Ettepanek seadusega keelata kõrvaklappide kandmine tänaval

Nelladella,
Arutelu lõppenud

Arutelu tähtaeg:

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Kuna jalakäijate/jalgratturite kõrvklappide kandmine ja nendest muusika kuulamine liiklusega tänaval hajutab liikleja tähelepanu, siis võivad kergesti juhtuda õnnetused. Minu ettepanek on seadusega kõrvaklappide kandmist tänaval reguleerida, kuna reaalselt on ohus inimelud.

Kommentaarid

 1. Kurt inimene ju tohib tänaval käia / rattaga sõita

  On hulgaliselt tõestusmaterjali, mis näitab, et häiritud tähelepanuga rattur / jalakäija on liikluses ohtlik endale või teistele. Samas on väga vähe tõestusmaterjali, mis näitab, et kõrvaklapid spetsiifiliselt on see tähelepanu häirija. Samuti pole kuulmine liiklemiseks hädavajalik. Me ju lubame ka kurtidel inimestel tänavatel liigelda. Põhjalikum ülevaade sellest, millised USA osariigid on mida keelanud ja miks kõrvaklappide keelamine ei pruugi olla hea mõte (nt vähendab ratturite arvu, on liiga kallis jõustada, ei täida soovitud eesmärki) http://www.citylab.com/commute/2015/11/bike-cyclist-headphone-earplug-laws-safety-traffic/417753/

  1. keelustamise kultuur vs. selgitamise kultuur

   pooldan selgitustöö eeskuju keelustamiskultuuriga eeskuju näitamisele

   Olen lugenud läbi algatuse "Ettepanek seadusega keelata kõrvaklappide kandmine tänaval" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
   NimiIsikukoodAllkiri