Lapsed ei tohi olla riigi kokkuhoiukoht

Eesti Lasterikaste Perede Liit, Aage Õunap,

Kommentaarid

proportsionaalne

Esiteks - vähendatakse suurperedel raha, mida neil polegi praktiliselt olnud. Saan aru, et kui see toetus oleks olnud aastaid ja nüüd äkki vähendatakse. Praegu käib aga kaklus laskmata karu naha jagamise ümber. Õiglane jagamine oleks proportsionaalselt laste arvule, mitte nii, nagu Seeder häälte püüdmiseks lubas kohe hunnikuga suurperedele juurde, pahandas 1-2 lapselised pered ära ja häälte nappuses nüüd süüdi EKRE mitte tema endapoolne häbematus väiksemate perede suhtes. Noh suurperedest olid paljud eufoorias, nii et mitmedki tulid töölt ära, kuna raha juurdetulek märkimisväärne (tean mitmeid, kes kilkasid, et teie lollid müüjad käige edasi 500-600 € eest poes rügamas). Muide tekkis küsimus, kes kontrollib hääletamiste-allkirjastamisete arvu või nagu ikka ehäältega?

  1. 🤗 sama arvamus.

  2. Et rahva arv suureneks, on teatavasti vaja ühe paari kohta vähemalt 2,1 last ehk siis täpsemalt 3+ last peresse. Selle motiveerimiseks oligi suurperede toetus mõeldud. "Raha paneb rattad käima - kas sa seda ei tea" - ütleb laulusalm. 1 või 2 last peres on vähe rahva taastootmiseks ja seda ei premeerita. Nii lihtne see ongi! Oma kogemusest võin öelda, et kolme lapse kasvatamine on palju keerulisem, aega- ja rahanõudvam kui ühe või kahe lapse kasvatamine. Paljud riided ja muud asjad ei kesta esimesest kolmanda lapseni. Neid tuleb ikka juurde osta ka. Toetusest oli abi ja see on õiglane toetamaks rahva taastootmist.

  3. Et rahva arv suureneks, on teatavasti vaja ühe paari kohta vähemalt 2,1 last ehk siis täpsemalt 3+ last peresse. Selle motiveerimiseks oligi suurperede toetus mõeldud. "Raha paneb rattad käima - kas sa seda ei tea" - ütleb laulusalm. 1 või 2 last peres on vähe rahva taastootmiseks ja seda ei premeerita. Nii lihtne see ongi! Oma kogemusest võin öelda, et kolme lapse kasvatamine on palju keerulisem, aega- ja rahanõudvam kui ühe või kahe lapse kasvatamine. Paljud riided ja muud asjad ei kesta esimesest kolmanda lapseni. Neid tuleb ikka juurde osta ka. Toetusest oli abi ja see on õiglane toetamaks rahva taastootmist.

  4. Kui teil tõstetaks palka ning see siis ära võetakse, sest muidu harjute ära - siis saaksite kenasti aru, sest palgatõus ei ole olnud teil aastaid?