Kaja Kallas ASTU TAGASI!

Aleksander Härmas,

Kommentaarid

Jutujätkuks

Olgu, kui on soovi väidelda, siis palun. Kõigepealt on olemuselt vale teha üleskutse, kutsuda inimesi seda allkirjastama ja lisada sinna (tsitaat): „lisagem veel siia siis ideid ja jutupunkte mida algatuse tekksti sisse siis lisada. Samuti on vaja ettepanekuid kohendamiseks.” Kulla mees, niimoodi need asjad ei käi. Kujuta nüüd ette olukorda, kui sinna algsele tekstile lisatakse näiteks üleskutse kellegagi füüsiliselt arveid õiendada. Kõik siiani pöördumise allkirjastanud inimesed on ka selle automaatselt oma allkirjaga kinnitanud. Teadupärast on selline asi karistatav. Mainid ise, et riigikogus teise ja kolmanda lugemise vahel seaduseelnõusse tehtud muudatus pole korrektne. Millega ise tegeleb? Mis puutub hammaste näitamisse, siis minu üleskutse oli säilitada lihtsalt kaine mõistus praeguses keerulises rahvusvahelises olukorras. Ka mul on olnud varem mitmeid kordi, kus lihtsalt ma ei mõista (ka praeguse) valitsuse käitumist ja plaane, kuid sellepärast ei kutsu ma üles kedagi kukutama. Võib isegi öelda, et praegu on Eesti tänu oma peaministrile mujal maailmas palju kaalukamalt esindatud, kui meie rahvaarvu silmas pidades uskuda võiks. Ma ei karda öelda, et võrreldes eelmise peaministriga on praegune hoopis teisest puust ja üle tüki aja võin tunda uhkust, et olen ka selle kübeke sellest rahvakillust, kelle peaministrit võetakse kuulda kaugemalgi, kui meie kaalukus eeldaks. Mart Helme allkirjakampaanias. Vabanda, aga tema puhul palutakse tagasiastumist (juriidiliselt see ei ole tema jaoks siduv nagu ka see praegune allkirjakogumiskampaania) tema enda väljaütlemiste pärast. Keegi tema eest Ukraina sõjapõgenikke potentsiaalseteks lõbuteenindajateks ei pakkunud, need sõnad olid tema enda öeldud. Riigikogu kõnepult pole vast ikka päris külasimmaniplats, kus märjukest pruukinud mehepojad üksteist üle trumbates omakeskis maailma parandavad. Mis puutub võimalikesse nakkushaigustesse, siis paraku taidleb ka suur ports eestlasi maailmas ringi, vaktsineerimistega on nagu on. Teatud riikidesse ei lubata reisijat sissegi, kui pole näiteks malaaria vastu vaktsineeritud. Nüüd aga selline tegelane tuleb Eestisse tagasi ja mis eristab potentsiaalse nakkuse riiki toomise osas teda ukrainlasest? Lõpetuseks – juba järgmisel aastal saame me kõik väljendada oma meelsust ja eelistusi täiesti seaduslikult ja sobilikult riigikogu valimistel. Kui nõuad seaduskuulekust teistelt, pead ise vägagi eeskujuks olema. Nii lihtsalt on.

  1. Tsitaat: ""Nüüd aga selline tegelane tuleb Eestisse tagasi ja mis eristab potentsiaalse nakkuse riiki toomise osas teda ukrainlasest?"" Seda teavad kõik kes loevad rohkem kui vaid eesti meediat. Vaata mis Lätis toimub. Plahvatuslikult on suguhaiguste hulk suurenenud. Su jutt kipub väga selles suunas olema et see sõltub mis parteist keegi on. Ent tehkem ka siis pigem protesti Jürgen Ligi väljaütlemiste pärast (et daame nii ei tohi ta kohelda!), või et miks Indrek Saar riigikogus rakette laseb (kas keegi ei rääkinud keegi tuleohutusest talle?), Riina Sikkut keskmist sõrme näitab (õpetanud kombeid?). Reformierakond oli ka ju teinud muudatusettepaneku venemaaga ühinemiseks, kuid seda te unustate? Ning muidugist need eriti "säravad" 19..20 jaanuar 2022 riigikogu istungid kus Kaja Kallas näitas et ei tea mitte midagi ei elektrienergiast ega julgeolekust, küll aga ajab demagoogiat. Ka igasugune tatilapistamine ju lõetati eestis sellepärast et muidu ei saaks neid ukrainlasi ju vastu võtta (kujuta ette vaid seda lauskontrolli!), samas nende karoonavaktsineerituse "tase" on ju vaid 30%.

  2. (tsitaat Alvar Kusma jutust) ""Kulla mees, niimoodi need asjad ei käi. Kujuta nüüd ette olukorda, kui sinna algsele tekstile lisatakse näiteks üleskutse kellegagi füüsiliselt arveid õiendada. Kõik siiani pöördumise allkirjastanud inimesed on ka selle automaatselt oma allkirjaga kinnitanud. Teadupärast on selline asi karistatav. "" milline silmakirjalikkus ja topeltstandard! EKRE liikmed ju saavad lausa tapmisähvardusi ja korduvalt. Ning miskipärast ei tunne huvi ei miilitsad ega ajakirjandus. Ning mis siin üksikisikute õigustest ja seaduslikkusest rääkida kui isegi ettevõtete ja suurettevõtete puhul pööratakse see ringi RIKKUJA KASUKS väga absurdsete ettekäänetega kohtuniku poolt. Endal kogemus olemas.