Automaksu kehtestamine Eestis

Kenno Ruul,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Arutelu lõppenud

Arutelu tähtaeg:

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Eesti on EL ainus automaksuta riik

Eesti on ainus Euroopa Liidu riik, kus pole elanike transpordieelistuste suunamiseks kasutusele võetud automaksu. Transpordi maksustamine jääb Eestis liikmesriikide keskmisele alla üheteistkordselt

Kommentaarid

 1. 2017. a sooviti Eestis kehtestada automaksu

  2017. a sooviti Eestis kehtestada automaksu, mis oleks eelarvesse toonud 20 miljonit eurot. Näiteks 130g/km CO2 õhku paistava auto eest oleks tulnud maksta ühekordset registreerimistasu 390 eurot.

  1. Seni kuni pole taastatud normaalset ühistranspordiühendust üle Eesti kõikide piirkondadega, seni kuni kehtib Eestis miinimum palk a/la bruto 700,00 euri, seni kuni kõigile olenemata palga suurusest on maksimum tulumaks, seni kuni pole täielikult ratifitseeritud Eesti poolt Sotsiaalhartat - Eesti ratifitseeris Sotsiaalharta 2000. aastal, kuid mitte täielikult, seni kuni olenemata teenuse kvaliteedist arstiabile, maksame kõik ühisesse katlasse sotsiaalmaksu, seni kuni Eesti ei tunnista 2012/2013 a kohtuotsust "kogu saadav pension on tulumaksu vaba", jne, seni ei saa nõuda ka mingit automaksu, eriti praeguse valitsuse ajal ! See lisa raha läheks koheselt valedesse kätesse ja valede eesmärkide täitmiseks!

 2. Küsimus

  Selle ettepaneku tegijale oleks ainult üks küsimus. Millist konkreetset olemasolevat probleemi automaks lahendaks?

  1. Kohatu teema

   Peale tööinimeste jaoks vajaliku ühistranspordi täielikku likvideerimist on väga kohatu sellist teemat püstitada.

   1. Vale!! Isegi auto registreerimine ja omaniku vahetus on Eestis PALJU KALLIM KUI SOOMES JA ROOTSIS!

    Rootsis sõiduki omaniku vahetus on TASUTA. Eestis aga nii import kui sõiduki omaniku vahetus on 145 eurot!!! Rootsis pole kõik sõidukid maksustatud -- juba 20 aasta vana sõidukite puhul "automaks" ei kehti. Ning Euroopa riikides mis on vanad euroopa rikkamad riigid (s.t. OLID) -- seal on inimestel ka sissetulek kordades kõrgem, on toimiv ühistransport, soodustused, ning elatusmiinimum kah ikka 600eur ning eluaseme soodustused mida makstakse elektriarveid nõudmata! (s.t. raha mis peab kätte jääma veel pensionäril kui on kõik asjad oma taskust makstud). Soomes, Rootsis, Norras, Taanis see pension pluss lisatoetus on ca 1200 eurot. Samas eesti pensionär kes saab vaid pensionit 500 euroopa rubla oma taskusse mida tegelikult näeb, millest ta elama hakkab?! Ja veel peale sellist kütuse hindade KAHEKORDISTUMIST ja elektrihinna NELJAKORDISTUMIST võrreldes 1 aastaga?!

    1. Ei

     Ainult soomes on automaks mitte kõigis riikides euroopas. Tegelt pole soomes ka automaksu. Sul on luulud. Asi on subnetis. Sa subnetis kus testitakse seadusi mis on v pole okei .

     1. Ei

      Ainult soomes on automaks mitte kõigis riikides euroopas. Tegelt pole soomes ka automaksu. Sul on luulud. Asi on subnetis. Sa subnetis kus testitakse seadusi mis on v pole okei .

      1. Kes

       Maksab kinni selle tyybi n2ffi kes su autos sees k2ib ? Sina!

       Olen lugenud läbi algatuse "Automaksu kehtestamine Eestis" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
       NimiIsikukoodAllkiri