Koroonaviirusest tingitud kriisi ja majandusraskuste leevendamiseks palume Eesti valitsusel keelustada pankadel laenu tagasimaksete võtmine kuni 1. augustini 2020

Catalina Porro,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Peatatud: 8 allkirja

992 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

Peatatud: 8 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud, enam ei saa digiallkirja anda. Kuna algatus ei kogunud seatud tähtajaks vajalikku miinimumi (1000 allkirja), on see praegu autorite poolt peatatud. Rahvaalgatus.ee säilitab kogutud allkirjad ühe aasta jooksul juhuks, kui algatus taasavatakse digiallkirjade kogumiseks.

Ettepanek

Mitmed Euroopa riigid on seesuguse meetme juba kasutusele võtnud: see tagab just kohaliku väikeettevõtluse ja inimeste kodude säilimise. Meie inimestel ei ole piisavalt sääste, millest kolm kuud ilma töötamata või väiksema koormusega töötades elada. Selleks, et inimesed ei peaks karantiinist loobuma näljahäda ähvardusel, on neile tarvis luua selleks reaalne võimalus. See meede ei avalda ka survet eelarvele, see on lihtsalt maksepaus selleks, et pärast pandeemia hääbumist suudaksime kiiremini jalule tõusta.
Seega tuleks ka Eestis peatada laenu tagasimaksete ja intresside maksmine kuni 1. august 2020 või veelgi kauem. Ärgem unustage, et maksepuhkus ei ole maksete peatamine. 

Põhjendus

See annab enamikule inimestele lühiajalise hirmuvaba pausi, et nad saaksid ennast ümber reastuda ja mõelda mida edasi teha. 
See annab stabiilsuse mis praegusel hetkel väike ettevõtjatel seal hulgas FIEdel on vaja. 
See annab  vaba raha kui seda on ringleda meie majanduses. 
See annab võimaluse taastada toidujulgeolekut. 
See annab säästa endast nõrgemaid ja aidata inimesi kellel ei ole võimalik oma laenulepingud profesionaaliga ülevaadata.
See annab meil kõigil midagi koos ära teha meie inimeste kodude ja elukvaliteedi säilitamisele.
See annab säästa inimesi sms laenudest.
See annab inimesi säästa makseraskustest.

Kommentaarid

 1. Rahvaalgatus

  Toetan!

  1. Väga hea!

   Väga hea mõte! Toetan!

   1. Rahvaalgatus

    Toetan!

    1. Olen nõus

     Toetan

     1. Rahvaalgatus

      Toetan

      1. Rahvaalgatus

       Toetan