Eestis on vaja luua äkksurmade register

Hando Tõnumaa,
  1. Ühisloomes
  2. Allkirjastamisel
  3. Riigikogus
  4. Järelkaja
Peatatud: 785 allkirja

215 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 785 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Kuna allkirjade kogumise algusest on möödas rohkem kui poolteist aastat, pole võimalik enam algatust uuesti allkirjastamisele saata. Seni kogutud allkirjad on ka anonüümitud.

Seoses nn äkksurmade tõusuga maailmas [1] tekkis huvi, kuidas on lood Eestis. Paraku selgub, et Tervise Arengu Instituudi (TAI) surma põhjuste registris selline määratlus puudub – ei koguta andmeid sümptomite ilmnemise aja kohta, seega ei ole võimalik määrata surmasid, mis on aset leidnud kuni 48 tundi pärast sümptomite ilmnemist.

Algatusele allakirjutanud teevad ettepaneku lisada tervise infosüsteemi surma algpõhjuste hulka [2] äkksurma määratlus, et saada täielikumat ülevaadet surma põhjuste kohta Eestis.

Viited: 1. https://www.nature.com/articles/s41598-022-10928-z https://goodsciencing.com/covid/athletes-suffer-cardiac-arrest-die-after-covid-shot/ https://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik/akksurm-oli-2021-aastal-alla-65-aastaste-surmapohjus-nr-1

2. https://rhk.sm.ee/

Menetlusinfo

Kommentaarid

    Olen lugenud läbi algatuse "Eestis on vaja luua äkksurmade register" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri