Kehtestada reegel, mis nõuab suurtelt koeratõugudelt suu katvate seadmete kandmist avalikes kohtades

Vladlen Naydanov,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Peatatud: 15 allkirja

985 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 15 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Rahvaalgatus.ee säilitab kogutud allkirju maksimaalselt poolteist aastat allkirjastamise algusest, juhuks kui algatus taasavatakse.

Me allakirjutanud oleme mures suurte koerte rünnakute arvu suurenemise pärast väikeste koerte vastu. Me usume, et see on tõsine probleem, mis võib põhjustada vigastusi ja isegi surma meie lemmikloomadele.

Me soovitame, et suurte koeratõugude omanikud peaksid kohustuslikult kandma oma lemmikloomade suu katvaid seadmeid linnapiires, kui nad viibivad avalikes kohtades, nagu pargid, tänavad ja teised kohad, kus võivad kokku puutuda teiste koertega.

Me mõistame, et suured koerad vajavad aktiivset eluviisi ja jalutuskäike värskes õhus, kuid teiste koerte ja nende omanike turvalisus peaks olema esmatähtis.

Palume valitsusel ja teistel asjakohastel organisatsioonidel kehtestada reegel, mis nõuab suurtelt koeratõugudelt suu katvate seadmete kandmist avalikes kohtades. Me usume, et see aitab kaitsta meie lemmikloomi ja vähendada suurte koerte rünnakute riski väikestele koertele.

Täname teid tähelepanu ja selle algatuse toetamise eest.

Kommentaarid

 1. I request...

  ...that also small dogs met the same requirement, because people's biten by small dogs happen much more often as from big dogs, because smaller dogs tend to be more aggressive. My two dogs Tii-Reks with 45kg and 60kg are pure Farm dogs and have never biten someone. They would only lick someone to dead! ;-)

  1. You are right, even a small dog can bite. However, I have never heard of lethal attacks by Chihuahuas, whereas such incidents are quite common with medium and large dogs. Moreover, it seems strange to me that fighting breeds of dogs are walked without a muzzle. For example, there is a very affectionate and friendly large dog living in the neighboring house, but that did not stop her from attacking my puppy and trying to break his spine. Furthermore, the dog grabbed me by the hand and left strong bruises when I tried to protect my puppy. The owner of the dog physically could not restrain her enraged pet. Not long ago, another affectionate dog barked fiercely at a child passing by on Pinn Street. Her owner was able to restrain her, but such incidents can be dangerous. Another example is a small dog that an elderly woman was walking and trying to protect. The dog underwent several surgeries and has multiple scars due to an attack by a "loving and kind" dog. I do not understand why I, my puppy, this child, and other people on the street should be put in danger. You are right, any dog can attack. However, the consequences of an attack by a Yorkshire Terrier and an attack by a White Swiss Shepherd or Rottweiler will be different and can be tragic. I am sure that all these cases could have been prevented.

 2. Kaido

  Seda seadust pole vaja.

  1. Kahe käega nõus

   Olen ise keskmist kasvu koera omanik ning arvan, et kindlasti tuleks suured koerad hoida avalikes (linna)ruumides kas rihma otsas või nende suu korvistada. Olen isegi sattunud mitmel juhul koeraga linnas jalutades olukorda, kus näen lahtist suurt koera, mistõttu olen pidanud enda liikumistrajektoori muutma, et minu koer suure koeraga kokku ei satuks. Tegelikult peaksid muidugi kõik koerad olema linnas-külas rihmastatud, aga kui rääkida konkreetselt rünnetest, siis suurte koerte omad on kindlasti (elu-)ohtlikumad.

   1. Suured koerad ja turvalisus. User Напиши на эстонском языке. У меня была ситуация, когда я со своим Джек Расселом на коротком поводке не успел выйти из подъезда, как на него набросилась очень большая собака, такие породы держат обычно в частных домах. Она укусила мою собаку, подкинула ее. Мне пришлось сунуть руку в пасть большой собаке. Хозяйка была женщина, которая никак не могла удержать свою большую собаку. Я очень люблю животных, очень люблю больших собак. Но вместо моей маленькой собаки, мог быть мой ребенок. И потом, почему я должен ходить по городу и бояться больших собак. Все таки это животные, какое бы воспитание не было, но если за маленькой собакой мы можем уследить, то большие породы собак многие хозяева не могут удержать на поводке. Итог ситуации в том, что моей собаке была нанесена травма, и теперь она вообще боится больших собак, у меня была испорчена одежда. Я не стал конфликтовать и попросил хозяйку, чтобы в будущем та надевала поводок. Но как итог она этого не делает. На нее жалуются многие наши соседи. Она игнорирует просьбы, так как нет закона. Поэтому я решил написать петицию. ChatGPT Mul oli olukord, kus ma oma Jack Russelliga lühikesel rihmal ei jõudnud trepikojast väljuda, kui väga suur koer, mida tavaliselt hoitakse eramajades, ründas teda. Ta hammustas mu koera ja tõukas ta ümber. Mul oli vaja panna käsi suure koera suhu. Omanik oli naine, kes ei suutnud oma suurt koera kuidagi kontrollida. Ma armastan loomi väga, armastan väga suuri koeri. Aga minu väikese koera asemel oleks võinud olla minu laps. Ja miks peaksin ma kõndima linnas ja kartma suuri koeri. Nad on siiski loomad, olenemata kasvatusest, kuid paljud koerte suured tõud ei suuda omanikud nende rihma ja suu korvistada otsas hoida. Olukorra tulemus oli see, et minu koer sai vigastada ja nüüd kardab ta üldse suuri koeri, minu riided olid rikutud. Ma ei tahtnud konflikti tekitada ja palusin omanikul tulevikus rihma kasutada. Kuid ta ei tee seda. Paljud meie naabrid kaebavad temale, kuid ta ignoreerib palveid, kuna seadus puudub. Seetõttu otsustasin petitsiooni kirjutada.

