Seisame Elu eest: nõuame 5G ohutute piirnormide kehtestamist ja pikaajalisi uuringuid tehnoloogiaärist sõltumatutelt teadlastelt

Helen Star Cave,

Kommentaarid

Häälte arv

Eile vaatasin ja oli 4580 allkirja, täna 4337. Andurit on mitmeid kordi vähendatud, mis käib sama lihtsalt kui meie ID kaardiga hääletamisel antud hääled üksikkanditaatidele kuna serverid, kuhu paigutatud IT lahendus on ligipääsetav kolmandatele osapooltele lihtsa nupu vajutusega. Jutt siis Windowsist ja Linuxi versioonidest, mis kusagilt kellegi poolt kokku kompileeritud. Lisaks kasutatakse riistvara, mis ei ole selleks mõeldud ja on igasugu muid kiipe lisaks ning olemasolevates kiipides rutiine, mis seal olema ei peaks.

  1. Kas on meeles ehk täpne kellaaeg, kus kuvatud number võis olla suurem kui hiljem? Pilt oleks ka abiks. Nii tagavarakoopiatest kui ka logidest vaadates ei paista, et ükski allkiri oleks päeva jooksul kuskile kadunud, ega ka et allkirjade arv oleks eile olnud suurem kui täna. Üksikutel juhtudel on inimesed pärast allkirjastamist oma allkirja ise kustutanud, kuid see on haruldane. Õnneks on Rahvaalgatuse lähtekood avalik https://github.com/rahvaalgatus/rahvaalgatus lehel. Kui soov auditeerida, kuidas allkirju käsitletakse, saab seda seal teha. Koodibaasi tehniliste küsimuste puhul võib otse minu poole pöörduda. Kui on soov lisaks automaatselt ja eemalt jälgida, et allkirjade arv ei kõiguks ega väheneks, on Rahvaalgatusel ka avalik API: https://rahvaalgatus.ee/api. Näiteks https://app.swaggerhub.com/apis-docs/rahvaalgatus/rahvaalgatus/1#/Initiatives/get_initiatives__initiativeUuid_ päringuga saab allkirjade arvu, mida võib päeva jooksul nt iga 5 minuti tagant pärida ja pärast analüüsida.