PEREKONNA PRIVILEEGI KAITSEL - abielu on ühe mehe ja ühe naise vaheline liit

Kenno Põltsam,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
1108 allkirja

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Algatuse menetlus on lõppenud. Vaata menetlust.

Olgugi et Eestis sõlmitud abielud on enamasti ilmalikud, on see sellegipoolest garantii nii mehele kui ka naisele kuid suuresti pereloojale kes on eostatud loomulikul viisil.

Samasooliste paaride vaheline suhe ei suuda iial anda meile tuntud viisil järeltulijaid – erinevast soost paarid ei pruugi küll saada/tahta järeltulijaid, aga nad on selleks loodud. Abielu on traditsiooniliselt olnud erinevast soost inimeste privileeg, kes ei praktiseeri vaid kontratseptiivset suhet mille lõppeesmärgiks on nauding, vaid annavad ka panuse oma rahva järelkasvule. Kas traditsiooniline enamus peab oma privileegist loobuma? – EI! Ja me mõistame et sooneutraalne abielu sillutab tee laste soetamisele ebaloomulikul viisil ja toidab valet, et sugu on vaid sotsiaalne konstruktsioon.

Selleks et säiliks meile tuntud abielu mõiste, perekonna ja abielu mõistet ei saa teineteisest lahutada ning neid ei saaks poliitiliste tõmbetuulte keerises moonutada, tulebki abielu määratleda põhiseaduses ühe mehe ja ühe naise vahelise liiduna.

Austatud Riigikogu Anname oma allkirjaga teada, et 1) soovime et abielu määratletaks põhiseaduses ühe mehe ja ühe naise vahelise liiduna 2) soovime et taastataks abikaasade ühine tuludeklaratsiooni võimalus 3) soovime et riik ei telliks avalikus ruumi tarbeks propagandat mis normaliseeriks ebaloomuliku seksuaalkäitumist nagu homoseksuaalsus või rasestumisvastased vahendid, sest need ei suuda tagada eesti rahvuse ja kultuuri säilimist läbi aegade 4) soovime et Riigikogu lükkab tagasi katsed kriminaliseerida vaenukõne vms mis suukorvistaks avaliku meediaruumi ja tasalülitaks universaalselt-rahvuslikult mõtlevad inimesed

*Antud petitsiooni allkirjastajad toetavad ka 25. oktoobril samas netikeskkonnas algatatud petitsiooni – perekonnaseaduse mittemuutmiseks, mis palub Riigikogul jätta abielu Perekonnaseaduses täpselt selliseks nagu ta praegu on ning keelata samasooliste inimeste abielu registreerimine! https://rahvaalgatus.ee/initiatives/9354f80a-843e-47af-944e-14a6422edac5

Menetlusinfo

 1. Algatuse menetlus Riigikogus on lõppenud

  Otsustati esitatud ettepanek tagasi lükata.

 2. Arutelu Õiguskomisjonis

  Otsustati esitatud ettepanek tagasi lükata.

 3. Algatus menetlusse võetud

  Algatus on edastatud menetlemiseks Õiguskomisjon-ile.

 4. Algatus jõudis Riigikokku

 5. Algatus saadeti riigikokku

  Kollektiivse pöördumise menetlusse võtmise otsustab Riigikogu juhatus 30 kalendripäeva jooksul.

