Tallinnale

Autode registreerimise ja parkimise korra muutmise ettepanekud Tallinnas

Autojuht,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Menetluses
 4. Järelkaja
Peatatud: 12 allkirja

3508 allkirja puudu Tallinnale saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 12 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks kohalikku omavalitsusse saatmiseks vajalikku 3520 allkirja. Rahvaalgatus.ee säilitab kogutud allkirju maksimaalselt poolteist aastat allkirjastamise algusest, juhuks kui algatus taasavatakse.

Eesti keeles (allkirjastamisel)Vene keeles (tõlge)

Hetkel pole veel teada, milliseks kujuneb sõidukimaksude arvestus, kuid see puudutab kindlasti kõiki ega pruugi olla nii õiglane. Kuni konkreetsete otsuste tegemiseni loon pöördumise, mis aitab vabastada parkimiskohti hoovides ja mujal.

Kõik teavad, et igas riigis on inimesi, kes armastavad omada 3-4 autot lihtsalt enda pärast või mingil muul põhjusel. Näiteks võime võtta olukorra, kus kindlustuse ja sõiduki eest hoolitseb pika staažiga juht, et vähendada kasko- ja liikluskindlustuse tasusid. Samas saavad neid autosid kasutada ka tema pereliikmed. Kuid arvestades Tallinna tasuta ühistransporti ja tohutut taksode/sõidujagamise võrgustikku, tekitavad need autod avalike parkimiskohtade hõivamisega rohkem keskkonnaprobleeme teiste elanike jaoks. Loomulikult võib osta garaaži poole uue auto hinnaga ja parkida sinna, või siis määrata kõrgendatud automaksu neile, kellel on rohkem kui üks auto Tallinnas.

Pole saladus, et autode ostmise ja müümise teema on populaarne kogu maailmas, sealhulgas ka meie riigis. Paljud neist inimestest ei maksa mitte ainult makse, vaid ka rikuvad autosid ebakvaliteetse remondiga, et jätta muljet, nagu oleksid nad korralikult hooldatud. Lisaks võltsivad nad remonditööde dokumente, et saavutada kõrgem hind autode müümisel. Samuti on paljud neist autodest väärtusetud rämpsuks muutunud ja seisavad kuskil hoovis. Paljusid neist ei hooldata, nii et seisakute tõttu satuvad mürgised vedelikud ja metalli- või roostetükid pinnasesse.

Teen ettepaneku, et automaksu loomisel arvestataks sellega, et on vaja teha kõrgendatud maks eranditult isikutele, kellel on registris üle 2 sõiduki. Seega puhastame oma linna tänavad prügist, mis võib aastaid seista teie maja akna all. Samuti vähendame nende inimeste arvu, kes tahavad vaestelt inimestelt raha teenida. See suurendab maksutulu, kuna mass-edasimüügist tuleb teha maksuarvestusega firma, ja väikese sissetulekuga ja ühe autoga inimesed saavad vähem automaksu maksta või ei maksta üldse.

Kommentaarid

 1. Почему бы и нет?

  Поддерживаю 👍

  Olen lugenud läbi algatuse "Autode registreerimise ja parkimise korra muutmise ettepanekud Tallinnas" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
  NimiIsikukoodAllkiri