Riigikogu liikmed võiksid lõpetada fossiilsete mootorikütuste kuluhüvitamise

Alo Eenmäe,
  1. Ühisloomes
  2. Allkirjastamisel
  3. Riigikogus
  4. Järelkaja
Peatatud: 16 allkirja

984 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 16 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Rahvaalgatus.ee säilitab kogutud allkirju maksimaalselt poolteist aastat allkirjastamise algusest, juhuks kui algatus taasavatakse.

"Riigikogu saadikutele võiks kaaluda päevase tankimislimiidi kehtestamist, ütles riigikogu esimees Lauri Hussar (Eesti 200) ERR-ile parlamendi eelmise koosseisu liikmete viimaste tööpäevade tankimisralli valguses." - https://www.err.ee/1608955558/hussar-riigikogu-saadikutele-voiks-kaaluda-paevast-tankimislimiiti

Ettepanek, mis puudutab Riigikogu liikmete sõidukite valikut ning sellega seotud kuluhüvitiste maksmist. Praegu on Riigikogu liikmetel võimalus saada kuluhüvitist fossiilsete mootorikütuste ostmiseks, et teha ametisõite. Selline süsteem soosib aga kahjulikke keskkonnamõjusid ning ei anna head eeskuju ühiskonnale. Seetõttu võiks Riigikogu võtta endale eesmärgi lõpetada fossiilsete mootorikütuste kuluhüvitamine ja asendada need elektriautode kuluhüvitistega. See annaks hea eeskuju ühiskonnale, et keskkonnasäästlikud valikud on olulised rahva poolt valitud 101 inimese jaoks. Riigikogu liikmete poolt soetatud elektriautod peaksid jääma mõistliku hinna piiresse ja oma hinnaklassilt võiksid olla kättesaaadavad ka keskmisele eestlasele.

Usun, et selline eesmärk ja selle saavutamine aitaks kaasa ühiskonna rohelise mõtteviisi kujundamisele ning selle edendamisele. Loodan, et see ettepanek leiab toetuse.

Kommentaarid

    Olen lugenud läbi algatuse "Riigikogu liikmed võiksid lõpetada fossiilsete mootorikütuste kuluhüvitamise" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri