KAJA KALLASE VALITSUS PEAB ASTUMA TAGASI

Kenno Põltsam,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Arhiveeritud
2765 allkirja

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Algatuse menetlus on lõppenud. Vaata menetlust.

Eesti keelesVene keeles (tõlge)

Tänaseks on Petitsioon.com keskkonnas üle 3800 inimesi andnud enda digitaalse häälega teada, et soovivad Kaja Kallase valitsuse tagasiastumist ning parlamendi erakorraliste valimiste esilekutsumist. Nüüd on aeg kinnitada üle oma ID-allkirjaga enda meelsus ja anda allkirjade kogum üle Riigikogule.

Alates uue valitsusliidu alguspäevadest on Reformierakonna ja Keskerakonna juhitud valitsus näidanud üles saamatust koraanakriisiga toimetulemises; mille tulemusel kasvas hüppeliselt viirusesse haigestumine. Ometi on lahenduste otsimine kulgenud ähvarduste, vabanduste otsimise, eelmise valitsuse süüdistamise ja kõrvaliste tegevuste tähe all.

Meil on tegu kriiside liiduga: tervisehoiukriis, valitsuskriis ning aastakümneid kestnud demokraatiakriis; viimase puhul tuletagem meelde et Reformierakond, keda küll rahvas ise on valinud, on enam kui 17 aasta jooksul kuulunud erinevate valitsuste koosseisu: majandus lasti hukka, rahvas sunniti kodumaalt lahkuma, perekonna institutsioon lammutati ja alustati maksumaksja vahendite suunamist võltskodanikeühendustele, pole suudetud taastada veel 1934a. kehtinud otsedemokraatia mehhanisme ning suurtes pankades viidi läbi ulatuslik rahapesu. Kõike seda kas rumalusest, ahnusest või välisjõudude tellimusel - võime vaid oletada.

Kannatada on saanud usaldus julgeolekuasutustele ja jätkuvalt puudub rahval tsiviilkontroll Kaitsepolitsei ning Prokuratuuri tegevuse üle. Iseseisvuse taastanud Eesti Vabariik pole olnud kunagi varem nii lähedal pehmele diktatuurile, kui nüüd.

Valitsus algatas nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muutmise, mis annab terviseametile ning politsei- ja piirivalveametile ohtliku nakkushaiguse leviku peatamiseks täiendavaid volitusi juurde. Eelnõu põhimure on selles, et neid erivolitusi saab rakendada ka väljaspool eriolukorda. Politsei võib nakkushaiguse ennetamise ettekäänet kasutades ilma kohtu loata eravaldusesse tungida, inimesi vägivaldselt ära viia või kinni pidada. Inimesi võib allutada ka sundravile kui terviseamet nii otsustab. Antud seaduseelnõu on politseiriigi ja türannia eelnõu.

Eelmise rahandusministri sõda mastaapsele rahapesule, „leping USA advokaadi Louis Freeh'ga lõpetati“, lõpetati Kallase valitsuse poolt. Mida on neil karta? Samal ajal kui rahandusminister süüdistab eelmist rahandusministrit, omistatakse eelmise valitsuse rahanduspoliitiline edu omale, või viiakse ellu poliitikat mida ministri erakond opositsioonis olles kritiseeris.

Reformierakond on varemalt saanud korruptsioonis kahtlustuse ning Keskerakonda kahtlustatakse korruptsioonikuriteos juba teist korda.

Peaminister Kaja Kallas, Sotsiaalminister Tanel Kiik, Justiitsminister Maris Lauri, Siseminister Kristjan jaani ning Rahandusminister Keit-Pentus Rosimannus tuleb võtta (poliitilisele)vastutusele.

Austatud Riigikogu XIV koosseis! Palume teil umbusalda Kaja Kallase valitsust ning anda võimalus Riigikogu erakorralisteks valimisteks.

Eesti Vabariigi põhiseaduse paragrahvi 97 neljas lõik ütleb, et „Valitsusele või peaministrile umbusalduse avaldamise korral võib Vabariigi President kolme päeva jooksul valitsuse ettepanekul välja kuulutada Riigikogu erakorralised valimised.“

Menetlusinfo

 1. Algatuse menetlus Riigikogus on lõppenud

  Otsustati esitatud ettepanek tagasi lükata.

 2. Arutelu Põhiseaduskomisjonis

  Otsustati esitatud ettepanek tagasi lükata.

 3. Algatus menetlusse võetud

  Algatus on edastatud menetlemiseks Põhiseaduskomisjon-ile.

 4. Algatus jõudis Riigikokku

 5. Algatus saadeti riigikokku

  Kollektiivse pöördumise menetlusse võtmise otsustab Riigikogu juhatus 30 kalendripäeva jooksul.

 6. Algatus kogus 1000 allkirja

 7. Algatus kogus 100 allkirja

Kommentaarid

 1. Kaja kallas ei sobi

  Kui inimene ei sobi juhiks siis pole midagi teha

  1. KAJA KALLAS EI SOBI RIIKI JUHTIMA!!!

 2. Kaja ja Valitsus astu tagasi!

  Ei vaja meie Riik saamatut juhti! Pealegi ei ole see EESTI VABARIIGI VALITSUS!

  1. Reformierakondlased ei sobi riiki juhtima

   Reformierakonnal lasub siiani R- Hoolduse ja VEB Fondi rahade kaotsimineku kahtlustus. See teema käib Siim Kallasega siiani kaasas ning tema tütar Kaja Kallas on peaminister. Keit Pentus- Rosimannuse ümber keerleb Autorollo pettustega seonduv. Temagi on minister praeguses valitsuses. Kuidas saab selliseid valitsejaid usaldada, kellede ümber on sellised kahtlustused?

   1. Olen nõus sinuga.

  2. Kaja Kallas

   Kaja Kallas ei sobi riiki juhtima! Nõustun uue valitsuse koostamisega.

   1. reformi

    ükski reformierakonna juht ei olnud õige Riigijuht.

    1. Kaja kallas

     Kaja Kallas ja tema valitsus ei sobi riiki juhtima

     Olen lugenud läbi algatuse "KAJA KALLASE VALITSUS PEAB ASTUMA TAGASI" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
     NimiIsikukoodAllkiri