JA SEE ON AINUKE SEISUKOHT, KUS MA ÜTLEN VALITSUSELE ET TUBLI OTSUS VÄHEMALT SELLE EBAÕIGLUSE OSALISEL LIKVIDEERIMISEL. VÕRDSESSE STAATUSESSE PALJULAPSELISTEGA VÕRRELDES NAD NAGUNII EI SAA.

  1. Milline oleks Teie ettepanek, et oleks võrdne? Milline võrdsus oleks õiglane? Ärge unustage, et kõik palju lapselised on alustanud ka esimeset lapsest. Kogu toetuste teema vajaks sügavamat arutelu ühiskonnas. Suurperede toetuse kärpimine ei aita kuidagi esimesi ja teisi lapsi.

  2. Väga õige. Tubli🤗

  3. oh sind vihast lõhki minevat ullikest.

  4. Olen Ailiga nõus, kogu toetuste teema vajaks sügavamat arutelu. Aga Liiliale üks mõttetera. Kui valitsus täna lubab ja homme taganeb oma lubadusest, olenemata teemast, kas siis on mõistlik sellist valitsust toetada ja tema otsuseid takka kiita, kelle usaldusväärsus on täiesti kadunud?

  5. Ei vaja otseselt ükski laps kõiki asju uuena, on olemas ka taaskasutus ning ma ei pea silmas esimesele lapsele uuena ostetud asjade pärandumist järgnevatele lastele peres. Mul on 3 last ja ma olen pidanud neile kõigile vajamineva nullist hankima juba ainuüksi nende vanusevahede pärast - ei ole ruumi olnud hoiustada aastaid vankreid/hälle/voodeid/riideid. Lisaks pole laste sood ning sündimise aastaajad kattunud.

  6. Tee ise ka kolmas ja ära virise, et ebaõiglane. Vahendid on olemas. Mina alustasin ka 0 ist. Mina otsustasin ka kolmanda kasuks, kuna see andis päris hea lisa kogu pere sissetulekule ja heaolule. See lisa raha on meede, et panna inimesi rohkem lapsi saama ja nii on.

  7. @Aili - ma ei tea, milline on tema ettepanek, aga minu ettepeanek on üks ja ainus lapsetoetus, mis võrdub keskmiste standardkulutustega lapse kohta kuus. Sel aastal 499,56 ehk ligi 500 eurot kuus. Järgmisel aastal on uus number, sest indekseeritakse vastavalt elukalliduse tõusule. Maksusid on selleks vvaja tõsta, õieti üks 8% suurune lisamaks lisada (eelistan seda), kuid maksud on teisejärgulise tähtsusega võrreldes eesmärgiga.