Soovime 2023.aasta Riigikogu valimistel antud e-häälte kehtima jäämist!

Autorita,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Peatatud: 108 allkirja

892 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 108 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Rahvaalgatus.ee säilitab kogutud allkirju maksimaalselt poolteist aastat allkirjastamise algusest, juhuks kui algatus taasavatakse.

Meie, allakirjutanud, soovime 2023.aasta Riigikogu valimistel antud e-häälte kehtima jäämist. E-hääletamise teel hääletatud valikut ei tohi keegi pisendada või kehtetuks lugeda. Meie, allakirjutanud, ei ole nõus sellega et tahteavaldust piiratakse ja seatakse kahtluse alla. Me seisame õiguse eest osaleda Riigikogu valimistel ka elektroonselt hääletades. Soovime, et valikuvabadus säiliks ning tagataks tehtud valiku salajasus, nii nagu näeb seda ette Eesti Vabariigi põhiseadus.

Meie, allakirjutatute, ja kõikide teiste Eesti kodanike võimalus valimistel osaleda peab säilima.

Lisaks soovime antud rahvaalgatusega toetada e-hääletamise võimaluse kehtima jäämist ning sellega tagada kõigile kodanikele võrdsed võimalused.

Menetlusinfo

Kommentaarid

 1. Looduse mees

  Loomulikult! Peab ka arvestama e- hääle andnud inimeste õigusi. Tundub,et EKRE pooldab lame planeedi teooriat... mis on ju loogika vastane. Kui 4 aastat tagasi andsin oma hääle EKRE poolt ei olnud häda midagi. Aga nüüd on pettus? - mõelge peaga mida te Rahvale oma vihas suus välja ajate. EKRE juhid oma labase suu mulguda hävitavad ise oma endist toetajaskonda. See mis toimus nende poolt oli jube alandav ja sõjale õhutav poliitika. Hea ikka,et leidus veel inimesi kes suutsid säilitada kainet mõistust. Sõja õhutamise ja laimamise eest peaks hoopis EKRE juhid vastutusele võtma. Need räuskajad ei usaldanud minu antud e - häält! See tähendas,et ma tegin õige valiku.

  1. Teil ongi ja peabki jääma õigus oma valikut muuta. Mitte keegi, ka Ekre, ei saa teile öelda nagu teie antud hääl oleks vähemoluline või veel hullem- ebaseaduslik. Selle petitsiooni eesmärk on näidata, et inimesed hindavad oma õigust elektroonselt hääletada. Et sellise võimaluse olemasolu tagab kõigile võrdsed võimalused.

 2. Täiesti nõus.

  Ma ei tea kedagi kes teaks kedagi kes oleks EKRE poolt hääletanud (okok... vähemalt ühte tegelikult tean).

  1. Mina ei tea päriselt kedagi, kes oleks Ekre poolt hääletanud. Ei paberil ega elektroonselt. Ometi on need inimesed meie seas olemas, 90k+ inimest. Reaalset inimest. Aga ikkagi soovib Ekre nende tahteavaldust tühistada ja nende valikuvabadust tühistada. See ei ole õige ja selle eest ka see petitsioon seisab.

 3. Toetan.

  Minu ja minu pere e-hääled peavad kehtima jääma. Andsime hääled Reformierakonnale. Meie õigusi ei tohi jalge alla tallata.

  1. Tegelikult ei ole oluline milline erakond teie e-hääle sai vaid oluline on, et teie vabatahtlikult antud e-hääl peab jääma kehtima ja teie ning teie perekonna põhiõigusi ei tohi üks erakond oma jonniga rikkuda.

 4. Vastus:

  Tegelikult ei ole käesolev petitsioon Ekre boikoteerimiseks vaid kõikide e-hääle andnud inimese toetamiseks. Ehk ei saa ära unustada, et Ekre sai 20k e-häält ja ka nende inimeste hääled peavad jääma kehtima 🙂.

  1. Toetan

   Olen varsti 81 aastat vana, Minu e hääl peab jääma kehtivaks. Selle tühistamine on minu põhiseadusliku õiguse rüige riive.

   1. Toetan teie pahameelt ja lisan, et põhiseadust pidevalt tsiteeriv erakond püüab seekord põhiseadust eirata.

  2. Toetan

   Andsime mina, minu abikaasa ja meie tütar e-hääled ja need on täielikult kehtivad.

   1. Hetkel aga püüab üks erakond teie ja teie perekonna tahteavaldust tühistada, mis aga läheb meie põhiseadusega vastuollu. Seisame enda ja oma kaasmaalaste valikuvabaduse eest!

  3. Ei anna oma häält ära

   Ma ei ole nõus, et meie e-hääli ei usaldata! Ma ei luba meil neid ära võtta!

   1. E-hääled ei saa jääda kehtima kui süsteem pole reaalselt üksühele kontrollitav

    Vabandust, lugege EV Põhiseadust ja siis tulge rääkima teie põhiseaduslike õiguste rikkumisest või põhiseadusega vastuollu minemisest, muuseas e- hääletus ise ongi põhiseadusega vastuolus, aga teie ju seda ei tea!? Kuidas saab tänapäeval olla nii piiratud mõistusega? Siin eelpool käis läbi jälle lamemaalsus ja jälle EKRE, kas tõesti ikka veel leidub inimesi, kelleni pole jõudnud tõestatud faktid covidist -sunniviisilisest vaktsineerimisest, maskidest ja haigusest kui pandeemia, tervisekahjustustest vaktsineerimise tagajärjel, surmajuhtumitest, juba olemasolevatest kohtuotsustest, ootel olevatest kohtuprotsessidest, kogu maailmas, jne? Inimesi kes siis püüdsid selgitada ja seisid oma tervise eest ja põhiseaduses sätestatud õiguste, tahteavalduse, valiku vabaduse eest ei olnud nõus katsejäneseks olemises, nimetati ka siis lamemaalasteks, represseeriti EV Põhiseadust ignoreerides, (sest seadus oli ja on nende inimeste poolel), kellel aga reaalselt õigus oli ja on? Tuleb välja, et nüüd kordub sama ning kisajateks ja sildistajateks on taas ref.poolt hääletajad e siis reformi ruuporid! Küsimus " miks teie valedel põhinev valikuvabadus on olulisem ja kõrgemal seadusest tulenevast valikuvabadusest ja ühetaolisusest"? E-hääled ei saa jääda kehtima kui süsteem lubab valskust, pole reaalselt kontrollitav,...justkui elementaarne, seda kinnitas ka mõned aastad tagasi Eestis käinud J.Alex Halderman ja temaga kaasas olev tõeliste spetsialistide grupp, kes on elektroonilise hääletamise turvalisuse tunnustatud eksperdid. Kas tõesti ei tea, pole lugenud, pole vaadanud youtube'st? Valskusega võit ei ole võit! Või käib arusaamine valetamisest, vassimisest reformi pooldjatele üle jõu? 81.a saab ka kordushääletusel uuesti oma hääle anda, see ei nõua ju pingutust nagu on selgunud, k.a. nooremad e-hääletajad. Miks te inimesed ei süüvi asjasse, miks te lahmite sisutühje hüüdlauseid, ise vaevumata otsima fakte, uurima, kontrollima või pole koolis õpetatud ????? Kui oma mõistus ei võta on "uinuv kaunitar", siis ärge sildistage ega halvustage teisi, kas pole elementaarne? Õppige toetuma kontrollitud faktidele, seadustele, otsige ja süüvige teemasse, jne!

