Petitsioon perekonnaseaduse muutmiseks

Erakond Eestimaa Rohelised,

Kommentaarid

Traditsioonid?

Ilmselt ajaloolased oskavad seda minust paremini seletada, aga traditsioonid muutuvad ajast aega, nii nagu inimeste tõekspidamisedki. Kogu inimajaloole tagasi vaadates saab aga nentida, et inimühiskond pürgib selle poole, et saada sisemiselt kuidagi üllamaks ja teistega arvestatamaks. Põhimõtted, mis takistavad sellist progressi, muutuvad ja kaovad ajalukku, need kes ei suuda uute pohimotetega kaasa minna, jäävad lõpuks vähemusse. Osades riikides ei ole samasooliste abiellumine ammu enam küsimus, kellelegi ei tule enam pähegi mõte, et see võiks ebanormaalne olla. Järelikult ongi tekkinud uus no traditsioon, et koik inimesed saavad abielluda, soltumata soost. Keegi ei tunne ennast selleparast teistest halvemini. Eestis on EKRE tõttu inimesed vastandunud ja paljudel homofoobidel ei ole ei teadmisi ega kokkupuudet samasooliste paaridega. Homoseksuaale kujutatakse ette ainult seksitseenides voi paraadil napis riietuses vikerkaare lippudega. Tervet moistust kasutades peaks aga iga inimene aru saama, et see on ebareaalne maailmapilt homoseksuaalidest. Homoseksuaalid on tavalised inimesed, koikides oma igapäeva toimingutes ja tegevustes, ega eristu heteroseksuaaludest. See, kelle kaissu iga inimene õhtul poeb, on iga inimese enda asi. Ainuke haiguse ilming ongi siin see, kui tuntakse ülemäärast huvi kellegi seksuaalelu vastu. Abiellumise tähendus aga ei soostu ju seksuaalsusega, vaid yhiskonnas tunnustatud kooselu ametliku formuleerimisena. Miks peaks siin üldse keegi takistama kahe inimese soovi abielluda. Kui jätta emotsioonid ja dogmad ja religioossed arusaamad kõrvale, siis terve mõistus peaks ütlema, et inimese sugu ei ole takistuseks pere loomises kaasaegses ühiskonnas, seega ka abiellumine on koigile loomulik voimalus. See on iga inimese vaba valik. Paljud ei tahagi tanapaeval perekonda, eelistavad vabad olla. Milleks takistada inimesi pere loomisel? Lastel on tähtis armastus, hoolimine ja turvatunne, nad saavad selle armastavast kodust. Ei ole vahet, kes selle kodu ja pere loovad.

  1. Ehh, Helina. Jah - traditsioonid muutuvad, kuid laste saamise viisid ja traditsioonid pole VEEL drastiliselt muutunud. Ikka on vaja kahte komponenti erinevatest allikatest - munarakku ja seemnerakku. Kus või kelle sees need kasvama pannakse, on jah juba tänapäeval natuke võimalusterohkem. Tõepoolest - ajaloolased võiksid rääkida näiteks Rooma riigi tõusust ja langusest, et mis ja kuidas. Tegelikult võiks seda vähegi haritud inimesed isegi teada. Rääkida, et millegi või kellegi tõttu on inimesed vastandunud, on tänases päevas ju selge vihakõne. :D Kas EKRElastel (ja tead - üllatus,üllatus - ma ise pole mingilgi määral nende tulihingeline pooldaja) ei võigi olla oma arvamust? Miks küll? Kus jääb see vana hea - "Vale vaob ja tõde tõuseb.", kui ühele lahknenud poolele keelatakse nende tõe rääkimine? Homoseksuaale pole tarvis ette kujutada paraadil napis riietsuses, sest see pole mitte fantaasia, vaid täielik käega katsutav reaalsus, ehk siis avalik rünne. Sa räägid, et lastele on tähtis armastus, hoolimine ja turvatunne. Loomulikult on, aga millistele lastele? Katkiste juurtega lastele? Lastele, kellel on ainult üks bioloogiline vanem, või pole ühtegi ja kes ilmselgelt mingil ajal hakkavad oma juurte vastu huvi tundma. Miks küll inimesed ei suuda te natukenegi ettepoole vaadata ja näha, et igal teol on tagajärjed. Antud juhul katkised hinged nii taolistel lastel, kui ka osadel nende bioloogilistel vanematel! Maailm ju kubiseb sellistest lugudest. Pere on siiski vanem(ad) ja lapsed. Või vaidled vastu? Kas kaks täiskasvanud inimest on ka pere? Perepiletile nad miskipärast ei kvalifitseeru. Ehk on nad vaid eeldus perekonna tekkeks? Jah - ka lastekodu on üks suur pere, aga kas nad peaksid olema abielus? Jutt ju sellest käibki, et kaks samasoolist ei saa luua tervet peret. Ja selle terve all pean ma silmas seda, et lastel ei tekiks tulevikus identiteediküsimusi, et millised nende juured tegelikult on. Veri on paksem kui vesi. Kui Sa suudad seda traditsiooni või siis loodusseadust väänata, siis tasub asja üle edasi diskuteerida, sest diskussiooni siin ju isegi praegu ei toimu kahjuks. Selleks on ka teist poolt vaja, kes vastaks argumenteeritult väljatoodud probleemidele, mitte ei korruta lihtsalt ühte ja sama mantrat kogu aeg. See pole diskussioon. Mis krt on viga omasoolistel, et neile ei kõlba kooseluseadus, kus oleksid nende varalised ja hooldusõigused kaitstud. Pulmi saavad nad ju pidada iga kell, sest pulmasid on praegugi mitut-setut erinevat tüüpi - malevapulm, koertepulm, mis pulm iganes veel. Isegi paavst ei räägi mitte abielust kahe samasoolise vahel, vaid kooselust. Aga noh - see paraku pole minu tassike teed. Lihtsalt jutu jätkuks mainisin, sest usuleigemat inimest kui mina, annab ikka otsida.

  2. Perverdid ei ole võimelised looma tervet perekonda! Ei saa toetada asju, mis väärastavad ja õõnestavad ühiskonda.

  3. /Kui jätta emotsioonid ja dogmad ja religioossed arusaamad kõrvale, siis terve mõistus peaks ütlema, et inimese sugu ei ole takistuseks pere loomises kaasaegses ühiskonnas, seega ka abiellumine on koigile loomulik voimalus./ Pere saab vaid olla siis kui paaril on omavahel võimalik bioloogiliselt saada järglasi.Kui mitte,siis saavad nad moodustada vaid leibkonna!