COVID-19 vastu vaktsineerimine kohustuslikuks kõigile!

Stella Villemson,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Peatatud: 19 allkirja

981 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 19 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Kuna allkirjade kogumise algusest on möödas rohkem kui poolteist aastat, pole võimalik enam algatust uuesti allkirjastamisele saata. Seni kogutud allkirjad on ka anonüümitud.

Covid-19 vastu vaktsineerimine tuleks muuta kohustuslikuks kõigile, kellel pole meditsiinilisi vastunäidustusi. Vaktsineerimata inimesi tuleks trahvida ning tulud trahvisummadest tuleks suunata koroonahaigete ravile. Hoitud oleks nii rahva tervis kui ka tervishoiusüsteem, mis on juba mõnda aega toiminud kriitilisel piiril.

Nagu me kõik teame, pole Eesti saavutanud enda vaktsineerituse eesmärke. Täielikult vaktsineeritud on 25. novembri seisuga kõigest 783 528 inimest, mis teeb 58,91% kogu elanikkonnast. Hiljuti muutis Covid-19 vastu vaktsineerimise kohustuslikuks Austria, kus vaktsineerituse tase on ligi 65%. Eesti on vaktsineerituselt Euroopa Liidus aga viimaste seas ning nakatumiste arvuga püsinud maailma tipus.

Ainult tänu vaktsineerimisele saame hoida Eesti ühiskonda avatuna, vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ja surmajuhtumeid, kaitsta riskirühmi, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ning hoida haiguse kolmandat lainet võimalikult madalal. Kõik, kes otsustavad ennast mitte vaktsineerida ja riskivad seeläbi haiguse levitamisega, peaks kandma enda otsuse eest rahalist ja moraalset vastutust.

Kommentaarid

 1. This idea is just violation of human rights.

  This idea is just violation of human rights. I am natural immun (I was 24 years active in the french army) against all COVID variants and many other nasty things and can not even get a certificate for it. You should make your homework and you will discover, that several 100.000 peoples suffer serious from side effects. Some of them are not even recoverable. It seems you are LOBBYING for the PHARMA INDUSTRY.

  1. Hello! If you really are immune to COVID as you say, I would suggest taking an antibody test. If the results reveal that you are indeed immune then you should have no problem getting a certificate from your local authorities. As far as I'm aware, the risks and complications of getting Covid far outweigh the possible harmful effects of the vaccine (which are incredibly rare). The Estonian government has also recently declared that there will be a fund for vaccine damages. I am in no way affiliated with any pharmaceutical industry.

  2. Well written. +1

  3. "You should make your homework and you will discover, that several 100.000 peoples suffer serious from side effects. Some of them are not even recoverable." "100.000 peoples suffer from serious side effects" - san you share the sources of your data? Also, for those who are thinking about signing this petition, mind sharing the some sources of information that would tilt them towards your perpsective and not sign the petition?

 2. Diktatuur pole lahendus

  Oled vist unustanud kust eesti tuleb, tahad vabatahtlikult holokaustilaadset sündmust korraldada? Minu arvates pole mitte ükski inimelu väärt rahva vabadust. Ei vaktsiinisurmade/kahjustuste, covidi enda kujul vms. Igalühel peab olema vaba valik.

  1. "Oled vist unustanud kust eesti tuleb, tahad vabatahtlikult holokaustilaadset sündmust korraldada?" Huvitav võrdlus. Kas võid täpsustada mõttekäiku kuidas sundvaktsineerimisest võiks saada holokausti laadne sündmus?

 3. Totalitaarne diktatuur on ideoloogiakeskne ja põhjendab end mingisuguse missiooniga näiteks vaktsineerimine

  Ülim seadus Eesti Vabariigis on EV Põhiseadus paragrahvid 11,12,13,14,18,28,54,102, KarS paragrahv 120,274 lg1, 275 lg1...., VÕS paragrahv 766; Vabariigi Valitsuse korraldus paragrahv 30, Vabariigi Valitsuse määrus paragrahv 27 - määrus - antakse ainult seadusest tuleneva volituse alusel, korraldus- antakse ainult seaduse alusel ja seaduse täitmiseks. Määrus ja korraldus on seadustest madalamal, need ei tohi olla seadusega vastuolus. Korraldus ja määrus ei ole SEADUS. Nürnbergi koodeks ....karm tõsiasi. https://www.wma.net/wpcontent/uploads/2016/11/ethics_manual_estonian.pdf: EU Nõukogu Parlamentaarne Assamblee resolutsioon 2361 2021,´+ erinevad uuringud mida on teostatud ja kohtuprotsessid mida on algatatud covid vaktsineerimise ja terv.kahjude teemadel... soovitan tõsiselt enne tutvuda.

  1. Ethics Manual

   Your Link does not work. The english version is here https://www.wma.net/wp-content/uploads/2016/11/Ethics_manual_3rd_Nov2015_en.pdf

   1. Inimene-julge tõeotsija, kes kahtleb kõiges.

    Ka vaktsineeritud inimesed kannavad ja levitavad haigust ning aina enam inimesi sureb või saab tõsiseid tervisekahjustusi vaktsiinist. Inimesele peaks jääma ikka oma tervise küsimustes oma vaba valik. Tasub tõsiselt uurida ennem seda teemat. Haigus ei kao mitte kuskile, sellega tuleb osata elada, täpselt samamoodi nagu gripp pole kuskile kadunud. Huvitav on see, et need riigid, kus on kõrgem vaktsineerimise protsent, seal vohavad ka uued viiruse tüvid kiiremini, just vaksineeritud inimeste seas, niiet jah palun uurida ennem seda teemat tõsiselt. Iga inimese tervis on ikka tema enda asi.

    1. "Huvitav on see, et need riigid, kus on kõrgem vaktsineerimise protsent, seal vohavad ka uued viiruse tüvid kiiremini, just vaksineeritud inimeste seas..." Huvitav info. Kas võiksid viidata allikatele, mis väiteid toetaks?

   2. Pole vajalik ning pole ka võimalik Eesti seadustega.

    Sõber just rääkis kuidas lapseootel naise rasedus katkes peale vaktsineerimist, ämmaemandate poolt kinnitatud vaktsineerimiskahju, kuues raseduse kuu. Teiseks, nakkused langevad stabiilselt juba teist nädalat järjest, nii, et ei näe vajadust ka siinkohal. Kolmandaks, naturaalne immuunsus läbipõdemisest on ainus viis kuidas lõplikult see pandeemia seljatada arvestades, et läbipõdenud kordusnakkusega haiglasse ei satu ega ka haigestu. Veel pole Eesti statistika seda kajastanud. Vaktsiinid seetõttu ainult töötavad ühe tüve vastu. Mingit pandeemiat pole enam ammu, viimane laine juba vaabub ja mida vähem inimesi end nüüd vaktsineerida laseb seda parem, las põevad läbi ja saavad immuunsuse terveks eluks. https://www.nature.com/articles/d41586-021-01442-9

    1. Ah nii!

     Pidevalt ilmub infot selle kohta, kui palju kahju need vaktsiinid (mis tegelikult pole isegi vaktsiinid) tekitavad. Tuhanded, kui mitte kümned tuhanded inimesed on surnud ja sadadel tuhandetel on pöördumatud kahjustused. Ja need on alles lühiajalised tagajärjed. Pikemaajalistest ei tea keegi midagi. Tegemist on siiski eksperimentaalsete toodetega. Ainuüksi see fakt peaks antud diskussiooni lõpetama.

     1. I fully agree with it. People who want to enforce such petition have not done their homework

     2. Huvitav info. Kas võiksid viidata allikatele, mis kinnitaks Teie väiteid: * "Tuhanded, kui mitte kümned tuhanded inimesed on surnud" - Mitu inimest on surnud vaktsineermise tagajärjel? Allikad? Kõrvale ehk võiks ehk panna ka numbrid mitu elu vaktsineerimine päästab? Kas vaktsineerimine päästab rohkem elusid kui selle läbi elu kaotab? * ".. sadadel tuhandetel on pöördumatud kahjustused" - Mis laadi kahjustused? Mis allikatele tuginete?