    1. Olen lugenud antud uurimust: https://jhalderm.com/pub/papers/ivoting-ccs14.pdf Antud uurimus avaldab kahte tüüpi "häkkimised". Esimene on hääletaja arvutis asuva tarkvara "häkkimine". Autor jätab muidugi rääkimata selle, et eelduseks on piisavalt suur arv nakatunud arvuteid ja ligipääs antud tarkvarale ennem valimisi (igaks valimiseks on uus programm, et ei saaks õppida eelneva programmi pealt kuidas seda mõjutada). Kui oleks piisavalt suur arv nakatunud arvuteid siis see tuleks välja, sest meil on IT riik ja piisav kogus küberturvalisusest arusaavaid inimesi. Kui on väike hulk nakatunud arvuteid siis see ei mõjutaks piisavalt valimistulemust. Teine pool on serveripoolne "häkkimine" ja seal on autor välja toonud probleemid mis esinevad absoluutselt kõikide serveritega ja millest enamus on igati tuvastatavad küberkaitse spetsialistide poolt. Osad nendest on ka sellised zero day haavatavused mis tuleks välja hiljem (siiani pole aga 20 aasta jooksul midagi välja tulnud). Ma olen ka õppinud küberturvalisust koolis ja mu õppejõud oli üks eesti targematest. Me samuti rääkisime koolis e-valimistest ja ka sellest miks need on piisavalt turvalised ja mis juhtub kui avastatakse õnnestunud rünnak (hääled kuulutatakse kehtetuks ja inimesed suunatakse pühapäeval paberile valima).

    2. Põhiseadus ütleb § 60. Riigikogul on sada üks liiget. Riigikogu liikmed valitakse vabadel valimistel proportsionaalsuse põhimõtte alusel. Valimised on üldised, ühetaolised ja otsesed. Hääletamine on salajane. Riigikogusse võib kandideerida iga vähemalt kahekümne ühe aastane hääleõiguslik Eesti kodanik. Riigikogu korralised valimised toimuvad märtsikuu esimesel pühapäeval neljandal aastal, mis järgneb Riigikogu eelmiste valimiste aastale. Riigikogu erakorralised valimised toimuvad põhiseaduse §-des 89, 97, 105 ja 119 ettenähtud juhtudel varemalt kakskümmend ja hiljemalt nelikümmend päeva pärast valimiste väljakuulutamist. Riigikogu valimise korra sätestab Riigikogu valimise seadus. Riigikogu valimise seaduse 7 peatükk Hääletamise kord - 7 pin 1 elektrooniline hääletamine. Kui riigiteatajas ringi vaatate, siis palun valige “hetkel kehtiv” seadus kindlasti. Kui teie olete nõus, et teie e-häält ei arvestata siis see on teie vaba valik. Mina ega ka mitte ükski teine antud petitsioonile allakirjutatutest teie usku muutma ei hakka. Selleks aga, et teie e-hääle mittearvestamine kindel oleks, siis soovitan teil pöörduda VVK poole ja paluda oma hääl tühistada. Mis see põhjus on, seda teate teie ise. Kas nad ka selle palve rahuldavad, seda ma öelda ei oska. Igatahes edu ja loodan, et saate enda ebaõiglaselt antud hääle tühistada.

    3. Antud petitsiooni eesmärk ei ole Ekre boikoteerimine või jonnile jonniga vastamine. Teie kommentaar aga on kahjuks täis emotsioone ja ei selgu isegi, et kas teie andsite oma hääle paberil või elektroonselt. Seaduses on ilusti kirjas, et mitmes hääl kehtima jääb. Ma saan aru, et olete emotsionaalne inimene aga see petitsioon ei ole kirjutatud selleks, et kedagi lamemaalasteks tituleerida või kellegi usku muuta. Selle eesmärk on tagada kõigile võrdsed võimalused Vabariigi valitsuse valimisel.

   2. Looduse mees

    Vot! sedasi - Viimane jutt oli üpris selgitav ja loogiline mitte nagu sellele eelnev kus oli vaid demagoogia tekst ja oli teistest välja nopitud neile mitte meeldivad lõigud. Nagu inimene ise ei olekski mõelnud vaid narkoosi all kirjutanud. Jõudu! olla aus oma mõtetes ja tunnetes.

    Olen lugenud läbi algatuse "Soovime 2023.aasta Riigikogu valimistel antud e-häälte kehtima jäämist!" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri