Kõik Nõukogude Liidu ja Punaarmee monumendid tuleb Eesti avalikust ruumist eemaldada

Eesti 200, Lauri Hussar, Rene Rumberg,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
1135 allkirja kogutud

Riigikokku saatmiseks allkirjad koos! Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

1135 allkirja kogutud

Allkirjade kogumine on lõppenud. Kuigi algatus kogus Riigikogule saatmiseks vajaliku arvu allkirju kokku, ei saatnud algatuse loojad algatust pooleteise aasta jooksul allkirjade kogumise algusest Riigikogule. Tänaseks on kogutud allkirjad anonüümitud.

Vene Föderatsiooni agressioon vaba ja sõltumatu Ukraina vastu on halastamatult paljastanud seal valitseva autoritaarse rahvaste ja inimeste vabadusi alla suruva ja anastava režiimi iseloomu. Kremli režiimi peale surutava maailmakorra üheks nurgakiviks on 9. mai tähistamine võidupühana, mis sümboliseerib selle režiimi anastavat ja vallutuslikku tegevust ajaloos. Selle püha tähistamine on sõjas hukkunute mälestamise asemel kujunenud just iseseisvate riikide ja rahvaste vabadusi hävitava režiimi ülistamiseks. Paraku tähistatakse ka Eestis 9. maid just vallutusarmee võidupühana ning seda tehakse kümnete nõukogude võimule püstitatud mälestusmärkide juures. Eesti jaoks tähendab 9. mai aga vaid verise nõukogude okupatsiooni jätkumist. Kremli režiimi sõjaline sissetung Ukrainasse on muutnud talumatuks selle, et Eesti avalikus ruumis seisavad endiselt nõukogude režiimi ülistavad monumendid.

Teeme Riigikogule ettepaneku teha Eesti Vabariigi valitsusele ülesandeks teisaldada nõukogude võimule ja Eestit okupeerinud punaväele püstitatud mälestusmärgid Eesti avalikust ruumist.

Kui need on seotud sõjahaudadega, siis tuleb surnud austavalt ümber matta surnuaedadesse, kus on ka nende õige koht. Punamonumentide koht on muuseumis, aga mitte tänase Eesti avalikus ruumis. Ülesande andmine Riigikogult valitsusele aitaks ka kõiki neid omavalitsusi, kes on juba algatanud punamonumentide teisaldamise protsessi ja soovivad seda teha kiirelt ja koordineeritult.

Menetlusinfo

Kommentaarid

 1. Parteitu

  Rahvaste ja inimeste vabadusi surutakse alla alatasa. Viimati seoses pandeemiaga, kus ka EV valitsus lahterdas inimesi privileegidega kodanikeks ja kodanikeks, kes pole teretulnud kuhugi. Inimesi vallandati töökohtadelt ja koheldi ebavõrdselt. Sellise tagakiusamise poolt oli ajakirjanduses väljaöeldu järgi Eesti 200. Kas tasub võtta tõsiselt sellise erakonna algatusi, kelle juhid ja liikmed väljendavad end hetkelise emotsiooni ja isikliku populaarsuse ajendil? Muidugi on õige teisaldada Nõukogude võimule ja muudele võõrvõimudele pühendatud mälestusmärgid ja seda mitte ainuüksi Vene-Ukraina konflikti pärast. Samas tuleks austada sõjas hukkunud inimesi. Algatuse kaks viimast lõiku on aksepteeritavad aga esimene on Eesti 200'le tüüpiline läbimõtlemata räuskamine. Kui te selle esimese lõigu algatusest täiesti väljajätate (kustutate), siis kirjutan alla.

  1. Это приходит незаметно...

   Авторитарным режимом фашизм, обычно уже заканчивается... А, начинается он - вот с таких, невинных петиций... "Фашизм" - объединение людей по любым идеологическим признакам. Будте осторожны.

   1. Фашизм- это государственная идеология, которая ставит интересу государства выше интересов человека. Например, Россия- это фашизм в чистом виде, без всяких оговорок! А частные лица, которые продвигают такие идеи или просто поддерживают их, и есть фашисты!

  2. Jah, see oleks vääriline meeleavaldus

   ... kuigi veelgi väärilisem vastus Vene agressioonile oleks ühe linnaruumilise apsaka kõrvaldamine Toompea lossi vastas. See oli teatavasti pühendatud Vene ülemvõimu 200. aastapäevale. Ühtlasi tuleks avaldada survet Berliinile, et nemad eemaldaksid Treptow pargist skulptuuri sõjardist, kellel on laps inimkilbiks süles. Selle asemele võiksime Berliinile kinkida oma pronksmehe. ---- Ühtaegu kutsun kõiki üles toetama algatusst www.sign.eci-ubi.eu , mis pole meeleavaldus kellelegi koha kättenäitamiseks, vaid teenäitaja vabade kodanike ühiskonna suunas. Sellise ühiskonaa suunas, milliist putinliku Venemaa kodanik eales ei näe. Tingimusteta põhisissetulekud kogu ELis - et EK astuks oma esimese sammu, mis käivittaks rahvuslike kodanikupalkade kasutuselevõtu.

   1. Loodan, et siin tekib päris link lisaks aadressile - https://sign.eci-ubi.eu

  Olen lugenud läbi algatuse "Kõik Nõukogude Liidu ja Punaarmee monumendid tuleb Eesti avalikust ruumist eemaldada" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
  NimiIsikukoodAllkiri