Petitsioon perekonnaseaduse muutmiseks

Erakond Eestimaa Rohelised,

Kommentaarid

Mis on üldse abielu?

Vaadates kõike seda palagani abiellumise lubamise või mittemubamise ümber, tekib paratamatult küsimus, kas äkki on tegemist jällegi mingisuguse üleüldise hallutsinogeenide mürgitsega. Ajaloost on näide sellise epideemia toimumise kohta ju nõiajahi näol olemas. Kas te ei tahaks korraks oma emotsioonid pausile panna ja mõelda ning uurida ajaloost, mis on üldse abielu, ja milleks selline mõiste või toiming on ellu kutsutud? Teie lahmimist vaadates jääb mulje, et iga sekspartneriga tuleb tingimata kohe abielluda. Aga mis siis saab kui selleks sekspartneriks ei ole olend liigist homo sapiens vaid on tegu mõne muu loomariigi esindajaga? Koer näiteks? Kas abielu osapooled peavad olema tingimata elus? Kindlasti on olemas ,

  1. Abielu on sotsiaalne konstrukt, mis väljendab ennast kahe armunud inimese üheks saamisena. Kui me loeme neid häid 2000 aastaseid raamatudi on seal midagi muud kirjas aga ega me ometi ei hakka nüüd seadust määrama raamatu põhjal mille sisu on vaesem ning augulisem kui Harry Potteril. Abielu on fundamentaalselt ühiskondlik konstrukt mille olemuse määrab ühiskond. Te ei ole ühtegi vastuväidet toonud petitsiooni eesmärgile mida saaks pidada validaarseks ja adekvaatseks. Te kõlate nagu te üritate olla tark aga jätate mulje, et olete põllumees kes elas 1800'datel. Tegemist on võrdõigustega, see , et teil on ebamugav ei puutu asjasse.

  2. /Abielu on sotsiaalne konstrukt, mis väljendab ennast kahe armunud inimese üheks saamisena./ Milleks sellist valet kirjutada?Ainult armastus ei võrdu abieluga.Armastada võid keda iganes,mida iganes,see ei tähenda,et saad ja pead sellega abielluda.Abiellutakse erinevatel põhjustel(nt.armastus,raha,lapsed,materiaalsed hüved,jne).

  3. /Abielu on fundamentaalselt ühiskondlik konstrukt mille olemuse määrab ühiskond. / Ühiskond ongi määranud abielu mehe ja naise vaheliseks.Kui mõnele see ei meeldi,on see tema probleem,mitte ühiskonna probleem.Oma probleemi ei saa sunniviisiliselt ühiskonnale peale suruda!

  4. No me hetkel muudame selle konstrukti olemust. Kui te minuga nõus olete siis teil ei tohiks midagi selle vastu olla kui suurem osa rahvast tahavad seda muuta. Eksole? "Kui mõnele see ei meeldi,on see tema probleem,mitte ühiskonna probleem.Oma probleemi ei saa sunniviisiliselt ühiskonnale peale suruda!" Projektsioon selles väites on nii suur, et te võiksite kino avada. Kui teile ei meeldi, et seadudt muudetakase, sest inimesed tahavad seda siis see on teie probleem.