  2. My stories about large dog attacks in our area

   Even a small dog can bite. However, I have never heard of lethal attacks by Chihuahuas, whereas such incidents are quite common with medium and large dogs. Moreover, it seems strange to me that fighting breeds of dogs are walked without a muzzle. For example, there is a very affectionate and friendly large dog living in the neighboring house, but that did not stop her from attacking my puppy and trying to break his spine. Furthermore, the dog grabbed me by the hand and left strong bruises when I tried to protect my puppy. The owner of the dog physically could not restrain her enraged pet. Not long ago, another affectionate dog barked fiercely at a child passing by on Pinn Street. Her owner was able to restrain her, but such incidents can be dangerous. Another example is a small dog that an elderly woman was walking and trying to protect. The dog underwent several surgeries and has multiple scars due to an attack by a "loving and kind" dog. I do not understand why I, my puppy, this child, and other people on the street should be put in danger. You are right, any dog can attack. However, the consequences of an attack by a Yorkshire Terrier and an attack by a White Swiss Shepherd or Rottweiler will be different and can be tragic. I am sure that all these cases could have been prevented.

   1. Koeraomaniku vastutus

    Mina usun, et IGA koera saab piisava koolituse korral õpetada MITTE olema agressiivne, sh teiste koerte ja inimeste vastu. Kehtib nii väikse kui suure koera puhul. KUI koeraomanik pole piisavalt oma lemmiklooma aega investeerinud, et temaga avalikus ruumis rahumeelselt ringi liikuda, siis see on koeraomaniku tegematajätmine, mitte koera. KUI juhtub nii, et koeraga ei saa avalikus ruumis rahumeelselt liikuda, siis see on koeraomaniku enda vastutus kaitsta teisi. Leian, et pole aus ei koera, ega korralike koeraomanike vastu, kehtestada rusikareegel suukorvi kandmiseks.

    1. Algatuse sisu kohta

     "Me allakirjutanud oleme mures suurte koerte rünnakute arvu suurenemise pärast väikeste koerte vastu. Me usume, et see on tõsine probleem, mis võib põhjustada vigastusi ja isegi surma meie lemmikloomadele." Puudub tõestusmaterjal, et on tegelikult probleem. Kas on võimalik leida andmeid ja näited rünnakute kohta? Samuti oleks oluline ära märkida agressor pool - et kes keda ikka ründas ja kas äkki tegu enesekaitsega? Kui sellist andmekogu pole, mis võiks olla head meetodid selle info kogumiseks? Et tegelikult ka selgeks teha, kas meil on probleem või on tegu üksikjuhtude najalt tehtud algatusega, mille tulemusena vähemus piirab enamust st isiklikus kogemuses on avaliku ruumi koerad väga sõbralikud. Vahemärkusena märgin, et seni minu kogemus avaliku ruumi koeradega on, et väikesed koerad on agressiivsemad kui suured.

     1. eil on õigus. See petitsioon ei pruugi kajastada kogu probleemi ning võib-olla ei ole vaja koertele suukorve kohustuslikuks teha, vaid karistusseadustikus vastutusele võtta nende omanikud, kelle koerad on rünnanud ja põhjustanud tervisele füüsilist kahju.

    2. Suurte koerte omanikele

     Et siis Vastutusele võtmine vs tapetud lemmikloom või vigastatud inimene...? Mina valin igal juhul siiski kolmanda variandi- rünnaku ÄRAHOIDMINE või selle eelnev võimatukstegemine...

     1. Tuttav muster

      Kas me seda sundi juba varem kohanud pole? Mitte just kaua aega tagasi sunniti inimestele peale "suukorv", mida ei suudetud isegi teaduslikult põhjendada. Siin on järjekordne tahe vabadusi vähendada ja nüüd suurematele koertele. Võiksite aru saada, et vabaduse olemasolu nõuab riski, seda ei saa ära võtta ilma ka vabaduse võtmiseta. Ratsionaalne lahendus oleks koeraomaniku poole, kes vastutab oma looma eest ja ei lase sellel olukorral ka tekkida. Garanteerida ei saa, et probleem lõppeb, aga oleks tõhusaim meede.

      Olen lugenud läbi algatuse "Kehtestada reegel, mis nõuab suurtelt koeratõugudelt suu katvate seadmete kandmist avalikes kohtades" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
      NimiIsikukoodAllkiri