Liiklusseaduse § 36 (9) muudatus

Oleg Rudõka,

Kommentaarid

läbimõtlemata algatus

Ühesõnaga tahate keelata laste vedamise taksoga. Pigem teha ettepanek seadusemuudatuseks, mis kohustaks mistahes taksojuhid (kaasaarvatud Bolt jms) omama lastele vajalikku turvavarustust. Sama tuleb silmas pidada ka rasedate turvavarustuse puhul. Kui ma ei eksi, siis rasedatel peaks olema samuti teistsuguse omadustega turvavöö. Oleg, algatusest selgub, et te parema meelega sõidate minema kohapealt kui muretsete oma taksosse kõikide klientide sõidutamiseks vajaliku turvavarustuse. Süüdistada on mõnus aga mida antud algatus kõneleb Teie senisest tegevusest ja käitumisest??? Väga hale teist.

  1. Margus, tundub, et Te ei olnud piisavalt tähelepanelik, kui lugesite. Minu ettepanek ei ole see, et üldse lastega taksos mitte sõita, ma ju mainisin, et oleks vaja keelata ilma turvavarustuseta teha, isegi kui laps on noorem, kui 3a. Mis puudutab Teie süüdistusest, ma seletan - taksos on olemas erinevad tariifid. Sealhulgas on ka lastetariif. Mina sellega ei tööta. Nii et miks ma pean riskima ja autosse võtta väikse lapse, kui ma ei saa talle pakkuda ohutust? Selleks on olemas juhid, kes töötab lastetariifis.

  2. Ära pahanda võrdluse eest, aga see koer haugub nüüd vale ukse taga. Teemaalgataja just eeldaski, et laste turvavarustus oleks taksos samuti nõutav nagu igas muus sõiduautos. Praegune LE seda ei nõua ja nii võivadki taksojuhid kas a) osta oma taksosse laste turvavarustus; b) keelduda turvavarustuse puudumisel lapsega vanemat sõidutamast (ja saada potentsiaalselt lapsevanemalt pahandada) või c) sõita ilma turvavarustuseta, kuna LE lubab nii. Millisel taksol on nendes olukordades konkurentsieelis?