Tallinnale

Pöördumine mees-kasepuude arvu vähendamiseks Tallinnas õhukvaliteedi parandamiseks ja allergiate leevendamiseks

Oleg Korotkov,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Menetluses
 4. Järelkaja
Arutelu lõppenud

Arutelu tähtaeg:

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Lugupea Tallinna linnavalitsuse liikmed,

Meie, allakirjutanud, soovime teie tähelepanu juhtida murettekitavale olukorrale seoses Tallinna linnas asuvate mees-kasepuudega. Oleme märganud, et need puud eraldavad märkimisväärselt palju õhusaastet ning paljud inimesed on neile allergilised. Seetõttu soovime teha ettepaneku mees-kasepuude arvu vähendamiseks ning nende asemele istutada vähem allergiat tekitavaid ning vähem saastavate omadustega emaspuuliike.

Tallinna linnas on mees-kasepuud laialdaselt levinud, eriti parkides, tänavatel ja muudes avalikes kohtades. Kuigi kaskede rohelised lehed ja võrsed on vaieldamatult kaunid, on nende õietolm tuntud allergeen, mis tekitab paljudele inimestele terviseprobleeme, sealhulgas hingamisraskusi, nohu, silmade sügelust ja astmahooge. Lisaks sellele, et mees-kased mõjutavad otseselt allergikute heaolu, halvendavad need ka üldist õhukvaliteeti ning võivad kahjustada linnas elavate inimeste tervist.

Meie ettepanek seisneb mees-kasepuude arvu mõõdukas vähendamises Tallinna linnas ning nende asendamises vähem allergiat tekitavate ja saastavate omadustega emaspuuliikidega. Emaspuud, näiteks vaher, pihlakas ja pärn, on tuntud vähese õietolmu eraldamise ning suurepärase õhusaastet puhastava võime poolest. Nende istutamine aitaks vähendada allergia- ja hingamisprobleeme, parandades samal ajal kohaliku elanikkonna üldist tervist ja elukvaliteeti.

Lisaks sellele, et vähendaksime mees-kasepuude arvu, soovime paluda, et linnavalitsus teeks koostööd asjatundjatega, sealhulgas botaanikute ja keskkonnaspetsialistidega, et tagada uute puuliikide valik ja nende sobivus Tallinna kliimasse ning linnaaedadesse.

Me usume, et see ettepanek aitaks kaasa Tallinna linna jätkusuutlikkusele ning kodanike tervise ja heaolu parandamisele. Seetõttu palume teil arutada seda küsimust ning võtta meetmeid allergiat tekitavate mees-kasepuude vähendamiseks ning vähem saastavate emaspuuliikide istutamiseks Tallinna linnaruumi. Oleksime tänulikud, kui võtaksite arvesse meie muret elanike tervise ja heaolu ning linna keskkonnakvaliteedi parandamiseks.

Kommentaarid

 1. Toituge tervislikult, mitmekülgselt, siis pole vaja taimi,puid,koduloomi süüdistada allergiates!

  Allergiates on süüdi keemia mida inimene endale vabatahtlikult manustab küll toidus, ravimites, majapidamises, jne ja seda keemiat toodab inimene ise mitte aga ette jäänud nn isaspuud! Mis probleemi järgmisena pastakast välja imete mida tuleb likvideerima, hävitama, asendama hakata KELLEGI otstarbeks, kasuks? Kas te soovite kogu eluslooduse hävitada, aga teadke, et siis hävite ka teie ise. Loodus elab ilma inimeseta, aga inimene ilma looduseta mitte! Tundub et absoluutselt ei omata enam mingitki elementaarset haridust, isegi ei viitsita lugeda ega otsida vajalikku infot looduse toimimisest ja liigirohkuse vajalikkusest, tolmlemisest, tasakaalust jne ? Ei maksa mürkidega mürgitada õhku, põlde ega toitu, kosmeetikat, jne! Mesilinnud on juba hävimisohus tänu inimese mürkidele! INIMENE ise mürgitab ennast ja kõiki teisi planeet MAAL! Uskumatu, kõikjal vaid "mina ja maailm" ? Inimene ei ole planeet MAAL ainuke liik ega kuulu ka kuninglikku liiki, et ainult hävitab omakasu nimel, mõeldes vaid endale! Kui inimene loodusseadusi ei austa, siis loodus ei austa ka inimest ja teadaolevalt loodusjõudude vastu on inimene armetult võimetu! Enne ikka harige ennast nii keemia kui looduse valdkonnas, siis saate ka teada, millest miskit alguse saab!

  Olen lugenud läbi algatuse "Pöördumine mees-kasepuude arvu vähendamiseks Tallinnas õhukvaliteedi parandamiseks ja allergiate leevendamiseks" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
  NimiIsikukoodAllkiri