TEEME ÄRA! Anname EHITUSES ja kõikides valdkondades Soomes töötavatele Eesti inimestele võimaluse täita oma tööülesandeid ja tulla kasvõi korraks koju.

Viktoria Solomina,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
1002 allkirja

Algatus on Riigikogus. Vaata menetlust.

Eesti keelesVene keeles (tõlge)

Anname EHITUSES ja kõikides valdkondades Soomes töötavatele Eesti inimestele võimaluse täita oma tööülesandeid ja tulla kasvõi korraks koju. Soome tagasi naastes esitab igaüks COVID-19 NEGATIIVSE TESTI sertifikaadi.

Alates 27.01.2021 hakkas kehtima piirang siseneda Soome. Sätestatud piirang siiski ei hakanud kehtima kõigile. Soome said siseneda ainult valitud kriteeriumitele vastavad inimesed: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/soome/.

EESTI EHITAJAD ning kõik teised töötajad Soomes, kes kriteeriumile ei vastanud, pandi seega valiku ette - kas jääda kodumaale teadmata ajaks või minna Soome tööle ja loota, et piirangut ei pikendata. Paljud pered otsustasid ühiselt, et leib peab laual olema ning võeti vastu raske otsus saata pereliige perele sissetulekut teenima. Tööliste ja perede lootus jälle kohtuda purustati hetkega, kui tuli piirangu pikendamine. Piirangut pikendati 18. märtsini 2021. Alates 8.märtsist hakkavad kehtima uuemad piirangud ka Soome riigi sees. Olukord on ebameeldiv ning EBAÕIGLANE. On ebaõiglane jaotus töötajate vahel, kes võib üle piiri minna või mitte.

Palun ole hea ja anna allkiri kui usud, et kõik töötajad peavad saama samad õigused rändel. Palun anna allkiri kui loodad, et pereliige saab tulla koju ning naasta Soome ilma probleemideta. Meie eesmärk on, et see jõuaks Riigikoguni. Selleks on vaja miinimum 1000 allkirja. Soovime, et Riigikogu pakuks välja Soomele meiepoolse järgneva lahenduse:

 • Ükskõik mis ala töötaja, kes viibib praegu Soomes, saaks tulla kasvõi korraks koju Eestisse ja Soome tööle tagasi naastes peab ta esitama Covid-19 negatiivse testi sertifikaadi.
 • Negatiivne test peab olema tehtud maksimaalselt 72 tundi enne. Testimise eest maksab Eesti töötaja ise.
 1. Arutelu Väliskomisjon-is

 2. Arutelu Väliskomisjon-is

  Otsustati lahendada pöördumises püstitatud probleem muul viisil.

 3. Algatus menetlusse võetud

  Algatus on edastatud menetlemiseks Väliskomisjon-ile.

 4. Algatus jõudis riigikokku

 5. Algatus saadeti riigikokku

  Kollektiivse pöördumise menetlusse võtmise otsustab Riigikogu juhatus 30 kalendripäeva jooksul.

 6. Algatus kogus 1000 allkirja

 7. Algatus kogus 100 allkirja

Kommentaarid