Kaja Kallas ASTU TAGASI!

Aleksander Härmas,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Arhiveeritud
1031 allkirja

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Algatuse menetlus on lõppenud. Vaata menetlust.

SEE valitsuskoalitsioon ei teeni Eesti rahva huve, samas on ka PÕHISEADUSE VASTANE oma praeguste seadustega-määrustega jms.

Kaja Kallas peab tagasi astuma. Ehk mäletate mis on toimunud selle poolteise aasta jooksul veel, siis kommentaarid liigsed, kui on keegi vaadanud kasvõi ühte riigikogu infotundi kus Kaja Kallas annab "vastuseid". Valetamised igal sammul. Kas mäletate neid 2021 aasta detsembrikuiseid elektriarveid? Talv aga tuleb tagasi veel. Ka praegu on elektri hind võrreldes juba aasta taguse hinnaga olnud NELJAKORDSEKS tõusnud (fikseeritud hinnapakette võrreldes).

See praegune koalitsioon ei teeni kellegi huve. Reformierakond peaks olema nagu ettevõtjate jaoks? Kuid tegelikult ka ettevõtjaid on reedetud; Keskerakond ega ka keskklassi huve ei esinda.

See mis tomub on topeltmoraal sõnavabaduse osas, elektrihindade käkk (ning talv TULEB TAGASI), gaasi. Ja... kütuse hindade tõus mis on muutnud töölkäimise selleks et saaksid autoga sõita, mitte vastupidi. Nüüd lisaks ka siis see viha-liha-kõneseadus, ning muudetud NETS mis tähendab seda et "tatilapid-maskid" on vaid AJUTISELT kadunud, see saab-võib iga kell tagasi kutsuda ametnik omavoliliselt.

Samuti ka pole meedia enam erapoolik, vaid reform-kesk-sotsid koalitsiooni poole kallutatud. Kaja Kallas on seda ise tunnistanud et peab nõu peatoimetajaga. Samuti on ka statistika uuringugrupid manipuleeritud reformierakonna kasuks (reitingud.ee mis teatab et "ei kuulu meie huvigruppi / kvoot on täis"), telesaate helistamisnumbrid müstilise "tehnilise rikkega".

Ning nüüdseks ka siis riigikogus seadus mis võeti vastu ebaseaduslikult, kuid seejuures tehti muudatusi teise ja kolmanda lugemise vahepeal (mida muide, ei tohi teha!).

...muide, seda nimestikku saab ka veel jätkata, ning jätkakem, kuid enne läheb vist jumala päike looja kui selle paturegistriga valmis saab.

Menetlusinfo

 1. Põhiseaduskomisjoni vastuskiri

  Väljavõte vastuskirjast: "Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse § 15214 lg 1 punkt 1 sätestab, et komisjon jätab pöördumise sisulise aruteluta läbi vaatamata ja lükkab selle tagasi, kui pöördumine on sisult kokkulangev pöördumisega, mille menetlemisest on möödas vähem kui kaks aastat. Komisjon leidis 11.08.2022 istungil, et praegu menetluses olev kollektiivne pöördumine on sisult kokkulangev varasema pöördumisega „Kaja Kallase valitsus peab astuma tagasi”, mis on menetlusse võetud 04.05.2021 ja mida komisjon arutas sisuliselt 08.06.2021. Mõlema pöördumise puhul on ettepanek, mille pöördujad teevad, sama. Argumentatsioon ja põhjused võivad erinevad olla, kuid soovitakse sama asja – peaminister Kaja Kallas peab tagasi astuma. Komisjon otsustas tulenevalt Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse § 152 lõike 1 punktist 1 jätta pöördumine sisulise aruteluta läbi vaatamata ja lükata see tagasi, kuna pöördumine on sisult kokkulangev pöördumisega, mille menetlemisest on möödas vähem kui kaks aastat."

 2. Algatuse menetlus Riigikogus on lõppenud

  Otsustati esitatud ettepanek tagasi lükata.

 3. Arutelu Põhiseaduskomisjonis

  Otsustati esitatud ettepanek tagasi lükata.

 4. Algatus menetlusse võetud

  Algatus on edastatud menetlemiseks Põhiseaduskomisjon-ile.

 5. Algatus jõudis Riigikokku

 6. Algatus saadeti riigikokku

  Kollektiivse pöördumise menetlusse võtmise otsustab Riigikogu juhatus 30 kalendripäeva jooksul.

 7. Algatus kogus 1000 allkirja

 8. Algatus kogus 100 allkirja

Kommentaarid

 1. Kaja Kallase valitsus

  Maha Kaja Kallas

  1. Lollus kuubis

   Praegune valitsus on legitiimselt valitud valitsus. Kui praegune valitsus ei sobi siis seda meelsust saab näidata järgmistel valimistel.

   1. OLI legitiimne, kuid mitte peale 11. jaanuarit 2021 kus EKRE koalitsioonist välja "puksiti". Tol päeval toimus sisuliselt võimupööre kus oli õngitsetud põhjused -- Keskerakond tekitas segaduse ja Jüri Ratas tagasi astus et vot nende (keskerakonnas) on rahapesuskandaal, AGA kohe hakkas miskipärast looma koalitsiooni reformierakonnaga. Selliste "tagasiastumiste" puhul, kus PEAMINISTER astub tagasi pidanuks toimuma samuti UUED valimised. Samuti on ebaloogiline et hakati kohe uut koalitsiooni moodustama ja koalitsiooni moodustamise osapooleks on rahapesuskandaalis süüdistatud keskerakond. Ning valimised oma e-valimistega on manipuleeritud tulemustega. Kasvõi see et tarkvara tõrked oli möödunud aastal, kui ka aastaid enne seda, mis kajastusid küll nimede muutmises kui ka valimisaktiivsuse kajastamises absurdse 107..110% numbrites. Ning kuidas sai Siim Kallas TÄPSELT 6000 häält?). Ent pane tähele et on ju see valitsus nüüd võtnud vastu seadusi mis pole PÕHISEADUSEGA kooskõlas. Kasvõi see hiljutine immigratsiooniga seoses olev seadus, kus tehti teise ja kolmanda lugemise vahel muudatusi.

  2. kommentaariks veel et ....

   Igal juhul eesmärk on siiski teha see vastavaks nõuetele kui allkirjastamiseks läheb ja allkirjade kogumiseks.

   1. seega

    kommentaatorid ja kaasmaalsed... lisagem veel siia siis ideid ja jutupunkte mida algatuse tekksti sisse siis lisada. Samuti on vaja ettepanekuid kohendamiseks. (... veel enne kui on sõnavabadusest tehtud täielik paroodia siin riigis(?). Demokraatiast on aga juba saanud mingi rahva narritamine ). Vaja on süsteemi et on võimalik ministreid TAGASI kutsuda. Need kes hääle annavad, need ka hääle võtavad, ning pole anonüümset kollektiivset "vastutust".

    1. Rahvas ja valitsus.

     Ei ole päris õige öelda, et see (praegune) valitsus ei teeni eesti rahva huve. Üksikisikuna on mõtetu kõigi eest sõna võtta. Mis siis kui enamuste vabariigis elavate inimeste huviks ongi see, et elektrihinnad oleks kõrged, puuduks sõnavabadus ja maske saaks kanda lausa iga augu ees? Ma üldse ei imestaks kui see nii ongi. Pealegi, selline rahvaalgatus on sama kasulik ja samasuguse lõpptulemusega kui kirjutada Putinile kiri, et "kuule mees, see sõda Ukrainaga on jama ja tuleks koheselt lõpetada."

     1. Samuti pole mõtet Kaja Kallasel sõna võtta kõigi eest sõna võtta. Igal erakonnal on oma valijaskond. Mismoodi teenib reformierakond oma valijate -- ettevõtjate -- huve sellega et tõstab tooraine hinda mis vajalik tootmiseks? Või lihtsalt valijaskond on neil hoopis teine nüüd. Vaadates antud olukorda et elekter-gaas-bensiin-diisel hindade osas tõuseb, ning pagulastel topitakse raha täis kui pole enda inimestegi jaoks toetusi, JA reformierakonna toetus TÕUSEB(!) samal ajal, siis tundub et nii on ja enamik valijatest kes seda reformierakonda toetavad on orjad, kui mitte idioodid, sest sellest reformierakonna tegevusest on kahju ja laostumine vaid. Teine variant et see ongi ilmselge manipulatsioon statistikaametite ja massimeedia poolt. Veel enam, kui see Kaja Kallas nii "populaarne" on, kuidas muidu selgitad seda, et on KORDUVALT varem olnud samasuguseid rahvaalgatusi et Kaja Kallas astu tagasi? Ning, Ukraina osas jäta välja, tehkem oma ukseesine kõigepealt puhtaks! Pole mõtet ju toppida neil raha taskud täis ja võimaldada tasuta tervishoidu, tasuta hambaravi, tasuta huvikoole jne. kui oma vähemusele eestis ei saa seda. Muide, Ju siis akadeemik Gustav Naanil oli ikkagi õigus... Kuid samuti ka Siim Kallasel, kes ütles 70 (või 80?) protsenti eesti rahvast on idioodid. :(

    2. Mõttetu algatus

     Ole hea mees, Sass, ära liialda. Lisaks veel see, et praegu pole küll see aeg, kus eestlased peaks üksteisele hambaid näitama. Kannata järgmiste valimisteni ja proovi siis uuesti.

     1. Väga silmakirjalik! Ei tea kes siin kellele hambaid näitab?! Kus kohas need liialdused on?! Ja kus kohas see kokkuhoid *valitsusel* rahvaga on?! Ja see, et keegi võib Mart helme kohta rahvaalgatuse teha, siis ei ole mingit kriitikat et "hoidkem kokku, pole aeg hammaste näitamiseks" ?! Praegu see terror on lausa hullemaks muutunud (isegi kirikuid survestatakse meelsuskontrolliga ja poliitkorrektsusega). See on just reformierakond kes ütleb et hoidkem kokku, aga ise nad ei tee mingeid järeleandmisi ega kokkuhoidmist (vaadakem praegu neid Kaja Kallase ütlemisi ja "esinemisi" riigikogus küll infotunnis ja massimeedias ning ikka on alati olnud opositsiooni poriga loopimine). Ainult faktid -- ehk keegi mäletab nagunii et fikseeritud paketi elektri hind oli 4 korda odavam möödunud aasta aprillis. Nüüd see "hinnapakkumine" on aga 24s/kWh. Samuti ega siis ka polnud elektribörsi hind sedasi et hommikuti kell 7 ja õhtul kell 7 on 35s/kWh, kuid lõunal kell 14..15 on 15s/kWh. JA SELLE AJA JOOKSUL EEESTI ENERGIA KASUM ON KOLMEKORDISTUNUD!!! Kokkuhoid rahvaga valitsusel peab olema samuti mitte nii et rahvas teeb järeleandmisi vaid (nagu alati) ! Valitsus on kergitanud elektrihinnad kolme-neljakordseks aasta jooksul ja ei langeta midagist kütuse hinna osas, olgugi et vahepeal oli jälle taas kütuse hind maailmaturul langenud. Ka karoonatamise osas tatilapistamise terror ei lõppenud sugugi mitte enne kui kogu maailmas uudiste muutus toimus.

    3. Jutujätkuks

     Olgu, kui on soovi väidelda, siis palun. Kõigepealt on olemuselt vale teha üleskutse, kutsuda inimesi seda allkirjastama ja lisada sinna (tsitaat): „lisagem veel siia siis ideid ja jutupunkte mida algatuse tekksti sisse siis lisada. Samuti on vaja ettepanekuid kohendamiseks.” Kulla mees, niimoodi need asjad ei käi. Kujuta nüüd ette olukorda, kui sinna algsele tekstile lisatakse näiteks üleskutse kellegagi füüsiliselt arveid õiendada. Kõik siiani pöördumise allkirjastanud inimesed on ka selle automaatselt oma allkirjaga kinnitanud. Teadupärast on selline asi karistatav. Mainid ise, et riigikogus teise ja kolmanda lugemise vahel seaduseelnõusse tehtud muudatus pole korrektne. Millega ise tegeleb? Mis puutub hammaste näitamisse, siis minu üleskutse oli säilitada lihtsalt kaine mõistus praeguses keerulises rahvusvahelises olukorras. Ka mul on olnud varem mitmeid kordi, kus lihtsalt ma ei mõista (ka praeguse) valitsuse käitumist ja plaane, kuid sellepärast ei kutsu ma üles kedagi kukutama. Võib isegi öelda, et praegu on Eesti tänu oma peaministrile mujal maailmas palju kaalukamalt esindatud, kui meie rahvaarvu silmas pidades uskuda võiks. Ma ei karda öelda, et võrreldes eelmise peaministriga on praegune hoopis teisest puust ja üle tüki aja võin tunda uhkust, et olen ka selle kübeke sellest rahvakillust, kelle peaministrit võetakse kuulda kaugemalgi, kui meie kaalukus eeldaks. Mart Helme allkirjakampaanias. Vabanda, aga tema puhul palutakse tagasiastumist (juriidiliselt see ei ole tema jaoks siduv nagu ka see praegune allkirjakogumiskampaania) tema enda väljaütlemiste pärast. Keegi tema eest Ukraina sõjapõgenikke potentsiaalseteks lõbuteenindajateks ei pakkunud, need sõnad olid tema enda öeldud. Riigikogu kõnepult pole vast ikka päris külasimmaniplats, kus märjukest pruukinud mehepojad üksteist üle trumbates omakeskis maailma parandavad. Mis puutub võimalikesse nakkushaigustesse, siis paraku taidleb ka suur ports eestlasi maailmas ringi, vaktsineerimistega on nagu on. Teatud riikidesse ei lubata reisijat sissegi, kui pole näiteks malaaria vastu vaktsineeritud. Nüüd aga selline tegelane tuleb Eestisse tagasi ja mis eristab potentsiaalse nakkuse riiki toomise osas teda ukrainlasest? Lõpetuseks – juba järgmisel aastal saame me kõik väljendada oma meelsust ja eelistusi täiesti seaduslikult ja sobilikult riigikogu valimistel. Kui nõuad seaduskuulekust teistelt, pead ise vägagi eeskujuks olema. Nii lihtsalt on.

     1. Tsitaat: ""Nüüd aga selline tegelane tuleb Eestisse tagasi ja mis eristab potentsiaalse nakkuse riiki toomise osas teda ukrainlasest?"" Seda teavad kõik kes loevad rohkem kui vaid eesti meediat. Vaata mis Lätis toimub. Plahvatuslikult on suguhaiguste hulk suurenenud. Su jutt kipub väga selles suunas olema et see sõltub mis parteist keegi on. Ent tehkem ka siis pigem protesti Jürgen Ligi väljaütlemiste pärast (et daame nii ei tohi ta kohelda!), või et miks Indrek Saar riigikogus rakette laseb (kas keegi ei rääkinud keegi tuleohutusest talle?), Riina Sikkut keskmist sõrme näitab (õpetanud kombeid?). Reformierakond oli ka ju teinud muudatusettepaneku venemaaga ühinemiseks, kuid seda te unustate? Ning muidugist need eriti "säravad" 19..20 jaanuar 2022 riigikogu istungid kus Kaja Kallas näitas et ei tea mitte midagi ei elektrienergiast ega julgeolekust, küll aga ajab demagoogiat. Ka igasugune tatilapistamine ju lõetati eestis sellepärast et muidu ei saaks neid ukrainlasi ju vastu võtta (kujuta ette vaid seda lauskontrolli!), samas nende karoonavaktsineerituse "tase" on ju vaid 30%.

     2. (tsitaat Alvar Kusma jutust) ""Kulla mees, niimoodi need asjad ei käi. Kujuta nüüd ette olukorda, kui sinna algsele tekstile lisatakse näiteks üleskutse kellegagi füüsiliselt arveid õiendada. Kõik siiani pöördumise allkirjastanud inimesed on ka selle automaatselt oma allkirjaga kinnitanud. Teadupärast on selline asi karistatav. "" milline silmakirjalikkus ja topeltstandard! EKRE liikmed ju saavad lausa tapmisähvardusi ja korduvalt. Ning miskipärast ei tunne huvi ei miilitsad ega ajakirjandus. Ning mis siin üksikisikute õigustest ja seaduslikkusest rääkida kui isegi ettevõtete ja suurettevõtete puhul pööratakse see ringi RIKKUJA KASUKS väga absurdsete ettekäänetega kohtuniku poolt. Endal kogemus olemas.

    4. Hindadest

     Meil on turumajandus, valitsus ei kehtesta hindu. Seda mõistes oleks me juba poolel teel mõistmiseni. Kui praegu järele mõtlen, siis tuleb kohe pähe vaid kaks suuremat kohta, kus valitsus konkreetselt hinda kehtestab - riigilõivud ja trahvid. Kumbki ei olene elektri börsihinnast ega mõjuta ka tanklast müüdava kütuse hinda.

     1. Sulle makstakse selle jutu eest või oled tõesti reaalsusega kontakti kaotanud? Elektribörs pole enam ammu midagi "turumajandus". See on manipulatsioon hoida hinda kunstlikult kõrgel. Tanklas olev kütus suuremalt jaolt on aktsiisidest samuti ju kõrge, ei tea miks küll siis seal ei sekku riik et reguleerida ja neid hindu alla tuua? Ning maailmaturul on hind langenud nafta osas jällegi. Küll aga sekkutakse ja tehakse takistusi neile kes tahavad tuuleparke luua.

    5. Kõlab justkui üks reegel meile, teine aga reformierakondlastele.

     Kõlad tõesti nagu reformierakonna hääletoru või pole peaministri tegevustega kursis. Sa vaata kasvõi üks infotund ära, et kus see sinu lemmik reformierakondlane esineb ja EKRE liikmete peale paugub. Kus kohas siin see kokkuhoid ja tasakaalukus on? Kui tagasi peaks astuma keegi väljaütlemiste pärast, siis peaks enamikest reformierakondlastest ja pooltest keskerakondlastest olema üldse riigikogu tühi. Ning mis valimised need on et kus see tegelikult kruvitakse täpselt selliseks nagu on valimispettusega mida nimetatakse ka e-valimisteks, kus saab juba kirja panna et kui palju keegi hääli saab, hoida ka eelnevalt massimeediat "käpa all". Ent senini pole miskipärast tulnud keegi protestima et kui Jürgen Ligi midagi ütleb, ei tea miks?! Ning eks kui keskerakonnal tuli rahapesuskandaal miks siis kohe keskerakond hakkas looma koalitsiooni olles ise selles?

     1. elektribörs pole enam ammu turumajandus.

      Riik on ise suurimaks mõjuteguriks miks on meil kõrge elektrihind. Kuid ka kõrge kütusehind. Vahepeal on selle hind langenud maailmaturul, ent miks endiselt meil püsib see hind kõrgel? Ah et "turg" ? Eks oleme ka näinud et mismoodi neil on kohtusaagad kes on tuuleparke loomas ja siis see riik takistamas, et rivaale ei tekiks, ning tõmmatakse järjekordselt mingi seadusepügal ette. Samuti võid ju väita et ajakirjandus on poliitiliselt sõltumatu, kuid tegelikkuses on näha et on just kaldu ühele poole.

      1. Et juttu jätkuks

       Ärme hakkame sildistama, kes on kelle hääletoru, see viib ainult selleni, et hakkame vastastikku solgiämbrit teise pea kohal kallutama. Ma olen infotunde vaadanud, kui ajaliselt on klappiinud. Eks ta selline ärapanemise ja õigustamise palagan mõneti on - opositsiooni eesmärk on alati olnud koalitsiooni elu keeruliseks teha. Praegu on EKRE opositsioonis... Mis puutub tagasiastumisi, siis vaatasin just Jüri ratase teise valitsuse ministrite koosseisu ( https://et.wikipedia.org/wiki/J%C3%BCri_Ratase_teine_valitsus#Valitsuse_koosseis ). Sealt tuleneb järgmine: Ainus EKRE minister, kes suutis valitsuses püsida algusest lõpuni, oli rahandusminister Martin Helme. Kõik teised EKRE ministrid vahetati vähemalt kord välja, rekordiks infotehnoloogiaministri ametikoht, kuhu EKRE pidi katsetama nelja erinevat ministrit. Keskerakond pidi valitsuse püsimise ajal tegema ühe vangerduse Mailis Repsi teema tõttu. Mida selline rapsimine ministritega näitab? Talupojamõistus ütleb, et "ministrimaterjal" on erakonnal kasin, kui tarvidus katsetada üha uusi nimesid. Mis puutub 2019 aasta valimisi, siis seal sai kõige rohkem üle riigi hääli Reform - 28.9%, EKRE oli alles kolmas. 17.8 protsendiga. Nii et kilkamine, kes kellele kambaka lõpuks tegi, ei peaks küll EKRE jaoks meelehärmi valmistav olema. Kas on mingit konkreetset infot, et valimistulemusi oleks 2019. riigikogu valmistel "kruvitud", palun käi letti vastavate instantside juures. Senikaua on need väited lihtsalt sama head, kui "sinu naine vaatas minu lehma peale kurja pilguga ja minu lehm jäi selle peale ahtaks" ehk suhteliselt mõttetu lahmimine. Miks aga Keskerakond hakkas looma koalitsiooni peale Jüri Ratase teise valitsuse lõppu, ei ole mulle teada, võin vaid oletada. Ehk ei tahtnud Jüri enam EKRE jalamatt olla?

       1. 2019 valimised olid ju pettus.

        2019 valimised olid pettus. kasvõi juba see e-valimiste masin mis näitas piirkonniti aeg-ajalt valimise aktiivsust lausa 110%, ning SIim Kallas kes sai täpselt 6000 häält. Ning mis autoriteet see wikipeedia on, see pole isegi mitte autentsete allikate nimestikus ülikoolides! Too valitsuskoalitsioon lihtsalt läks laiali siis kui "teatud tegelased" oli "suusapuhkusel" käinud ja George Sorose käest instruktsioonid saanud et EKRE peab koalitsioonist välja puksima.

        1. Autoriteetsuse osas ma ei hakka väitlema, Vikipeedia leht oli lihtsalt ülevaatliku, see info on ju võimalik täiesti pädevatest erinevatest allikatest samal moel kokku korjata. Ja nagu enne mainisin, kui on konkreetne info valimispettuse kohta, palun pöördu Vabariigi Valimiskomisjoni poole protestiga. Siin jauramine ei aita. Aga viimane väide... no nüüd läheb asi küll juba kosmoseks kätte, kui juba George Soros eesti valitsuskoalitsiooni kokku klopsib. :-) Tuleks äkki siiski maa peale tagasi ja püüaks teemas püsida. EKRE oli JKüri Ratase teises valitsuses üks koalitsioonipartner. Valitsus kukkus ennekõike Keskerakonna skandaali tõttu. Uude koalitsiooni millegipärast enam EKRE-t ei soovitud. Mõttetööd natuke, et miks küll?

       2. Hindadest veel

        Kulla mees, pea nüüd hoogu. Siin läheb küll kõik sassi nagu Kört-Pärtli särk. Mis puutub tuulikute püstitamise luba elektrihindadesse. Minu arust oli Sõnajalgade teema pigem Kaitseministeeriumiga seoses ja sai lahendse. Või see teema, kui Eesti Energia ja Elering lõid lahingut Tootsi tuulepargi teemal ja Kaja Kallas käskis selle vaidluspalagani ära lõpetada. Mis seadusepügalast jutt ja selle seosest elektri börsihinnaga? Kumbki saaga lõppkokkuvõttes ei määra meie talvist elektrihinda, kuna talvel on tuulega üldiselt kasinasti... Kütusehinnaga on teema, et see on vahelduva eduga mänginud, on olnud ka mõned sendid odavam, siis jälle kallim. Selge on, et peale 24. veebruari on Venemaa nafta selline, millest kõik rafineerimistehased hea meelega hoiduks. Eestis mootorikütust ei toodeta, seega ma ei näe ühtegi seost, kuidas saaks Eesti Vabariigi valitsus tanklas müüdava hinda mõjutada välja arvatud aktsiis. Mulle ka ei meeldi, et kütus tanklas nii kallis on ja ilmselt sanktsioonide tõttu tõuseb veelgi, kuid see on ikkagi väike hind maksta võrreldes Ukrainas toimuvaga. Võib öelda isegi nii, et see on ebamugav, aga talutav. Kaja Kallase püsimine peaministriametis ei muuda nafta maaimlaturu hinda ja kütusehinda meie tankas küll kuidagi.

        1. vastuseks Alvar Kusmale...

         Kaja kallas ei tee isegi mitte seda (s.t. paremuse poole küll mitte!) mida mõjutada ta saaks. Elektri hinna osas on ju ettepanekuid tehtud (tulla ära aastaks elektribörsilt) mis tooks hinna alla tagasi. Kuid miks Kaja Kallas ei tee seda on see ikka et siis ei saa rahvast nöörida nii palju enam. Ja, küsimus on see -- et miks siis kuigi *KESKERAKONNAL* oli raha skandaal, osales uue koalitsiooni moodustamisel! Sellises olukorras oleks ju pidanud Keskerakond jääma välja koalitsiooni moodustamisel, kui aeti retoorikat et skandaal. Kaja Kallas oli mitu prohmakat teinud aga vot ei midagist. Seega need probleemid olid juba ammuilma veel enne seda ukraina konflikti. Seesama valitsus on meid laostanud juba aastaid varem. Reformierakond enne, reformierakond ka nüüd. Eriti kõik see viimane 20 aastat. Ning ka selle kriisi ajal reformierakond üritas läbi suruda ja seekord PETTUSEGA vihakõne seadust!!! Ning samal ajal valmib uuesti veel julmem NETS eelnõu. Ent eestit on ka ju varem juhitud väljastpoolt (kasvõi see Lihula ausammas ju võeti maha käsu tõttu mis tuli ameerikast pigem, kõik muu oli ettekääne). Samuti kõik need homo-lgbt-vihakõne-seadused ja eelnõud pole ju eesti väljamõeldis, reformierakond üritab ju ise neid küll kuulekalt vastu võtta, ning siis küll pettusega, küll vägisi vastu võtta. Tekib küsimus -- MIKS? Kelle kasuks? Need on põhiseadusega vastuolus. Meie sanktsioonid on pigem sadism. Ja vaata, on terve rida euroopa riike kes tarbib vat et rõõmsalt edasi vene päritolu kütust (sest muud alternatiivid on oluliselt kallimad ja paneks nende majanduse seisma). Ning see on juba varem ajalooliselt olnud -- vene elekter meil ju samuti käis ju ringiga läbi soome. Öeldi et ei ei, ei tohi osta Venemaalt. Tuleb kõigepealt Soome ja siis Soome lisab hinnale otsa, ning siis "eesti" ostab ja on poliitiliselt korrektne. Sama hakkab toimuma ka gaasiga. Ning praegu... tehakse ju kütuse segusid ja öeldakse et 49.9% kütust kui on vene päritolu siis pole "vene kütus" ? ;-) (P.S.: Pigem jutustaks ühise laua taga neist teemadest edasi, aga seda pigem olles skandinaavias või vanas euroopas, kuid Eestis sedasorti juhtumid on haruldus pigem.)

         1. Eile õhtul oli muud tegemist, täna saan vastata. Elektribörsilt aastaks äratulek. Mina ei tea kuidas see käib, aga kas sellest üldse oleks abi? Pole näha, et energia üldiselt odavamaks läheb ja Eesti on varemgi olnud elektrit pigem eksportiv riik. Saavutame lõppkokkuvõttes selle, et meie odavam elekter müüakse suurema kasumimarginaaliga lihtsalt naabritele. Lisaks veel, kuidas käib see elektribörsilt lahkumine, võimalik, et seal on ka igasugu bürokraatlikud takistused, kohustuslik etteteatamisaeg ja kohandumine, umbes nagu Brexit kestis viis aastat. Ma millegipärast ei usu väga hästi, et meie siin Eestis oleme nii erilised Kaval-Antsud, kes kõrge börsihinna ajal tulevad börsilt ära ja odava börsihinna ajal jälle liituvad kuni järgmise kõrge hinnani ja et seda kõik teised börsiosalised väga tolereeriks. Nii vastikud, kui need saastekvoodid on, peab Eesti nüüd põlevkivielektrist tootes saastekvoote hakkama ostma. Mis siis, kui tulemuseks saame lõpuks hoopis püsivalt kõrge elektrihinna, süüdistame jälle valitsust? Veel elektriarvest. Kui vaatad seda arvet, siis näed, et sellest moodustab üle poole hoopis võrgutasu..See on "traaditasu", selleks, et elekter üldse tarbijani jõuaks ja paraku pole sellel elektribörsiga midagi pistmist. Nii palju siis Kaja Kallase "rahva nöörimisest". :-) Edasi, nüüd see Keskerakonna ja tema skandaali küsimus. Paraku nõuad oma algatuses Reformierakonna esimehe tagasiastumist. Kui järele mõtled, siis näed ise, et üritad palli mängida ühe hooga kahte väravasse. Koalitsioonikõneluste pidamisest mina ei tea, aga on kuidagi meelde jäänud, et neid pidasid kõik erakonnad omavahel, sealhulgas ka EKRE, Miks lõplik valik sai selline, teavad erakonnad ise, aga jällegi, Kaja Kallase süüdistamine Keskerakonnas tekkinud skandaalis on lihtsalt vale ukse peale prõmmimine. Kaja Kallase prohmakatest - enne valitsuse moodustamist ei teinud Kaja mingit prohmakat, mis oleks EKRE osalust koalitsioonis kõigutanud. See on Eesti parlamentarismi eriprära, et peaministri tagasiastumisel astub tagasi kogu valitsus, sõltumata sellest, mis erakonnad vaklitsuskoalitsioonis osalevad. Sellel ajal, kui EKRE oli valitsuses, istus Reform opositsioonis. Mis prohmakate tegemisest me räägime? Mingil hetkel hüppame ajalukku, et näe, Reformierakond on riiki ja selle kodanikke juba aastaid varem laostanud. Jällegi, mis on Kaja Kallasel sellega pistmist? Riigikokku kandideeris ta 2011 ja 2019, vahepeal oli tööl Euroopa Parlamendis ja ei puutunud selle niinimetatud "rahva röövimisega" üldse kokku. NETS on olemas olnud aastast 2003, kui ei usu, vaata Riigi Teatajast järele. Lihula sammas. Jällegi, mis see puutub Kaja Kallase peaministriks olemist? Minu mäletamist mööda oli Juhan Partsi valitsus, kui sammas maha võeti, põhilist kisa ja lamenti selle samba üle lõi hoopis naaberriik Venemaa, et näete, eestlased panevad SS vormis ausambaid üles. Nühkis seda Euroopa riikidele nina alla: "Näete, mis natsid seal riigis elavad, sellised Euroopa väärtused ongi?"

        2. Üleskutsest 1/2

         Ma lugesin selle teema ka läbi, millele siis allkirju nõutakse. Pole küll kena seda öelda, kuid tuleb tõdeda teema algataja puudujääke nii riigi üldise toimimise mõistmises kui ka enda ütluste läbimõelduses. Püüan siis selgitada: „see valitsuskoalitsioon /---/ PÕHISEADUSE VASTANE oma praeguste seadustega-määrustega jms.” Meil on mõni institutsioon veel, kõigepealt president, kes peab seaduse välja kuulutama ja sellega seoses kontrollib ka presidendi institutsioon üle seaduse vastavuse põhiseadusele. Presidendil on õigus jätta see välja kuulutamata, kui leiab, et see ei vasta põhiseadusele. Teiseks on meil olemas selline ametikoht nagu õiguskantsler, kes kontrollib ka seaduste vastavust põhiseadusele. Palun vaata www.oiguskantsler.ee Ülesanded. Järgmine asi – valitsus ei võta vastu seadusi, vaid ainult algatab, valitsus annab siduvana välja ainult määrused (mis peavad vastama seadusele). Seaduste läbitöötamine ja vastuvõtmine on siiski ainult Riigikogu pädevuses. Vaata ka https://www.riigikogu.ee/tutvustus-ja-ajalugu/riigikogu-ulesanded-ja-tookorraldus/mida-riigikogu-teeb/seadusloome/ Esimese lause lõpp „jms.” ehk „ja muu selline” on lapsik. Mis see muu selline võib olla, peab igaüks ise oletama? Konkreetsust on vaja, kui soovitakse millegi allkirjastamist, mitte mingisugust umbluud. „Kaja Kallas peab tagasi astuma.” Ei pea. Saab tema tagasiastumist taotleda, selleks allkirju koguda, meeleavaldust organiseerida. Aga ta „ei pea”, selliselt sõnastatud nõue on vale. Õige sõnastus oleks kasvõi „Peaminister Kaja Kallas peaks tagasi astuma” või „Meie, allakirjutanud, nõuame peaminister Kaja Kallase tagasiastumist”. Olge konkreetsemad, kas ta peab tagasi astuma näiteks mingist külaseltsingust, käsitööklubi eestseisusest, milliselt kohalt ta „peab tagasi astuma”? „Valetamised igal sammul. Kas mäletate neid 2021 aasta detsembrikuiseid elektriarveid? Talv aga tuleb tagasi veel.” Mis väide see nüüd on? Mäletame elektriarveid küll, aga mismoodi seostub detsembrikuine elektriarve valetamisega? Peaminister valetas elektriarvele kirjas oleva summa? Valetas neljakordseks või mis selle väitega üritatakse selgitada üldse? „Reformierakond peaks olema nagu ettevõtjate jaoks? Kuid tegelikult ka ettevõtjaid on reedetud; Keskerakond ega ka keskklassi huve ei esinda.” Kes siis lõpuks? Keskerakond ega ei esinda? Reformierakond reedab? Loeme toodud laused uuesti läbi ja püüame aru saada, mis siin öelda tahetakse. Väide et mingi erakond peaks olema kellegi „jaoks” on iseendast vildakas, erakond esindab sarnase maailmavaatega inimesi, aga ta pole nende jaoks tehtud. Kas siis EKRE on tehtud jauravama ja kõige vastu oleva kontingendi jaoks? Keskerakonna kohta käiv lause on lihtsalt ebaõnnestunult kirja saanud, mõttest saab nagu aru.

         1. Üleskutsest 2/2

          „Ja... kütuse hindade tõus mis on muutnud töölkäimise selleks et saaksid autoga sõita, mitte vastupidi. „ Mul on kahju neist inimestest, kellel auto on vaid selleks, et sellega tööl käia. Käin ise tööl rohkem küll selleks, et saaks autoga sõita, no maale näiteks, suurde linna poodi, puhkusele mere äärde, ka tööle... Selleks aga peangi tööl käima, et endale autoga kaasnevat vabadust saaks lubada. „Ning nüüdseks ka siis riigikogus seadus mis võeti vastu ebaseaduslikult ...” Riigikogus vaieldakse seadused selgeks ja siis võetakse vastu, mitte ei võeta vastu ebaseaduslikke seadusi... sellest on mu kommentaari alguses juba juttu olnud. „...muide, seda nimestikku saab ka veel jätkata, ning jätkakem, kuid enne läheb vist jumala päike looja kui selle paturegistriga valmis saab.” Ja sellisele väitele peaks inimesed alla kirjutama? Muudkui aga jätkame ja jätkakemgi ja inimesed muudkuiu kirjutavad aga alla? Teeks ehk enne kodutöö ära, teeks oma üleskutse korda ja tuleks siis uuesti ah?

          1. ei päde su vastused. kasvõi juba selle fakti osas eksid -- venemaa ei puutunud üldse asjasse Lihula monumendi mahavõtmisel. Käsk tuli Atlandi ookeani tagant Wiesenthali keskusest mehe poolt kes eestis uksi jalaga lahti lööb... Ning eks praegu Keskerakond ja Reformierakond jätkavad et tõsta hindu. Maailmaturul vahepeal samuti kütuse hind langes, meil aga hinnad tõusid tanklates. Riigikogus mis aga hiljutised vaidlused olid on pigem lausa pettusega läbisurutud välismaalaste seadus nüüd.

         2. Jätku leiba

          No tee endale lõpuks selgeks, mida Sa taotled! Küll kutsud üles Kaja Kallase tagandamisele, siis aga jorised kütusehindadest ja Lihula sambast, Jürgen Ligi laiast lõuast ja Indrek Saare tembutamisest. Nii ei saa, rääkida tuleb konkreetselt, aga mitte "Lembitu tuleb üles puua sest Jürka lasi selle jõe alla mille Tambet paisutas üles, et Eduardi villavabrikule alus panna." Mis puutub mingisse oletuslikku käsku teiselt poolt ookeani Lihula samba osas (ma ei tea, kuidas seda faktina võib üdse serveerida), siis tollal ei olnud Kaja Kallas Juhan Partsi valitsuses. Selgita palun, kuidas see vaene sammas praeguse peaministri tagasiastumise nõudmisega seoses praegu nii oluline on? Viita palun sellele seadusele (konkreetne viit RT lehele), mis seal riigikogus "hiljuti pettusega läbi suruti". Loen läbi, siis ehk oskan kaasa rääkida. Hinnatõusust - püüaks ehk ometi kord mõista, et ei valitsus, riigikogu, Keskerakond ega Reformierakond ei tõsta tanklates hinda ning EKRE ei langeta neid ka mitte. Kui nii lihtne matemaatika üle jõu käib, tuleks ennast koolitada, selle asemel et siin üleskutseid mahavõtmiseks kirjutada.

