Riigikogu liikmete kulud kontrolli alla!

Sandro Rudnitski,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Peatatud: 358 allkirja

642 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 358 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Rahvaalgatus.ee säilitab kogutud allkirju maksimaalselt poolteist aastat allkirjastamise algusest, juhuks kui algatus taasavatakse.

Kuna riigikogu liikmetel on väga palju kulusid, mis kõik hüvitatakse maksu maksja raha eest. Eestis makstakse Riigikogu liikmele kuni 30% kuludest, mis on täispalgast 5406, 82, ehk siis riik maksab kuni 7028.68 EUR igale riigikogu liikmele, kui nüüd see summa korrutada 101-ga siis teeb see kuus maksumaksja taskust 709 896, 68 EUR. Kuidas saab riik rääkida kokkuhoiust vähendades lasterikaste perede toetust? Allkirjastatud paluvad riigikogu liikmete hüvitiste vähendamist.

RIIGIKOGU LIIKMETE KULUD KONTROLLI ALLA!

Menetlusinfo

Kommentaarid

 1. lisa

  Võiks veel palka madalat teha, ja raha kompenseerimine ainult chekiga või muud tõendidiga, mis tõendab et Riigikogu liikme ära kasutas rahva raha oma töö seotud eesmärgiga. Kõik muud mitte tõendatud kulud, ainult Riigikogu liikme raha eest. Seoses inflatsiooniga Riigikogu liikmele palka ei tõstetakse, vaid ühendata Riigikodu liikme palka tõstamine minimaal palkaga. Juhul kui Riigikogu liikme puudub Riigikogu koosolekus tõsiselt põhjuseta, sis järgmisel kuul võetakse tema palgast 10%.

  Olen lugenud läbi algatuse "Riigikogu liikmete kulud kontrolli alla!" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
  NimiIsikukoodAllkiri