Tallinnale

Munitsipaallasteaed aadressile Veerenni 20, Tallinn

Triin Lopp,
  1. Ühisloomes
  2. Allkirjastamisel
  3. Menetluses
  4. Järelkaja
Peatatud: 124 allkirja

3394 allkirja puudu Tallinnale saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 124 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks kohalikku omavalitsusse saatmiseks vajalikku 3518 allkirja. Rahvaalgatus.ee säilitab kogutud allkirju maksimaalselt poolteist aastat allkirjastamise algusest, juhuks kui algatus taasavatakse.

Adressaadid: hariduse abilinnapea, haridusameti juht, kesklinna linnaosa vanem

Munitsipaallasteaed aadressile Veerenni 20

Tallinna kesklinnas asuv Veerenni asum on viimastel aastatel jõudsalt arenenud, asumisse on kerkinud uued elamud ning nendesse asunud elama paljud väikeste lastega pered. Statistikaameti aastaraamatus “Tallinn arvudes” on välja toodud, et 2013. aastal elas Veerenni asumis 3576 inimest, võrdluseks 2022. aasta 1. jaanuari seisuga 4373 inimest, mis on kasvavas järgus. Lisaks ehitatakse välja Vana-Lõuna kvartalit, kuhu lisandub veel 400 korterit.

Eelnevalt kirjeldatu tekitab asumi elanikes tõsist muret lasteaiakohtade kättesaadavuse osas ning piirkond vajab väga juurde munitsipaallasteaeda. Hetkel on asumi ainus lasteaed Päikesejänku, mis vajab rekonstrueerimist, ja arendaja Merko ehitatava eralastehoiu kohad on kõrge hinna tõttu paljude jaoks kättesaamatud. Isegi koos linna toetusega küündib ühe lapse kohatasu kuus üle 300 euro.

Tallinna linnal ei ole kesklinnas palju ruumilisi võimalusi, mis sobiks lasteaia ehituseks. Üheks võimalikuks asukohaks on ent Veerenni 20, kus varasemalt oli busside lõpp-peatus ning mis kuulub linnale. Linn on avaldanud soovi ehitada sellele krundile büroohoone ning see otsus tekitab piirkonna väikelastega peredes nõutust, sest Tallinna linna eelarvestrateegia plaanides 2023–2026 aastateks pole kesklinna planeeritud mitte ühegi uue lasteaia ehitust. See omakorda süvendab elanikes ebakindlust, kas kohalikud lapsed saavad alustada haridusteed kodulähedases lasteaias. See on aga peredele väga oluline.

Selle petitsiooniga tahame üles näidata linnaelanike soovi, et linn kaaluks aadressile Veerenni 20 munitsipaallasteaia rajamist, sest lasteaiakohtade probleem siinses piirkonnas on üha süvenev.

Menetlusinfo

Kommentaarid

    Olen lugenud läbi algatuse "Munitsipaallasteaed aadressile Veerenni 20, Tallinn" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri