Toetame Kersti Kaljulaidi jätkamist presidendina

Peedu Tuisk,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
15939 allkirja kogutud

Riigikokku saatmiseks allkirjad koos! Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

15939 allkirja kogutud

Allkirjade kogumine on lõppenud. Kuigi algatus kogus Riigikogule saatmiseks vajaliku arvu allkirju kokku, ei saatnud algatuse loojad algatust pooleteise aasta jooksul allkirjade kogumise algusest Riigikogule. Tänaseks on kogutud allkirjad anonüümitud.

Eesti keeles (allkirjastamisel)Vene keeles (tõlge)Inglise keeles (tõlge)

Мы поддерживаем Керсти Кальюлайд, чтобы она оставалась президентом.

Menetlusinfo

Kommentaarid

 1. Toetavat pildimaterjali

  Põlluaasal oli terve buss enda pildiga üle prinditud presidendi kampaania jaoks. Mõtlesin, et teeks siis Kaljulaidi toetuseks ka mõne. Kui juba, siis juba. :) Kes soovib jagada sotsmeedias ja mujal siis siit leiab pildimaterjali: https://twitter.com/peedutuisk/status/1430888353889542151

  1. Kersti Kaljulaid on kõigi aegade ebasobivam isik Eesti presidendi ametisse

   Kersti Kaljulaiul pole sooja ega külma Eesti riigist ega rahvast. Tema sõnavõtud on õõnsad ja ebaveenvad. Tema päevakorras on vaid üksikud loetud poliitilised ettevõtmised, mida ta üritab iga hinna eest eesti rahvale peale suruda. Miski muu teda ei huvita. Ta on meie riigi häbiplekk kes iga sõiduga välismaale kahjustab Eesti Vabariigi mainet. Viis lisa-aastat sellise presidendiga oleks Eestile täielik õudus. Eestile oleks temast asjalikum president isegi üks ilus toataim.

   1. Ei toeta istuvat presidenti

    Ootan võimalust Kersti Kaljulaiu vastu hääletada.

    1. Mitte mingil juhul.

     Kaljulaid oleks küll see kõige viimane keda presidendina näha tahaks. Suuremat lõhestajat annab ikka otsida ja milliseid pereväärtusi ta esindab, kui ajab oma väikese lapsega sõbranna mehe ära.

     1. Vastus "Ei toeta istuvat presidenti" ja "Mitte mingil juhul" kommentaaridele

      Mis inimesi küll meie hulgas leidub? Ei tee ise ja ei lase teistel teha, vähimalgi võimalusel püütakse tegijaid halvustada. Selge see, et ideaalseid inimesi pole olemas aga no niimoodi lahmida, tundmata põhjalikult teemat ja teadmata üksikasju. Rohkem positiivsust eestimaalased !

      1. Misasja: "lahmida, tundmata põhjalikult teemat ja teadmata üksikasju." tunneme teemat ja teame üksikasju - sellist eestlsi vihkavat presidenti Eesti ei vaja!

     2. Kindel EI!

      Mina ei tea, mis suhe on teistel õhtumaistel riigipeadel Jumalaga. Eeldan, et mõned on usklikud, mõned mitte ja mõned on kahtleval positsioonil. Nagu Õhtumaal ikka. On aga mõeldamatu, et nad ei külasta religioosseid teenistusi tobeda põhjendusega, et nad ei ole usklikud. Kultuurilised kristlased on ju kõik õhtumaalased. V.a. vast väga punased isikud? Kuigi kas isegi mitte Stalin ei tudeerinud teoloogiat? Kaljulaid töötab vastu meie preambulale. On ju selgelt näha, kuidas teda häirib sõna "eestlane" kasutamine. On ju näha, kuidas ta ei saa aru, et Eesti on rahvusriik, mida ilma eestlasteta olemas olla ei saa. On ju näha, kuidas ta üritab nui neljaks teha eestlasteks ükskõik keda. Ei, ei ja ei! Eestlane on see, kelle vanemad on eestlased ja kelle emakeel on eesti keel. Mitut emakeelt inimesel olla ei saa. Kaljulaid töötab vastu eesti keelele. Kui ma mainiksin mõnele soomlasele, et meil tohivad teatavad isikud ise otsustada, kuidas oma nimesid käänata, siis peaks soomlane mind hulluks. Nii see aga ju on. Meil on nüüd Kaljulaiu - vabandust - Kaljulaidi muutkond. See ei ole normaalne! Ah jah, ka mina kasutan mõnikord sõna "eestimaalane". Siis kui ma räägin neist paarist vanurist, kes veel Saksamaal ringi komberdavad. "Eestimaalane" saab ikka olla ainult Eestimaalt pärit baltisakslane. Nii on see alati olnud. Uuskeel mulle ei sobi. Süütuse presumptsioonist võiks ka rääkida, aga aitab vast tänaseks. Kersti Kaljulaid on olnud väga halb president. Mind ta ei esinda.

      1. Kõige hullem president.

       ... ülesköetud, kontrollimatu, rumal ja saamtau, aga kole agar.

       1. Pàriselt v?

        Kas tôepoolest toetate rahva raha eest mööda maailma ringi rändavat poliitprost…vabandust, poliitturisti ? Eriti kui ta veel vihkab peaaegu veerandit eestimaa elanikkonast? Ebareaalne kui loll ikka eestlane on!!!

        1. Ei julge isegi nime alt kommenteerida.Tõesti kahju,et selliseid nõnda nimetatud eestlasi meie seas on.

       2. Rainer

        See,et Kaljulaid on Eestile kahjuliku erakonna vastu on igati õigustatud.Tänu ekrele ei ole sõnal rahvuslus mingit väärtust....sellest on pagana kahju.Veel enam kahju,et isegi keskerakonna esimees ei saanud aru kellega koostööd tegi.

        1. Ei toeta Kaljulaidi

         Kersti Kaljulaid on kindlasti tark ja töökas inimene. Selles poel kahtlustki. Paraku ta ei sobi Eesti presidendiks. President peab olema erapooletu.Ta peab esindama kogu Eesti huve. Ta peab aksepteerima kõiki parlamenti valitud erakondade huve. Tal ei tohi olla poliitilisi eelistusi. Ta esindab paraku vaid liberaalide huve. Vaikib maha nende poolsed eksimused. Samas on ta avalikult välja õelnud et vihkab teatud Eesti erakonda. See tähendab mitut tuhandet erakonna liiget ja sadu tuhandeid selle erakonna valijaid ja toetajaid. Lisaks lapsik käitumine eelmise valitsuse ametissenimetamisel, kandes seal teatud sõnumiga riideeset ja lahkudes sealt tema jaoks ebameeldiva ministri ametissenimetamise ajaks. See pole Eesti presidendile kohane käitumine. Kersti Kaljulaid ei sobi Eesti presidendiks!

         1. Veel presidendist

          Igaühele tema arvamus ja põhjendused. Minu nägemuses ei pea president olema üliinimene, s.o ilma vaadeteta, teadmisteta, arvamusteta, selgrootu ja erapooletu keegi, kes vaatab lahkel pilgul pealt, kuidas maad ja rahvast lollitab ohtlikult käputäis end rahvuslasteks nimetavaid avantüriste . Demokraatiale ohtlikke tendentse peab demokraatliku riigi president päris kindlasti märkama ja esile tooma. Meenutagem kadunud Lennartit, kes lennujaama kempsus seistes tollal otseselt valitsevale eestlase (tualeti-)kultuuritusele osutas, miski ei tundunud toona küll eesti rahvast ( kui selline ühtne moodustis üldse olemas on) häirivat. President seisab oma riigi kodanike pikemaaegsete huvide eest ka siis, kui osa selle riigi kodanikest ei tea päris täpselt, mida nad teevad ega mõista oma tegude ja sõnade tagajärgi. President peab olema südametunnistusega, haritud, laia silmaringi- ja kaugema perspektiivitajuga inimene, kes esindab riiki ja edendab selle elu talle antud volituste piires. Mitte enamat, ta ei pea isikuna kõigile meeldima, tema vaated kõigi kodanike omadega ühtima. Selline president on Kersti Kaljulaid kindlasti olnud ja olen oma presidendiga väga rahul.

          1. Tubli Kairi, Teie kommentaar oma asjalikkuse ja positiivsusega teeb päeva paremaks iqal juhul :)

         2. Väärikate ja julgete tegude ja väljaütlemistega president

          President Kersti Kaljulaid on minu arvates oma ametikohustustega väga hästi toime tulnud ja meeleldi näen teda presidendina veel ühe aasta. Kindlasti on olnud tegusid ja väljaütlemisi, millele mina kohe kahe käega alla ei kirjuta, kuid suures plaanis on ta pilti toonud ja pildis hoidnud olulised teemad (nt perevägivald) tasakaalukal ja loogilisel viisil. Samuti on täitnud ta oma rolli riigi esindajana välismaailmas, aga veelgi enam, külastanud ka kohalikke omavalitsusi ja Eesti oma probleemide ja rõõmudega tegelenud. Lisaks on ta teinud põhjalikku tööd väljakuulutavate seaduste osas ning kasutan talle antud võimalusi mõistlikul moel, et juhtida tähelepanu, kui mõni Riigikogus vastu võetud seadus läheb vastuollu Eesti riigi alustaladega. Minu arvates peab üks president just niimoodi vastutust võtma. Virve Kass.

          1. Vaga tubli ja enesekidel daam

           Vaga tubli ja julge otsusekindel perspektiivikas daam sobib heasti esinama EESTI VABARIIGI PRESIDENDINA EDASPIDI toetan edaspidigi ka tema ettevottmisi ja tegusi .Tubli karumamma.

           Olen lugenud läbi algatuse "Toetame Kersti Kaljulaidi jätkamist presidendina" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
           NimiIsikukoodAllkiri