VABADUS PUUETEGA INIMESTELE!

Aleks Butkov,
  1. Ühisloomes
  2. Allkirjastamisel
  3. Riigikogus
  4. Järelkaja
Peatatud: 2 allkirja

998 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

Peatatud: 2 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud, enam ei saa digiallkirja anda. Kuna algatus ei kogunud seatud tähtajaks vajalikku miinimumi (1000 allkirja), on see praegu autorite poolt peatatud. Rahvaalgatus.ee säilitab kogutud allkirjad ühe aasta jooksul juhuks, kui algatus taasavatakse digiallkirjade kogumiseks.

Eesti keeles (tõlge)Vene keeles (allkirjastamisel)Inglise keeles (tõlge)

"Ma olen Alex, puuetega inimene,ja nii, kui ma tahaksin selle teema tõstatada..."

Miks on puuetega inimestel nii vähe õigusi? Paljud ei saa edasi õppida ega isegi töötada. Ainult sellepärast, et; nad õppisid eripakkumises.kool õppis kergendatud haridusprogrammis või lihtsalt seetõttu, et see on oma keerdkäiguga-Piirangutega. Oletame, et inimene ei saa kõndida, kuid pea töötab hästi, kuid kõik ei võta teda täpselt tööle. Ainult sellepärast, et ta ei saa kõndida. Kas ta on milleski süüdi? Ma arvan, et mitte. Miks siis selliste eriliste inimeste jaoks abi pole? Miks riik ei taha neid aidata? Toon oma näite: mul on diagnoositud SMA-2, tuttav veel paari inimesega, minu diagnoos. Mitte nii kaua aega tagasi ilmus ravim-Risdiplam. See on väga kallis, paljudel pole nii palju raha kui 50 tuhat. või 100 tuhat eurot aastas. Miks ei saa Riik selle ravimi eest maksta? Või maksta vähemalt pool summast? Kas see on nende jaoks nii palju? Ja nüüd räägime asutustest ... sagedase jaoks, kus iganes ma olen, pole peaaegu kõikjal võimalust ratastooliga tuppa pääseda. Miks nad jälle mõtlevad tavalistele inimestele, kuid mitte erilistele? Ja lõpuks, miks nii vähesed lapsed, eriti noorukid, ei tea, et sellised inimesed nagu erilised inimesed on üldse olemas?

Teen ettepaneku, et koolides räägitaks õpilastele sellistest inimestest nagu meie. Nii et institutsioonides - on ka puuetega inimestele võimalusi siseneda. Ja ka nii, et riik-vähemalt kuidagi sattus sellistele inimestele.

Kommentaarid