SEADUSTADA EUTANAASIA

Margus Räästas,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Arutelu lõppenud

Arutelu tähtaeg:

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Kommentaarid

 1. Seda algatust pole vaja

  Eutanaasia on juba ammu seadustatud aga lihtsalt teise nimega. Eutanaasia on isegi võimaldatud lastele. Reklaamkampaaniad on aktiivsed ja jätkuvad ka peale valimisi. Viimati oli kampaania loosungiks "vaktsiiniga on kindlam".

  1. Very dark sarcasm

 2. AKTIIVNE

  Eestis on lubatud vaid passiivne eutanaasia - ravipiirangud, palliatiivne ravi, DNR jne. Töötades õendushoolduses tean, kuidas inimestel raske oma ravimatu haigustega. Mõned lausa ootavad surma, sest ei ole võimelised enam iseseisvalt hakkama saama ja lootus paranemisele puudub. Kujutage ette, olla terve mõistuse juures ja niimoodi ootama... Küsimus on regulatoorsetes protsessides - kuidas hinnata inimese soovi? Kellele anda võimaluse? Paris palju punkte...

  1. Eutanaasia seadustamine on vajalik

   Eutanaasia ja abistatud enesetapp tuleb kiiremas korras Eestis seadustada. Paranemislootuseta haigel inimesel peab olema võimalus väärikalt elust lahkuda ka kodumaal, selleks ei pea sõitma Šveitsi. Igal kodanikul on õigus väärikale elu lõpule ning riik peaks seda arvestama ja osutama abi. Vajadusest seadustada Eestis eutanaasia on korduvalt kirjutatud ja ka küsitluste järgi on eutanaasia seadustamisel rahva hulgas suur toetus. Ka Riigikogule on korduvalt esitatud ettepanek seadustada eutanaasia. Miks pole Riigikogu aga rahva soovile vastu tulnud ja eutanaasia seadust vastu võtnud? Ehk uus Riigikogu siiski teeb seda?

   Olen lugenud läbi algatuse "SEADUSTADA EUTANAASIA" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
   NimiIsikukoodAllkiri