Hiiliva kakskeelsuse lõpetamine.

Hardi Reiter,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Peatatud: 15 allkirja

985 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 15 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Kuna allkirjade kogumise algusest on möödas rohkem kui poolteist aastat, pole võimalik enam algatust uuesti allkirjastamisele saata. Seni kogutud allkirjad on ka anonüümitud.

eesti taasiseseisvus 1991.aastal. Muulaste lõimimine on sisuliselt läbi kukkunud. Kahjuks on paradoksaalselt tekkinud vene keele enklaavid Lasnamäel, Kallaveres, Kohtla-Järvel, Sillamäel, Narvas jńe. Üheks põhjuseks on muude seads ka nn "kakskeelsuse kultiveerimine", mis ei motiveeri muulasi eesti keelt õppima. Sellisteks näideteks on audireklaamid ja -teavitused avalikus ruumis sh kaubanduskeskustes, poodides, transporditerminaalides (elava näitena võiks tuua Balti jaama Tallinnas), universaalsete teenusepakkujate juures (mobiilsideoperaatorid, hulgikaupmehed jms). See tegevus tuleks lõpetada seadusandja tasandil ehk siis tuleks keelata venekeelne reklaam ja teavitus kaupade ja teenuste pakkumisel.

Kommentaarid

 1. Kummaline asi

  Aga miks see patrioot kirjutab Eesti väikese tähega?

  1. Väikesele sibulatütrele

   ??? Kingisepp,

   1. Eestlane ei oska eesti keelt? Kuidas see võimalik on?

    Aga miks meie patrioot paneb lause lõppu koma? Isegi mina, tibla, tean, et eesti keeles lause lõppu käib ikka punkt, ning "Eesti" kirjutatakse ikkagi suure tähega. Appi kui piinlik, eestlane ei oska oma keelt.

    Olen lugenud läbi algatuse "Hiiliva kakskeelsuse lõpetamine." ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri