KRIMINAALKORRAS KARISTATUD ERAKONDADE SUNDLÕPETAMINE

Marek Strandberg,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Peatatud: 233 allkirja

767 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 233 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Rahvaalgatus.ee säilitab kogutud allkirju maksimaalselt poolteist aastat allkirjastamise algusest, juhuks kui algatus taasavatakse.

Seadusega tuleb ette näha, et kriminaalkorras karistatud erakonnad tuleb kas sundlõpetada või lõpetada nende erakonnaks olemine just kuriteo tõttu ja äärmisel juhul lasta neil jätkata MTÜdena kuid keeluga osaleda valimistel ja aktiivses poliitikas.

Selgituseks: kriminaalkuriteos süüdi mõistetud erakond ona otsesõnu kuritegelik organisatsioon. Pole ju mõeldav, et sellise käitumispõhimõttega organisatsioon saaks edasi toimida ja osaleda märkimisväärse osa maksudena kogutud riigieelarve juhtimisprotsessis ning ühiskonna muutmises

Menetlusinfo

Kommentaarid

 1. Kuidas lõppes eelmine sarnane algatus?

  Marek - targa ja riigikogumusega inimesena oskad ehk seletada, mis juhtus eelmisel korral: https://rahvaalgatus.ee/initiatives/9716c7d0-b1c2-4181-9ca3-55a7e4e8ee44

  1. Ei toeta, lühinagelik algatus

   Asjal on ka teine pool - korrumpeerunud prokuratuur hakkab niimoodi võimu haaranud kliki poliitilisi konkurente kõrvaldama. Eestis kahjuks ei ole ausaid ja pädevaid õiguskaitseorganeid. Üldistus on muidugi tingimuslik, kahtlemata on ausaid ja pädevaid isikuid prokuröride ja teiste õiguskaitse ametnike hulgas, aga tervikuna prokuratuur ja kapo on ise suurimad kurjategijad, läbinisti korrumpeerunud ja mäda (autorollo, ämma öökapp, 80-90-aastased e-valijad ühest hooldekodust, marko-mittepedofiil-mihkelson, rahapesu ja palju muud).

   Olen lugenud läbi algatuse "KRIMINAALKORRAS KARISTATUD ERAKONDADE SUNDLÕPETAMINE" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
   NimiIsikukoodAllkiri