          1. EKRE oligi ainus valitsus kes ka hindu langetas. Su ettepanekutest pole mitte mingit tolku sest need on vaid mahategevad, mitte aitavad. Sellest pettusest mis aga toimus no vaata seda kasvõi mismoodi see välismaalaste seadus läbi suruti ja see komejant mis riigikogus oli. Oledki kursis siis. Kuid ka see eelarve küsimus on totter mis reformierakond tegi. Noh ja see "sõjaaegne eelarve". Mis osa oli kirjas et saab olema alandatud käibemaksuga? Vaata ja üllatud kui näed et vaid nende endi joped -- ajakirjandus mis teeb neile valimiseelset propagandat. Pigem oleks see käibemaksu alandamine vajalik toidu osas. Vähemalt. Ja veel... Hindu see valitsus just tõstab tõstab, ja kuidas veel! Peale seda kui reform-kesk tagasi asutati kaporatuuri poolt, siis on hinnatõus olnud hüppeline ja jälle euroopa esirinnas. Tegelikult aga saaks ka praegu pidurdada neid hinnatõuse. Ning kui vaja siis ikka kehtestatakse hinnalaed, tullakse ära nii elektribörsi turult kui ka CO2 kaubandusest, ning ei võeta kuulda ka neid suuniseid Brüsselist. Küll aga on see Kaja Kallase käekiri et saadetakse pensionäridele ja tšellomängijatele "rohelised mehikesed" kallale, ning rüselema vanainimestega. Viimati oli Ansip teinud seda saates koertega miilitsad üliõpilastele kallale.

         3. EKRE-st ja no nii üldisemalt

          Ei ole olnud EKRE valitsust. No ei ole. Oli Jüri Ratase (Keskerakonna esimees) valitsus mille koalitsioonipartner oli EKRE. Üldiselt kaldutakse meil valitsusi siiski peaministrite järgi arvestama (Mart Siimanni valitsus, Andrus Ansipi teine valitsus jne). EKRE-st pole ühtegi peaministrit tulnud, seega pole olnud ka sellist asja nagu EKRE valitsus. Püüa terminites täpsem olla. Vaata seda ja vaata toda... üks loosung ajab teist taga. Võtad mingeid üksikuid jutupunkte ja loobid neid siia nagu kinnitatud fakte. Küsisin konkreetset viidet sellele "seadusvataselt läbisurutud seadusele", no ei tulnud, küll aga läks järgmine plaat nimega eelarve peale. Püüa no ometi ühes teemas püsida ja see lõpuni aretada, enne kui järgmise suvalise hõiske letti lööd. "Peale seda kui reform-kesk tagasi asutati kaporatuuri poolt, siis on hinnatõus olnud hüppeline ja jälle euroopa esirinnas. " Ise ka aru saad, mis siia lausesse kokku kirjutasid? Valitsuskoalitsioone asutab mingi "kaporatuur" (kapo + prokuratuur?). Püüa no ometi natukenegi paremini... palun, noh. Hinnatõus on olnud globaalne, selles on oma põhjus ka üleilmsel COVID-19 teemal. Võta või autode hinnad, nii uued kui kasutatud viimase paari aasta jooksul. Selge on ka see, et sõda ei tee kunagi midagi odavamaks vaid lisab pigem tulele hagu alla. Elektribörsilt äratulekust ja CO2 kaubandusest lahkumisest oli varem juttu - kui see nii lihtne oleks. Ei pruugi olla. Ühe asja jätsid ka mu jutus galantselt vahele - elektri hind moodustab kogu elektriarvest umbes kolmandiku, suurim osa on ülekandetasu, mida ei mõjuta börsihind ega CO2 kvoot. Elektri väljamüügi hind elektrijaamast niikuinii ei võrdu kunagi nulliga, kuid isegi hüpoteetiliselt saaks elektriarve väheneda vaid selle kolmandiku jagu. Kas ma tohiks ühe ettepaneku teha? Kui see elektribörsilt ja CO2 kaubandusest lahkumine ükskord tõepoolest äkki toimuma saaks nagu soovid ja kui siis kevadel Norra hüdroelektrijaamad löövad börsihinna nii alla, et Eesti oma põlevkivielektriga ei saa kuidagi konkurentsis löögile, siis oled valmis suu kinni pidama ja mitte jälle tulema laamendama, kuidas "valitsus ei alanda elektri hinda, kuigi üle lahe Soomes on see 6 korda odavam"? Sest Soomes kehtib börsihind, meil aga enam mitte. Oled madalam kui muru ja paekivikillustik ning ei tao vastu rinda ja ei nõua elektri hinna alandamist Soome tasemele? Kaja Kallase saadetud "rohelised mehikesed"? Nojah. Hea Sass, oled ikka kaine kui seda kirjutasid?

          1. Kaja Kallas astu tagasi!!

           Kaja Kallas astu tagasi!!

           Olen lugenud läbi algatuse "Kaja Kallas ASTU TAGASI!" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
           NimiIsikukoodAllkiri