Töötukassa ATH jm konditsioonide diagnoosimist rahastama!

Mare-Li Aavik,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Peatatud: 87 allkirja

913 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 87 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Rahvaalgatus.ee säilitab kogutud allkirju maksimaalselt poolteist aastat allkirjastamise algusest, juhuks kui algatus taasavatakse.

Töötukassa pakub 2500€ Kulude kandmist koolitusrahasid aastas igale töötule. Samuti pakutakse ka nõustajaid. Kuid mida teeb täiskasvanud inimene kes tunneb et on enam ei suuda mentaalselt tööle asuda, sest autistlikud kalduvused või ATH (Aktiivsus-Tähelepanu-Häire) või muu laadne on diagnoosimata ja seega ka ravimata.

Eestis diagnoositakse täiskasvanuid umbes 300€ Eest, mille peab patsient ise tasuma. Aga mida teeb töötu inimene kellel sellist raha ei ole? Kui oleks ainult vaja diagnoosimist ja sealt edasi õigeid ravimeid või diagnoosist lähtuvaid tugiteenuseid, et see inimene saaks järje peale ja tagasi tööle naaseda.

Eesti vabariigis on tasuta ATH ja autistlik diagnoosimine vaid lastele. Aga kui lapseeas oli laps diagnoosimata jäänud, erinevatel põhjustel - see ei ole selle inimese süü.

Aitame inimesed tagasi tööle õige abiga!

Töötukassa - palun aita inimestel õige diagnoos ja abi saada ja lõpuks tööle jõuda!

Kommentaarid

 1. Töötukassa on täiesti vale koht kuhu sellise palvega pöörduda. Kui nüüd väga täpselt hakataksegi uurima siis ligi 80%-l tööealistest võib leida nii füüsilisi kui mentaalseid ning muid populaarseid põhjuseid, miks on neil raske tööle naaseda.

  1. Niiet tiksume töötukassas edasi siis?

   Mina olen töötukassas arvel ja sellise probleemi ees. Tahan diagnoosimist milleks Mul raha ei ole kuna olen töötu et saada õigeid ravimeid ja naaseda tööturule Aga haigekassa seda ei võimalda. Küll Aga töötukassa pakub igasuguseid koolitust, aastas kuni 2500€ eest. Ma tahan tööle minna palun! Miks ei lahendata nii Väike probleem et siis saaks tööle naaseda? Aga Okei kui ei sobi siis tiksun edasi seal, nõiaringis, jutustasin korra kuus konsultandiga Kuidas tahaks diagnoosimisele Aga raha ei ole. Maksumaksja maksab

   1. Perearst, saatekiri eriarstile, eriarst, diagnoos

    Olen ka arvamusel, et see pole Töötukassa asi organiseerida, vaid inimese enda, läbi tervishoiusüsteemi. Kui ma õigesti asjadest aru saan, siis peaks alustama perearsti visiidist. Perearst teeb vajadusel saatekirja eriarstile. Eriarst võtab vastu ja otsustab edasise asjade käigu. Loodan, et saate väljakutsed lahendatud.

    1. ... lisaks

     Jah, töötukassas võiks olla (ei tea kas on) eraldi spetsialistid, kes tegelevad töö leidmisega eriliste piirangutega inimestega, aga ka seal peaks aluseks olema ametlik diagnoos.

     1. Kahjuks nii lihtne ei ole

      Kindlasti tuleb seda teha AGA lõpuks jõuabki selle seina ette et vaja maksta 300€ oma taskust et diagnoosimisele pääseda. Ja kui inimene on töötu ja raha ei ole, ei saagi

      1. Nii on

       Töötukassas on spetsalistid kes saavad ATH, autismi jm diagnoosidega inimesi toetada kui on taodeldud osalist töövõimetust Aga seda ei saa enne taodelda kui ei ole diagnoosi. Kui diagnoos on, siis töötukassa pakub nõustajaid kuidas ka peale tööle saamist seda tööd hoida abistavad, ehk siis on väga suur tugi ka kui enam töötuna arvel ei olda

       Olen lugenud läbi algatuse "Töötukassa ATH jm konditsioonide diagnoosimist rahastama!" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
       NimiIsikukoodAllkiri