 6. Algatus kogus 1000 allkirja

 7. Algatus kogus 100 allkirja

Kommentaarid

 1. LAHE :D

  Kui tahad hoida nii nagu oli vanasti, siis mina olen gay, kuid ma olen nõus sellega, siis kui hoitakse täieliku vanad abielu tingimused. Seal, kus vanemad valisid oma lastedele paari kui ka - (tsitaat mis tähendas vanasti abielu ja mis oli reeglid): Traditsioonilised põhimõtted, mis reguleerisid abikaasade valikut, hõlmasid kohustuslikku või eelistatud leviraati (tava, mis nägi ette abikaasa läheduse järjekorras lese abielu surnud abikaasa venna, mõnikord ka teiste sugulastega), sororat (tava, mis nägi ette lese abielu õega) tema surnud naine), nõoabielu (nõod või nõdade vaheline abielu). Miks heterod valivad mis on traditsioon ja mis ei ole traditsioon? Traditsioon sinu jaoks ja minu jaoks on erinevad asju. Miks sa valisid traditsiooniks ainult see, et mees+naine, kuid miks sa ei ole nõus sellega mis oli vanadest ajast traditsioon. Miks see oli muutunud? Las jääb siis õige traditsioon mis oli vanast ajast. Hoidke traditsioonid siis täiesti. Mitte nii, et see abielu traditsioon ma hoian, aga see abielu traditsioon mulle ei soobi või ei meeldi ja ma seda siis ei hoia. Kas tead vastus selle küsimusele? Õige vastus - maailm muutub, kõik läheb õigemaks ja paremaks. Me kõik oleme inimesed. Ma maksan maksud ja riik peab inimesed arvestata võrdselt. Kui riik see kord ei tee võrdselt, siis me kõik küsime oma maksud tagasi ja räägime sellest, et me ei ole nõus maksta siis maksud tulevikus kuni me ei ole võrdselt! Ja tead, kes sel juhul kaotab? Kindlasti sina ja sinu laps, kes käib tasuta kooli, tasuta seal sööb jne. Meid on väga palju! Ja palju geid ja lesbi juhtkonnas, kes kindlasti maksavad palju rohkem maksud, kui sina!

  1. обычно все противники однополых отношений обычно завуалированные гомосексуалисты и все время любят разных мужиков обычно склонных к тоталитарным режимом. вадим вы что путина любите?))))))

  2. Overtoni aknast oled midagi kuulnud? Sedasi saab inimese söömise samuti taas ju muuta iseenesestm6istetavaks ja kohustuslikuks, öeldes "maailm muutub", kuigi selle taga on tegelased kes ei kannata oma nime ega rahvuse väljaütlemist! Muide, kus kohast ta siis õigemaks ja paremaks muutub?! Overtoni aken -- Maailm ei muutu, vaid MUUDETAKSE nende poolt ja vaenujõuga, küll absurdiga, siis rahaga, ning siis terrori, seaduste ja vägivallaga. Ei muutu midagi paremaks, kui kogu see käsuliin ja "väärtused" võetakse ametnike pastakatest, mis on põhiseadusega vastuolus ja need kes on selle "väärtuste" autorid ega ei käitu selle järgi, ning lõhuvad riiki ja rahvast ning ühiskonna algrakukest -- peret. Mis mulle aga ei mahu pähe et need kes ütlevad et muutuste aeg "muutuste" aeg (mis on põhjendamatud seejuures), kritiseerivad ja sildistavad neid kes jätkavad vanaviisi, isegi kui pole nemad veel homosid kritiseerinud. Vaadake korraks-- need "värvilised revolutsioonid" ega pole rahva algatatud, vaid on väljastpoolt tulnud mõju kelle käsutuses on kogu maailma pangandus, kinotööstus, massimeedia... Need samad nimed kes toetavad seda, on ka kogu karoona toetamise taga. Õige vastus on -- kirik ja piibel!! Ning abielu jäägu ikka mehe ja naise vaheliseks liiduks. Ainult. Mitte kassi, aiatooli ja ratastraktori vahel.

  3. Ole parem vait ja tegele millegi kasulikuga

 2. Tõlgime vene keelde!

  Toetan!

  1. Maksa maksu niipalju kui tahad, kuid lapsi teie ei saa. Lapse saamiseks olete nii teie, kui lesbid parasiidid, kes suudavad elus püsida ainult teiste arvelt!

 3. Mitmeti mõistetav

  Kui väidate, et tänapäevase meditsiini saavutused, nagu laste kunstlik viljastamine, surrogaatemadus vms on laste saamine ebaloomulikul viisil, siis ei saa teiega kuidagi nõustuda. Kui te mõistate selle ebaloomuliku viisi all midagi muud, siis tuleks seda selgitada. Abielu mõiste võiks ju jääda kasutusse ainult ühe mehe ja ühe naise vahel, kuid siis tuleks ühtlustada muude paaride õigused-kohustused. Tegelikult peaks riik reguleerima inimeste vahelisi õigus- ja majandussuhteid ja seal ei tohiks vahet olla, mis soost, mitu inimest ja kuidas nad seotud on. Peaasi, et kõik osalised on teovõimelised. See, kuidas inimesed omavahelist lepingut kutsuvad, peaks jääma nende endi või siis usuorganisatsioonide otsustada. Seega ma ei oska öelda olen ma p1 päri või mitte. Riik ei peaks andma majanduslikke eeliseid lihtsalt selle eest, et inimesed sõlmivad ühe lepingu, mille võib iga kell tühistada, selline õigus peaks olema ühise lapse (laste) vanematel olenemata nende abielustaatusest. P2-ga ei saa nõustuda. Mille alusel te panete homoseksuaalsuse ja rasestumisvastased vahendid ühte mõistesse kokku? Rahvusliku kultuururuumi säilimise huvides võiks üldse igasugust seksipropagandat avalikus ruumis vähem olla. See ei tähenda, et seda lastele õpetama ei peaks. P3-ga võib osaliselt nõustuda. Iagsugune kontrollimine, käskimine ja keelamine on ammu ületanud mõistliku taseme. P4-ga võib igati nõustuda. Paraku ei saa kokkuvõttes teile toetusallkirja anda. Liiga palju vastuolulist sisu.

  1. -

   jah

   1. Geenid ja geneetika

    Lapse sugu sõltub kromosoomidest, mille ta saab kaasa kummaltki vanemalt.Laps pärib ühe sugukromosoomi kummaltki vanemalt, kui pärib kaks X-kromosoomi sünnib tüdruk, kui aga kaks Y-kromosoomi sünnib poiss. Laps pärib ka kummaltki vanemalt iseloomujooned, vanemate sarnased ja füüsilised tunnused, silmade,juuste värvid, luustiku, kehaehituse, need tunnused on kodeeritud geenidesse, mis on kromosoomide infoüksused. EMAKE LOODUS ei ole ette näinud "sootut" INIMEST! Sünniga kaasaantud DNA jääb igaveseks. SUGU ei ole "tunnetuse või tunde või tuju" alusel määratletav - täna olen "isane", homme "emane", ülehomme "sootu konstruktsioon". INIMENE on loonud "sootuse" kirurgilise vahelesegamise teel, s.t. sigimise võimaluseta, sest sünniga määratletud sugu ei võimalda ümberlõigatutel viljastuda? Miks, kõik on ju võrdsed? Miks samasoolised paarid jäljendavad koduses miljöös heteropaare? Miks samasoolised paarid peavad kasutama kolmandat osapoolt LAPSE saamiseks kui "kõik on võrdsed" ? Millistele alustele tugineb hüüdlause sisu "kõik on võrdsed"? Milles võrdsed? Tänu samasooliste paaridele on muutunud "LAPSED" kaubaks? Lisaks "omasoolistele" on ju veel teisigi alaliike inimeste hulgas, kes end vähemusteks peavad seksuaalse sättumuse järgi, "kõik on ju võrdsed"! Tundub et omasoolised unustavad need inimesed hoopis ära? Miks? Miks omasoolised seavad end paremaks ja ettepoole teistest? Miks, ükskõik kuhu INIMENE oma näpud taha ajab muutub kaubeldavaks ja räpaseks? Miks? Miks INIMENE ei võta lahti raamatut TEADUS, BIOLOOGIA, RAKUD, RAKKUDE PALJUNEMINE, GEENID, GENEETIKA, DNA ja eraldi veel INIMENE....., miks ta ei uuri, miks ta ei süüvi,... miks ainult hõisates ahvib hüüdlauseid??? Kõik loomulik jäägu loomulikuks, "SOOTU KONSTRUKTSIOON" jt alaliigid ei ole loomulikud!

    1. как правильно все противники однополых отношений завуалированные гомосексуалисты

     как правило большинство противников однополых отношений завуалированные гомосексуалисты и все время любят склонных к тоталитаризму мужиков разных там путиных или лукашенко. и их нельзя за это упрекнуть.ведь это любовь))))))

     1. Moraali murdmine

      Paljud otsused on vastu võetud, et murda rahva moraali ja õiglustunnet. Vähehaaval muudetakse see maailm järjest ebanormaalsemaks. Kus on see piir? Mul tekib küsimus nende inimeste kohta kes on meie valitsejad. Mis inimesed nad tegelikult on, võibolla on neil endil kõrvalekalded normaalsusest ja siis püüavad seda maailma enda järgi luua. Tuleb meelde Mihkelsoni saaga. Õigustatakse selliseid tegusid mis vanasti pälvisid põlgust. Pregu tuleb kaitsta traditsioonilist perekonda, lapsi ja nende õigusi.

      Olen lugenud läbi algatuse "PEREKONNA PRIVILEEGI KAITSEL - abielu on ühe mehe ja ühe naise vaheline liit" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
      NimiIsikukoodAllkiri