    2. See on otsene üleskutse represseerimisele

     Väga haige inimene kes sellise kurjuse kokku suudab kirjutada. Loodan et tegu on siiski viletsa naljaga.

     1. Vastu

      Statistika minu laiemas turvusringkonnas näitab, et tegu üsna tühise haigusega (väike palavik, osadel maitsemeele kadu paaril päeval, väike nohu ja köha), teisalt pikemaajalised vaktsiinitüsistused tervetel sportlikel inimstel. Miks üldse kulgeb haigus osadel väga raskelt, osadel aga sümptomiteta? Kas sõltub rohkem inimese tervisest või viiruseosakeste hulgast? Kust leida seda üliolulist teavet? Enne süstimist peaks olema kohustuslik määrata kõigi patsientide antikehade arv ning hinnata ohte kaasnevate haiguste taustal. Valitsuse otsustuskallutatusele viitab asjaolu, et koroonatõrje seisneb vaid vaktsineerimises ja maskikandmises, kuid mitte kontaktide piiramises näiteks hobireisimise tulemusel. Igapäevases Postimehes avaldatavas statistikas peaks olema kindlasti välja toodud ühesüstiliste positiivsete ja surnute vaktsineerimise andmed. Pole kohanud ka põhjendust, miks tänase 59%-lise täisvaktsineerituse korral on positiivseid rohkem kui aasta tagasi, kui polnud veel mingit vaktsineerimist. Ettepanek on vastuolus Eesti Põhiseaduse § 18. “Kedagi ei tohi tema vaba tahte vastaselt allutada meditsiini- ega teaduskatsetele”. Kuna vaktsiinide väljatöötamisel joosti võidu ajaga, on tegu just meditsiinikatsetega. Ükski jurist ei suuda piisavalt vastupidist tõestada, Viimastel päevadel on avaldatud mitmeid uudiseid, kus kolmesüstilised on raskelt haiged või surnud. Hiljuti Lõuna-Aafrikas avastatud Nu tüvi olevat deltast raskekujulisem ja suutma läbi minna ka vaktsiinikaitsest. Küll turistid selle lähemal ajal Eestisse toovad.

      1. Ajuhiiglane Mikk

       Kuule Mikk (kes ei julge oma perenime algatuses väljakirjutuda), sinu väited ja algatuse alused põhinevad massmeedias avaldatud umbluule. Nagu viimase sündmustest näed, siis vaktsiinid ühiskonda avatuna ei hoia. Kui sa peale Ekspress Meedia väljaannete ka muud ajakirjandust loeks, siis ei noriks sa siin mingeid allikaid. Enda tegemata töö pärast pole vaja vastata igale väitele, et kus on allikad. Nõme ja odav viis blokkida väiteid.

       1. Demokraatia ei ole enamuse diktatuur vähemuse üle!

        Algataks siis juba selliste algatuste allakirjutajate sundsteriliseerimist pooldava algatuse.

        1. ROTFL

       2. Uskumatu

        Siin on tegemist küll kodanikega, kelle mõttemaailm on väärastunud. Aga noh eks selliseid on ka meie hulgas, kes teiste peale kaebavad ning ise selle eest präänikut saavad. Vanast ajast võib vist paralleeli tuua nende eestlastega, kes teisi küüditamise ajal venelastele üles andsid ja siis kiita said. Igasugune meditsiiniline otsus inimese tervise üle on ja peab jääma vabatahtlikuks ning keegi ei saa meid selleks sundida. Ei ole ise ei vaktsiini pooldaja ega ka vastane, kuid diktatuuri vastane ja sõnavabaduse pooldaja olen küll.

        Olen lugenud läbi algatuse "COVID-19 vastu vaktsineerimine kohustuslikuks kõigile!" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
        NimiIsikukoodAllkiri